Den D je za rohem

18. května 2018 v 20:50 | MD |  VB-aktuality
Uteklo to jako voda a svatba prince Harryho s Meghan Markle je za rohem. Zdá se, že jí žijí i čeká média. Nova i Prima bude vysílat přímý přenos. Snad všechny české zpravodajské servery ifnormují denně několika články o novinkách okolo svatby. Takže... informace vám asi nechybí :-) Ale kdyby náhodou tak, tady pár základních faktů a samozřejmě zítra budu sledovat a psát reportáž.


Družičky a mládenci
Ve středu byla zveřejněna jména chlapců a děvčátek, kteří budou mít tu čst, že zastanou roli mládenců a družiček. Mezi jmény samozřejmě nechybí princ George a princezna Charlotte. Kromě nich se této role dostalo také Florence van Cutsem (3 roky, kmotřenka prince Harryho), Remi Litt (6 let, kmotřenka Meghan), Rylan Litt (7 let, kmotřenka Meghan), Ivy Mulroney (4 roky), Zalie Warren (2 roky, kmotřenka Harryho), Jasper Dyer (6 let, kmotřenec Harryho), Brian Mulroney (7 let), John Mulroney (7 let). Informace o jejich oblečení budou zveřejněny až zítra.

Kdo povede nevěstu k oltáři?
O tomhle bylo v posledních dnech hodně, takže se nebudu zaplétat do spekulací a toho, co napsal bulvár. Pravdou je, že Meghanin otec na svatbu prostě nedorazí ze zdravotních důvodů. Dlouho se spekulovalo, že nevěstu proto povede k oltáři její matka Doria Ragland, ale nakonec je všechno jinak. Dnes bylo oznámeno, že Meghan poprosila prince Charlese, aby ji dovedl k oltáři a on souhlasil.

Květinová výroba
Hůavní svatební květinářkou je Philippa Craddock prozradila, že do svatební květinové dekorace budou zakomponovány listy z místních stromů. Většina z nich pochází z královských zahrad a parku windsorského paláce. Použity budou sezónní květiny, které kvetou právě v květnu. K zahlédnutí bude třeba náprstník nebo pelargónie. Všechny použité květiny se po svatbě nevyhodí, ale budou zasazeny v Kensingtonských zahradách.

Královský dort
Přípravy vrcholí a dnes měli na pilno hlavně cukráři. Jak se můžete dozvědět na Twitteru Kensingtonského paláce, tak na něj padlo 20 kg mouky, 20 kg cukru, 20 kg másla, 200 citrónů, 500 vajec a 10 lahví Sandringham Elderflower Cordial. Na hosty svatební recepce tak čeká lahodná kombinace citrónů a bezinek. Hlavní cukrářkou je Američanka Claire Ptak.

Přenos
Stačí zapnout třeba TV Nova, pro fajnšmekry doporučuji BBC. Někde začíná už v 10, jinde v 11 našeho času. Obřad začne v 13:00 našeho času, přičemž zhruba v 12:45 by už měli být na místě všichni hosté a budeme sledovat příjezd nevěsty, která je v tuto chvíli už se svou matku v hotelu Cliveden House.

Tak kdo budete zítra sledovat? :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Viktor1e Viktor1e | 18. května 2018 v 21:33 | Reagovat

Tato svatba mě až do dnešního dne moc nebrala,ale dnes na ČT 24 pan Forejt,který má být zítra průvodcem tak vtáhl do dění a navíc to napětí do poslední chvíle kdo povede nevěstu k oltáři,no to by ani žádný spisovatel nevymyslel a jenom škoda,že to bude na hodně dlouho než dospěje další generace do svateb.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama