Duben 2018

Louis Arthur Charles

27. dubna 2018 v 12:25 | MD |  VB-aktuality
Novorozený princ z Cambridge dostal jméno Louis Arthur Charles a bude znám jako princ Louis z Cambridge!

První snímky malého prince

23. dubna 2018 v 19:08 | MD |  VB-aktuality

Catherine dnes krátce před šestou hodinou večerní britského času opustila porodnici, ještě před odchodem ale stihla společně s manželem a novorozeným potomkem krátce zapózovat novinářům a veřejnosti, kteří ji několik hodin vyhlíželi před Lindoovým křídlem nemocnice sv. Marie.

Třetí potomek

23. dubna 2018 v 18:11 | MD |  Monako-aktuality

Narození třetího potomka a druhého chlapce neslaví v těchto dnech pouze britský princ William s manželkou Catherine. Vesele je i jinde v panovnických rodiných. V sobotu 21. dubna totiž porodila Tatiana rozená Santo Domingo třetí dítě Andreovi Casiraghi, nejstaršímu synovi monacké princezny Caroline.

Je to kluk!

23. dubna 2018 v 16:57 | MD |  VB-aktuality


Novinka, která obletěla celý svět, takže dost pochybuji, že byste ji nezaznamenali už dávno před tím, než jste přišli na tento blog. Catherine, vévodkyně z Cambridge byla dnes ráno převezena do soukromé nemocnice sv. Marie (St. Mary´s Hospital) v počátečním stádiu porodu. Informaci o porodu zveřejnil na svém Twitteru Kensingtonský palác (@KensingtonRoyal).

Pes Jejího Veličenstva a jeho mise

6. dubna 2018 v 10:54 | MD |  VB - knihy
Autor: David Michie
Vydání: Synergie (2017), 240 stran, ISBN 978-80-7370-476-6

Anotace: Štěně corgiho, kterého se jeho bezohlední chovatelé chtějí kvůli převislému uchu nemilosrdně zbavit, zachrání britská královna, a tak se malý corgi ocitne na zámku ve Windsoru, ve světě rudých koberců a přepychových komnat - a bez hromad špinavého prádla. Okouzlující Nelson si rychle získává náklonnost všech členů královské domácnosti a dává nahlédnout do života královny ze své psí perspektivy. Stává se svědkem jejích setkání s celebritami, filantropy a poradci, a slýchává jejich vzácné postřehy o tajemství života. Díky jednomu z nejtajemnějších poradců Její Výsosti zjišťuje, jak starodávné zvyky a symboly působí mocně i v současnosti. Poznává také nejpřekvapivější vlastnost královny: jemné a zároveň neochvějné očekávání, že každý, s kým se setká, ze sebe dává to nejlepší. Pes Jejího Veličenstva je plny´ radosti ze života, humoru a dobrodružství. Nelsonův sáhodlouhý seznam přečinů a přehmatů hravě strčí do kapsy jeho dobrosrdečnost a hluboká moudrost, která určitě potěší každého, kdo ví, jak se psi dokážou usmívat a jak vřely´ mají jazyk. "Nebylo by skvělé, kdyby se noviny věnovaly víc událostem a postřehům, které mají skutečny´ význam? Kéž by se v nich psalo víc tak, aby to lidem pomáhalo žít smysluplněji." Královna se zatvářila pochybovačně a podívala se na Charlese. "To není jen tak, přesvědčit média, aby si všímala také něčeho jiného než jen hrůz a banalit. Každý z nás to už někdy zkoušel." Vyskočil jsem a balancoval jen na zadních a při tom jsem na Kate upíral prosebný výraz. Pokud šlo o čajové sušenky, bylo snadné ji obměkčit. Rozhostilo se ticho a ostatní členové rodiny se zadívali na mě, načež Kate řekla: "No, úplně všichni jsme to ještě nezkoušeli." (zdroj Kosmas.cz)