Březen 2018

Rozvod v Maroku?

31. března 2018 v 18:34 | MD |  Maroko - aktuality
Podle španělských médií v Maroku probíhá či proběhl rozvod krále Muhammada VI. s jeho manželkou lallou Salmou. Novinka se objevila v médiích v den, kdy by pár oslavil šestnácté výročí sňatku, z něhož vzešli dva potomci - princ Mulaj Hassan a lalla Chadidža. Královský dvůr se k informacím zatím nijak nevyjádřil - nepotvrdil, ale ani nedementoval.

Na základě čeho vznikly tyto domněnky? Popravdě řečeno, lalla Salma se již několik měsíců neobjevila na veřejnosti, což u ná není obvyklé. Naposledy byla viděna během oficiální aktivity v prosinci minulého roku. Od letoška se zatím nikde neobjevila. Ve skutečnosti si ale lalla Salma vždy držela odstup od veřejných akcí, byť je víc vidět než předchozí manželky králů. V tom by tedy nutně nikdo nemusel nic spatřovat. Spekulace rozvířil především snímek krále z nemocnice v Paříži, kde podstoupil operaci srdce. Král v rekonvalescenci je na fotografii obklopen svými dětmi a sourozenci. Po manželce ani vidu ani slechu. Osobně si myslím, že to celé může mít i nějaké jiné vysvětlení, ale uvidíme... Marocká média s citací zdrojů blízkých paláci potvrzují, že došlo skutečně k separaci královského páru a královská rodina momentálně prý čeká jen na vhodný okamžik, kdy to celé oznámit.

Dvojité novinky z Monaka

27. března 2018 v 17:41 | MD |  Monako-aktuality
S členy monacké knížecí rodiny je jedna zásadní potíž... málokdy se něco dozvíme oficiální cestou - přes komuniké paláce, které by předestřelo fakt a dalo jen minimální prostor spekulacím. Většinou tak zbývá jen sledovat důležité akce a paparazzi snímky z dovolených, instagram a spekulovat.

Tradiční Ples růží, který se konal tuto sobotu potvrdil hned dvě šuškandy okolo monacké knížecí rodiny. Tou první je druhé těhotenství Beatrice Borromeo, manželky Pierra Casiraghi, nejmladšího syna monacké princezny Caroline. S informací o tom, že by měla být těhotná, přišel na přelomu roku italský plátek Chi. První společný potomek páru Stefano, který nedávno oslavil první narozeniny, se brzy dočká sestřičky či bratříčka.

Madeleine porodila

9. března 2018 v 8:46 | MD |  Švédsko-aktuality


Švédská princezna Madeleine dnes krátce po půlnoci (přesně v 00:41) porodila třetího potomka. Ranní komuniké paláce bylo skoupé na slovo, ale později jsme se přeci jen dozvěděli více...