Do svatby zbývá necelých 100 dní

15. února 2018 v 21:26 | MD |  VB-aktuality
Nejsledovanější událost tohoto roku se blíží... Za tři měsíce a pár dní si princ Harry řekne ano s Meghan Markle v kapli sv.Jiří v komplexu hradu Windsor. Jak to bude probíhat? Kensingtonský palác začátkem tohoto týdne zveřejnil detailnější informace o tom, co se bude dít.


Sňatek proběhne 19. května a nevěsta podle itineráře vstoupí do kostela přesně v pravé poledne (tedy v 1 hodinu odpoledne našeho času). Pár oddá arcibiskup z Canterbury Justin Welby, jinak obřad povede David Conner, windsorský děkan. Celý obřad potrvá zhruba hodinu tak, aby pár v 13:00 britského času mohl nasednout do kočáru taženého koňmi a vydat se po High Street na cestu procesím ulicemi Windsoru. Po projetí hlavní třídy (Long Walk) se procesí vrátí zpět do hradu, kde již bude přichystaná recepce v sále sv. Jiří a shromáždění její účastníci.

Pozvánku na recepci nedostane zdaleka každý svatebčan. Pouze ti, kteří obdrží zlatou verzi jsou šťastnými účastníky svatebního menu. Zda už pozvánky byly rozeslány, či tak bude učiněno není známo a palác to nehodlá komentovat. Stejně tak tajemstvím nejspíše zůstane počet pozvaných hostů. Kaple nicméně dokáže pojmout okolo 800 svatebčanů.

V pozdním odpoledni uspořádá ještě jednu - večerní - recepci princ z Walesu, otec ženicha. Není jasné, kde se tato soukromá recepce bude konat. Zda na hradě Windsor nebo na nějakém z jiných pozemků královské rodiny ve Windsoru. Do úvah by přicházel třeba Frogmore House, odkud pochází romantické zásnubní fotografie páru.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 karinanovakova karinanovakova | 26. dubna 2018 v 12:45 | Reagovat

Je hezké jak princové William a Harry drží pospolu, Harry svědčil na svatbě Williamovi a Harry ho nyní požádal o totéž

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama