Jack Brooksbank

26. ledna 2018 v 19:37 | MD |  VB-životopisy
Když jsem se rozhodla udělat si výzkum o Jacku Brooksbankovi a dát dohromady jeho životopis, netušila jsem, jak těžký úkol jsem si stanovila. Pročetla jsem nespočet článků a co zdroj to úplně jiná verze. Ne každý dělá kvalitní novinařinu a odvádí dobrou práci. Po přečtení více než desítky článků jsem ale byla schopna oddělit zrna od plev, takže vám teď mohu nabídnou nejpravděpodobnější verzi toho, kdo byl a je Jack Brooksbank...

Jack Christoper Stamp Brooksbank, jak zní celé jeho jméno, se narodil 3. května 1986 jako první potomek George, účetního a ředitele společnosti, a Nicole, jeho o čtyři roky mladší manželky. Jackova rodina sahá hluboko do britské historie, zdá se, že od svatby prince Andrew a Sarah Ferguson jde o nejvíce urozeného nastávajícího pro prince/znu.


Jackovi předci sahají až ke králi Edwardu III. V žilách mu koluje krev anglické i skotské šlechty, je potomkem baronetů Brooksbank (odtud jméno) a dokonce je vzdáleně příbuzný i se samotnou Eugenií. Jejich společným předkem je 2. hrabě z Leicesteru, Thomas Coke. Ten byl nejen prapradědem Jacka, ale také otcem Julie Coke, jejíž prapravnučkou je Eugeniina matka Sarah.

Jackova rodina, která zahrnuje ještě mladšího bratra Thomase (*1988) vlastní luxusní byt v jižním Londýně a také dům ve francouzském Bordeaux. Vzhledem k původu není divu, že se Jackovi dostalo velmi dobrého vychování a také studií na prestižní škole. Rodiče mu platili školné na soukromé škole Stowe v hrabství Buckinghamshire. Za semestr se tam údajně platí okolo 12 000 liber.

I přes velmi dobré vzdělání se Jack rozhodl nejít dál na vysokou. Jeho babička o něm v rozhovoru pro noviny prohlásila, že není příliš inteligentní. Důvodem, proč nešel na univerzitu, je ale nejspíše něco jiného. Již od 18 let snil o tom, že si založí vlastní řetězec hospod a rozhodl se na to jít vskutku od píky. Začal pracovat jako číšník v londýnských hospodách. Jednou z nich byla např. dnes již neexistující Admiral Corrington Pub v Chelsey.

Právě v době, kdy pracoval jako číšník, se poprvé setkal s princeznou Eugenií. Stalo se tak v oblíbeném zimním středisku Verbier, kde byl na dovolené s partou přátel, zatímco tehdy devatenáctiletá Eugenie tu s rodinou oslavovala otcovy padesáté narozeniny. Zdroje se liší v tom, jaká byla přesná souslednost, nicméně v roce 2010 se Jack také přesouvá do nového pracovního prostředí - do restaurace Markham Inn, kde během tříletého působení získal mnoho důležitých zkušeností.

Seznámil se také s princem Harrym a jeho nejlepším přítelem Guyem Pelly, díky němuž se následně posunul zase o stupínek výš ve své kariéře v pohostinství - stal se manažerem nočního klubu Mahiki, tolik známého právě díky tomu, že zde rádi paří mladí členové královské generace - princ Harry, princ William a samozřejmě i jejich sestřenice Eugenie a Beatrice.

Zatímco jeho kariéra stoupala (následně se stal britským ambasadorem značky tequily Casamigos, kterou založil herec George Clooney a manžel Cindy Crawfordové Rande Gerber), vztah s Eugenií si procházel také různými fázemi. Ta nejkritičtější začala v roce 2013, kdy se Eugenie rozhodla odstěhovat na pár let do New Yorku, kde pracovala v online aukční síni Paddlet8. Dva roky udržovali svůj vztah na dálku přes Skype a díky přátelům. Nerozpadl se jako mnohé jiné,které se ocitnou ve velkém odloučení časovém i vzdálenostním.

Když se Eugenie v roce 2015 vrátila do Británie, začaly věci nabírat na obrátkách. Všem nyní bylo jasné, že to oba myslí vážně, milují se a chtějí být spolu. Andrew a Fergie, Eugeniini rodiče, si Jacka velmi oblíbili a pomalu se začal seznamovat i se zbytkem královské rodiny. Když byl vloni v létě představen na Balmoralu královně Alžbětě, začaly se šířit spekulace o možných zásnubách. Jako osmá v pořadí sice Eugenie nepotřebuje od královny žádný souhlas se svatbou, přesto toužila po jejím požehnání.

Jack si ale chtěl ještě počkat až bude v situaci, kdy si bude jistý, že dokáže zabezpečit život princezně. V roce 2017 udělal další důležitý krok ve své kariéře - založil společnost, která se zabývá prodejem vína, piva a dalších alkoholických nápojů. Firmu pojmenoval velmi jednoduše - Jack Brooksbank Limited.

Předsevzetí do nového roku bylo jasné - požádat svou milovanou o ruku. A Jack s tím rozhodně neotálel, učinil tak zkraje ledna na společné dovolené v Nikaragui. Jako zásnubní prsten věnoval Eug, jak jí říká, vzácný srílanský padparadscha safír lemovaný diamanty, který má růžovo-oranžovou barvu. Když poklekl u jezera s výhledem na vulkán, neměl prsten při sobě. Základ našel v jednom klenotnictví a když se vrátili s Eugenií do Londýna společně navrhli diamanty obklopující safír. Jack chtěl, aby se v prstenu samotném odrážela také osobnost budoucí nevěsty, proto ji nechal udělat finální tečku na návrhu prstenu. Vzácný kámen si Jack vybral proto, že mu tolik připomíná Eugenii. Když se na něj podíváte, mění z různých stran a úhlů barvu, to je podle Jacka přesně to, co mu připomíná jeho nastávající, jak prozradil během pózování pro oficiální zásnubní fotografie v obrazárně Buckinghamského paláce.

Podle oficiální oznámení zásnub by svatba měla proběhnout na podzim 2018. Díky rozhovoru Jackovy babičky pro bulvár se ale táhne šuškanda, že to bude říjen. Pár prý původně chtěl zářijovou svatbu, ale královská rodina to nedovolí. V září je v oficiálním kalendáři příliš mnoho závazků, spekuluje se dokonce o zahraniční cestě Harryho a Meghan. Svatba Eugenie a Jacka tak musí počkat na vhodný termín pro všechny členy královské rodiny. Ať už bude termín jakýkoliv, jisté je, že svatba bude hrazena ze soukromých zdrojů s výjimkou výdajů na bezpečnost. Po svatbě Jack pravděpodobně nezíská žádný šlechtický titul, i když měl princ Andrew v roce 2016 údajně chtít po královně pro své dcery hraběcí titul, aby jejich děti nevyrůstaly bez titulu.

Pár by si přál přestěhoval se po svatbě do Ivy Cottage v Kensingtonském paláci, ale renovace bude stát tisíce liber a momentálně není jasné, kdo by to měl platit. Daňoví poplatníci nebo královská rodina ze svého? Až se to vyjasní a místo projde nákladnou rekonstrukcí, budou se tam moci nastěhovat, pokud mezitím nenajdou jiné hnízdečko lásky.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Martina Martina | 26. ledna 2018 v 20:08 | Reagovat

Výborný článek! Hledání zdrojů se rozhodně vyplatilo ;-)

2 Viktor1e Viktor1e | 27. ledna 2018 v 19:29 | Reagovat

Tak to smekám! Moc hezké seznámení s novým
členem královské rodiny.Čím víc vím,ale o poměrech v těchto rodinách tím méně bych v nich chtěla žít ;-)

3 Soňa Soňa | 29. ledna 2018 v 15:58 | Reagovat

Moc zajímavý článek. Myslím, že by ho takto ucelený uvítala i zagraniční média :-)

4 Soňa Soňa | 29. ledna 2018 v 15:58 | Reagovat

Zagraniční :-x  :-x  :-x ?? Zahraniční

5 Dd Dd | 2. února 2018 v 16:45 | Reagovat

už je i termín -12 říjen :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama