Leden 2018

Jack Brooksbank

26. ledna 2018 v 19:37 | MD |  VB-životopisy
Když jsem se rozhodla udělat si výzkum o Jacku Brooksbankovi a dát dohromady jeho životopis, netušila jsem, jak těžký úkol jsem si stanovila. Pročetla jsem nespočet článků a co zdroj to úplně jiná verze. Ne každý dělá kvalitní novinařinu a odvádí dobrou práci. Po přečtení více než desítky článků jsem ale byla schopna oddělit zrna od plev, takže vám teď mohu nabídnou nejpravděpodobnější verzi toho, kdo byl a je Jack Brooksbank...

Jack Christoper Stamp Brooksbank, jak zní celé jeho jméno, se narodil 3. května 1986 jako první potomek George, účetního a ředitele společnosti, a Nicole, jeho o čtyři roky mladší manželky. Jackova rodina sahá hluboko do britské historie, zdá se, že od svatby prince Andrew a Sarah Ferguson jde o nejvíce urozeného nastávajícího pro prince/znu.

Další královské zásnuby

22. ledna 2018 v 12:23 | MD |  VB-aktuality

Britskou královskou rodinu čeká rok s velkým R. Na cestě jsou dva přírůstky a také se chystají dvě královské svatby. Tu nejnovější nadcházející veselku dnes oznámila princezna Eugenie, dcera prince Andrewa a vévodkyně Sarah. Jak se píše v oznámení vévody a vévodkyně z Yorku, nejmladší dcera páru se zasnoubila s Jackem Brooksbankem, svým dlouholetým přítelem.

lord Snowdon

13. ledna 2018 v 14:54 | Martina |  VB-životopisy
Dnes uplynul rok od smrti Antonyho Armstrong-Jonese neboli lorda Snowdona, manžela britské princezny Margaret. Nevím, kdo z Vás měl možnost shlédnout druhou sérii seriálu The Crown, kde je jeho postava vykreslena pro mě zcela fascinujícím způsobem. Jeho život byl jedno velké dobrodružství, do kterého princezna Margaret perfektně zapadala. Bohužel jen na chvíli.

Året i Kongehuset (2017)

5. ledna 2018 v 20:13 | MD |  Dánsko - filmy a dokumenty


Rok 2017 přinesl dánské královské rodině spoustu událostí. Kromě zahraničních cest do dalekých zemí jako je Japonsko nebo Ghana se dělo mnoho i na úrovni osobních životů. Mladí šli poprvé do školy, slavila se konfirmace a také osmnácté narozeniny. Zapomenout nesmíme ani na padesáté výročí svatby královského páru, byť probíhalo bez velkolepých oslav převážně v rodinném kruhu. Došlo bohužel ale i na události neradostné - úmrtí, nemoci. Byl to rok turbulentní a dramatický, jak se ukázalo, nebylo moc snadné jím projít, ale Margrethe se zdá být tou pravou na svém místě. Vše, co zasáhlo v uplynulém roce dánskou královskou královskou rodinu si můžete pustit v tradičním shrnujícím dokumentu s názvem Året i Kongehuset z dílny dánské televize DR1. A pozitivum pro všechny fanoušky je, že letos je dokument k dispozici na Youtube s anglickými titulky. Kdo preferuje originál bez titulků, najde ho samozřejmě na stránkách zmiňovaného mediálního kanálu.

Zara čeká druhého potomka

5. ledna 2018 v 17:52 | MD |  VB-aktuality


V královské rodině Spojeného království Velké Británie a severního Irska bude letos, co slavit. Vnučka královny Alžběty II. a dcera princezny Anne Zara Tindall dnes spolu s manželem Mikem skrz svou mluvčí oznámila, že čekají druhého potomka. Některé zdroje uvádí, že miminko by mělo přijít na svět v srpnu, jiné zmiňují pouze léto jako takové.