Co nás čeká v roce 2018?

21. prosince 2017 v 19:47 | Martina |  Královský týdeník
Rekapitulaci roku 2017 máme za sebou, takže se v klidu můžeme soustředit na královský rok 2018. Co zajímavého nás v něm čeká?


Nejsledovanější událostí nadcházejícího roku bude bezesporu svatba prince Harryho a Meghan Markle, která se bude konat 19. května. Ještě před ní však přijde na svět třetí dítě vévody a vévodkyně z Cambridge. Přesné datum narození nám napoví, zda se Kate svatby svého švagra zúčastní nebo ne. Třetího dítěte se na začátku roku dočkáme také od princezny Madeleine a jejího manžela Christophera O´Neilla. V obou případech se můžeme těšit na královské křtiny. A protože do třetice všeho dobrého - třetího miminka se dočkají i Andrea a Tatiana Casiraghi. V Británii se bude slavit i na podzim, kdy oslaví 70. narozeniny princ Charles. Myslím, že zde máme velkou šanci na pořádnou královskou párty.

Velké oslavy nás čekají také v Dánsku, kde korunní princ Frederik oslaví 50. narozeniny. Frederik je sportovec, takže je oslaví vskutku po svém. V pěti velkých městech v Dánsku se poběží královský běh. Co jsem četla, tak počty přihlášených trhají všechny rekordy. Frederik se zúčastní každého z nich. V Kodani pak poběží i Mary s dětmi. Před pár dny bylo oznámeno, že v srpnu korunní rodina oficiálně navštíví Faerské ostrovy. Trochu ve stínu událostí pak budou oslavy 10. výročí svatby prince Joachima a princezny Marie.

Velkých narozeninových výročí nás čeká mnohem víc byť pravděpodobně bez velkolepých oslav. Kulatiny oslaví španělský král Felipe (50), bývalý král Juan Carlos (80) a královna Sofia (80), nizozemská princezna Beatrix (80), monacký kníže Albert II. (60), monacká kněžna Charlene (40), švédská princezna Désirée (80), lichtenštejnský dědičný kníže Alois (50), britská princezna Beatrice (30), Farah Pahláví (80) a určitě mnozí další. Můžeme se také těšit na 50. výročí svatby norského královského páru a také na 25. výročí svatby lichtenštejnského dědičného prince Aloise a jeho ženy, princezny Sophie. Připravte si prosím svá přání, ať má pošta co dělat!

Naplánované akce tedy známe, ale je jasné, že nás čeká spousta překvapení. Věřím, že letos tam konečně padne i miminko pro lucemburského prince Guillauma a princeznu Stephanii :-) Velmi často se také sází na oznámení těhotenství Meghan Markle a švédské princezny Sofie. Na to vše si ale budeme muset počkat. Víte o něčem, na co jsem zapomněla? Tak sem s tím!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hans Bárta Hans Bárta | E-mail | 22. prosince 2017 v 9:05 | Reagovat

Milá autorko, velký dík za Vaši práci. My monarchisté jsem rádi, že jste se vrátila mezi nás. Přeji požehnané Vánoce, pevné zdraví a hodně sil pro nadcházející (v Česku) republikánský rok...
Srdečně v úctě Váš H.B.

2 Soňa Soňa | 30. prosince 2017 v 20:22 | Reagovat

Mnoho štěstí v Novém roce přeji blogu i jeho autorce. Jak je vidět, z tvého návratu na tyto stránky má radost hodně lidí. Já k nim patřím také. Těším se na setkávání v této virtuální realite :-) i během roku 2018

3 karinanovakova karinanovakova | 4. ledna 2018 v 19:17 | Reagovat

Dočetla jsem se toto :January 03, 2018 - 15:04
Princezny Caroline  syn Pierre Casiraghi a jeho manželka Beatrice Borromeo údajně očekávají své druhé dítě. Podle italského časopisu Chi je Beatrice opět těhotná, asi 11 měsíců poté, co porodila první dítě Stefana. Tak uvidíme jestli je to pravda

4 monarchie monarchie | Web | 4. ledna 2018 v 19:28 | Reagovat

[3]: Koluje to po sociálních sítích, tak uvidíme, jestli přijde oficiální oznámení :-) Já osobně si myslím, že je to dost pravděpodobné.

5 Dd Dd | 5. ledna 2018 v 15:18 | Reagovat

A Zara také čeká druhé dítě :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama