10 let s blogem &10 zajímavostí... o mně

29. prosince 2017 v 10:16 | MD
Přesně před deseti lety (wow) jsem založila tento blog. O jeho historii jsem rozsáhle psala v loňském článku, takže se k tomu nebudu vracet příliš podrobně. Zpočátku to bylo spojené s mým teenagerským zájmem o mladé prince, postupně to přerostlo v hlubší zájem o život královských rodin, jejich úlohu v dnešním světě a vše okolo. V různých obdobích byly na mém blogu "trendy" různé monarchie. Ze začátku jsem měla v oblibě hlavně tu lucemburskou a monackou. Časem získala navrch švédská královská rodina či jordánská hášimovská dynastie.

K desetiletému výročí jsem vám dala možnost mi položit nějakou otázku. Ať už na mou osobu či na blog. Zaznělo, že byste chtěli vědět něco více o mé maličkosti. Přemýšlela jsem, jak to pojmout a vzhledem k tomu, že slavíme těch deset let s blogem, tak jsem si řekla, že vám o sobě prozradím 10 faktů. Tady jsou:


  1. Přezdívka "Ducii", pod kterou jsem publikovala je přezdívka z mých náctiletých let. Došlo se k ní postupně modifikací různých přezdívek vytvořených z mého příjmení. Před rokem jsem si do podpisu článků dala MD, což jsou mé iniciály.
  2. Pocházím ze severních Čech, ale již zhruba osm a půl rok víceméně žiji v Praze, kam jsem odešla za studiem a následně zůstala kvůli práci.
  3. Mám magisterský titul z politologie respektive politických teorií a současných dějin. V bakalářské i magisterské práci jsem se věnovala monarchiím respektive vládnoucím rodům (bývalým i minulým). V bakaláři jsem psala o politickém režimu v Íránu za dynastie Pahlaví, v magisterské práci jsem se zaměřila na současné Jordánsko a co ho drží nad vodou od roku 1989.
  4. Kdo sledujete blog už více než čtyři roky víte, že jsem v roce 2013 strávila tři měsíce v Jordánsku, kde jsem stážovala na ambasádě a poznávala jiný svět.
  5. Před současnými monarchiemi jsem měla dvě jiné vášně: Amarnské období ve starověkém Egyptě a následně poslední Romanovce.
  6. Už z té doby (cca 13-17 let) se táhnou mé dvě největší životní přání: navštívit pyramidy a Petrohrad.
  7. Mou momentální vášní je život bez odpadu, minimalismus a přírodní kosmetika. Trochu v rozporu s životem v královských rodinách :-) Snažím se ve svém životě aplikovat kroky k zero waste, patlám si kosmetické produkty a vyhazuji nadbytečné věci. Zatím jsem na začátku a přede mnou je ještě dlouhá cesta.
  8. Po studiích (a vlastně ještě při nich) jsem pracovala jako redaktorka královského časopisu. Momentálně "úředničím" a mým hlavním tématem je neformální vzdělávání mládeže. Nicméně i vzhledem k tomu, že trčím celý den u počítače, pak nemám večer už moc chuť na něm ještě psát nějaké články. Kor když psaní článků je vlastně tak trochu i nyní mou náplní práce. Skvěle se tak potkávají mé polititologické sklony a žurnalistická praxe.
  9. Mám šest nádherných křečků. Koupili jsem původně jednoho a on ukázalo se, že jde o sedm v jednom. Jako dítě jsem nikdy nemohla mít žádného domácího mazlíčka, takže si to teď plně vynahrazuji :-)
  10. Narozeniny slavím ve stejný den jako slavila královna matka a jako slaví Meghan Markle, nastávající prince Harryho.
A teď k další otázce. Co bude s blogem? Zatím nemám žádnou jasnější vidinu oproti tomu, co jsem psala před rokem. Prostě pořád o něm čas od času uslyšíte, asi ne denně :-) Mám rozepsaný životopis Meghan Markle a s blížící se svatbou se jí myslím budu věnovat. A samozřejmě se pokusím pokrýt důležité dění. Nechci to slibovat, ale s tou svatbu mě to na chvilku zase trochu chytlo, jenže není čas psát, většinou chodím domů úplně vyšťavená pozdě večer z práce a už prostě nemám sílu ještě něco tvořit. No určitě to znáte.. a to jsem si myslela, jak budu mít po škole spoustu času (nikdo ale už neříká, že je "dospělácký" život tak psychicky náročný :-D). Tak si zkusme dát předsevzetí, že těch článků bude víc než letos - to by mohl být reálný slib.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Mária Mária | E-mail | 29. prosince 2017 v 17:03 | Reagovat

Ďakujem za Tvoj blog a som rada že som niektoré kráľovské udalosti mohla prežívať v spoločnosti zanietencov kraľovských rodín. Držím Ti palce a prajem veľa tvorivosti  a v osobnom živote veľa splnených snov.

2 Soňa Soňa | 1. ledna 2018 v 9:44 | Reagovat

Jak má být něco pravidelností, stává se to povinností a ta pozbývá vášně :-)
A bez vášně se pak špatně tvoří. Piš, jak budeš mít chuť a čas, ony se příležitosti najdou. Myslím, že není potřeba vypisovat každotýdenní akce royals...Byla by škoda, kdyby to zde ovšem vyhaslo úplně.

3 Petra Petra | 1. ledna 2018 v 21:51 | Reagovat

Ducii .. děkuji za zprávy o tobě a jsem ráda, za každé písmenko, zprávu od tebe .. a kdo si počká ten se dočká :-) ..
Rovněž zůstávám stálým nadšencem čehokoliv královského.
V prosinci jsem navštívila Vídeň a nejen vánoční trhy, ale i Hofburg a císařskou hrobku .. takže nyní žiju vším co se Habsburků týče :-) bádám, čtu .. hledám .. už jsem si objednala i dvě knihy.
Přeji ti hodně štěstí, zdraví a lásky v novém roce.
Petra

4 Jan Bárta Jan Bárta | E-mail | 2. ledna 2018 v 10:25 | Reagovat

Vážená paní magistro,  připojuji se k pochvalám. Jsem ve vedení Koruny české, monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska a pilným čtenářem Vašeho blogu. Za Vaši práci velký dík, vaše příspěvky šíříme svým členům. Do nového roku přeji hodně zdraví a monarchistického nadšení. V úctě Jan E. Bárta

5 jeife jeife | E-mail | Web | 5. ledna 2018 v 22:08 | Reagovat

:) jé, to jsem objevila další fajn blog :)
jiank zerowaste je fajn, ale určitě to není v první řadě o vyhazování :) nekoupit, umět odmítnout, hladat alternativu, recyklovat, prodat / darovat ... :)
Míchání kosmetiky mám taky ráda :3
Snad zas někdy napíšeš :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama