Prosinec 2017

10 let s blogem &10 zajímavostí... o mně

29. prosince 2017 v 10:16 | MD
Přesně před deseti lety (wow) jsem založila tento blog. O jeho historii jsem rozsáhle psala v loňském článku, takže se k tomu nebudu vracet příliš podrobně. Zpočátku to bylo spojené s mým teenagerským zájmem o mladé prince, postupně to přerostlo v hlubší zájem o život královských rodin, jejich úlohu v dnešním světě a vše okolo. V různých obdobích byly na mém blogu "trendy" různé monarchie. Ze začátku jsem měla v oblibě hlavně tu lucemburskou a monackou. Časem získala navrch švédská královská rodina či jordánská hášimovská dynastie.

K desetiletému výročí jsem vám dala možnost mi položit nějakou otázku. Ať už na mou osobu či na blog. Zaznělo, že byste chtěli vědět něco více o mé maličkosti. Přemýšlela jsem, jak to pojmout a vzhledem k tomu, že slavíme těch deset let s blogem, tak jsem si řekla, že vám o sobě prozradím 10 faktů. Tady jsou:

Dědictví po královně Fabiole

22. prosince 2017 v 20:30 | MD |  Belgie - šperky a móda
Začátkem letošního prosince uplynuly již tři roky, kdy zemřela královna Fabiola. Čas neúprosně letí, přitom jako by to bylo včera. Její smrt vyvolala zlou krev v rodině, jak už to tak bývá došlo na spory o peníze a majetek.

O tom, kde skončilo dědictví po Fabiole se rok od její smrti rozhořela rozsáhlá debata, předávání obrovského dědictví totiž trvalo velmi dlouho a dědické řízení bylo ukončeno 14 měsíců po královnině smrti. Tenkrát jsem o ní psala do časopisu Royal. Spekulace o konci dědictví po zesnulé královně částečně ukončil královský palác v únoru 2016, čímž reagoval také na rozhovor s jedním z rozhořčených španělských příbuzných bývalé královny zveřejněný v El Mundo.

Co nás čeká v roce 2018?

21. prosince 2017 v 19:47 | Martina |  Královský týdeník
Rekapitulaci roku 2017 máme za sebou, takže se v klidu můžeme soustředit na královský rok 2018. Co zajímavého nás v něm čeká?

PF 2018

19. prosince 2017 v 18:40 | MD


Rekapitulace: rok 2017 v královském světě

18. prosince 2017 v 20:27 | MD |  Královský týdeník

Pomalu ale jistě se blíží konec roku. Utekl rychle, jen co je pravda. V životě každého z nás se událo spoustu věcí. Nejinak tomu bylo ve světě těch, kteří se řadí mezi členy královských rodin. Kde se toho moc nezměnilo je tento blog, ale to neznamená, že vás ochudím o pohled zpět na uplynulý rok, i když už vás sem mnoho nechodí. Podívejme se na ty nejvýznamnější momenty: