Princezna Mako se bude vdávat

10. září 2017 v 15:29 | MD |  Japonsko - aktuality
Japonská císařská rodina bude zas o něco menší. Princezna Mako, dcera prince Akišino, plánuje svatbu. Neoficiálně se informace šířila již delší dobu, pár je ostatně zasnoubený již od roku 2013. Oficiální oznámení této skutečnosti však přišlo až začátkem letošního září na tiskové konferenci.


Princezniným vyvoleným je Komuro Kei, spolužák Mako z univerzity, kde se oba mladí lidé poznali v roce 2012. Mako studovala na Mezinárodní křesťanské univerzitě umění a kulturní dědictví, z tohoto oboru zde získala v roce 2014 bakalářský titul. Komuro Kei ji ihned upoutal svým úsměvem. A tak, když ji v prosinci 2013 požádal o ruku, neváhala ani chvilku. V té době již byla rozhodnutá, že je to ten pravý, jak prozradila na tiskové konferenci v domě svých rodičů v Tokiu.

Svatbou, která by měla proběhnout v příštím roce, přijde Mako o členství v císařské rodině. Komuro Kei je totiž neurozený muž. I tak si ovšem uvědomuje, že to není jen tak, oženit se s ženou, která se jako princezna narodila. Sice ani jeden nebude součástí oficiální císařské rodiny, to ovšem neznamená, že by s rodinou museli přetrhat veškeré vztahy. Budou se vídat v soukromí, oficiálně ale jedna rodina nebudou.

Díky zasnoubení princezny Mako se opět mnozí ozývají, že je japonský systém velmi zastaralý a měl by se změnit. Měl by umožnit ženám v královské rodině ponechat si titul, i když si nevezmou dalšího člena královské rodiny. Jinak totiž hrozí, že jednoho dne už nebude žít žádný člen císařské rodiny.

Mako se po svatbě stane osmou členkou císařské rodiny od roku 1947, která přijde o svůj titul a členství v rodině díky svatbě s neurozeným mužem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Deaneira Deaneira | 11. září 2017 v 7:22 | Reagovat

Jo souhlasím že japonský systém je ve spoustě věcí naprosto hloupý a zastaralý

2 Wilhelm II. Wilhelm II. | 10. prosince 2017 v 17:50 | Reagovat

Co je na tom zastaralého? Tradice je to nejdůležitější co máme. Zrušte ji a nastane konec.

3 Jana Jana | 9. února 2018 v 19:21 | Reagovat

Nemáte nějaké informace o odložení svatby princezny Mako, údajně by svatba měla být až v roce 2020 ? :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama