George nastoupil do školy

10. září 2017 v 15:40 | MD |  VB-aktuality
Neuvěřitelné, jak ten čas letí. Přitom jako by to bylo včera, co jsme sledovali dveře a čekali, až bude oznámeno, že vévodkyně z Cambridge porodila. Ale nebojme se, čas není zas tak neúprosný. Prince George sice již nastoupil do školy, ale rozhodně ne ve stejném věku jako děti u nás. Jsou mu přeci jen pouhé čtyři roky.


I tak jsou tu ale tací, jejichž nástup do školy jakoby nás ještě více vytrhával z naivní představy, že to jsou pořád miminka: třeba dánská dvojčata nebo princezna Athena. Čas prostě letí... víc než si občas uvědomujeme.

Britský princ George od tohoto týdne navštěvuje Thomas's Battersea School v jižní části Londýna. Poprvé do školy zavítal ve čtvrtek za doprovodu svého otce, prince Williama. Princova matka, vévodkyně z Cambridge musela vzhledem k nevolnostem spojeným s třetím těhotenstvím zůstat doma. A tak se velký mylník v životě malého synka musel obejít bez její přítomnosti. Po boku Williama a malého prince ji tak na fotkách, které obletěly celý svět, nahradila jiná žena - ředitelka školy, která na George před devátou hodinou ranní čekala, aby o uvítala o jeho prvním školním dnu.

Princ William později poodkryl také to, co se dělo uvnitř budovy. Georgův pobyt ve škole prý proběhl bez problémů a on byl rád, že nemusel řešit při svém odchodu stejnou situaci jako někteří rodiče, jejich děti zůstat nechtěly a doprovázely to patřičně hlasitým nesouhlasem. Malý princ to zvládl královsky - v tichosti a bez protestů. Ostatně na cizí lidi a nepřítomnost rodičů bude asi přeci jen o trochu více zvyklý než ostatní děti.

George navíc ve škole není úplně sám. Mám tam i své dobré známé. Ve stejný den nastoupila do školy totiž také Maud Windsor, dcera lorda Fredericka. Tento nástup do školy ale médii nebyl již sledovaný. Všechny zajímal pouze následník trůnu a budoucí král.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 EvaR EvaR | 11. září 2017 v 12:16 | Reagovat

Ostatne Athena (na to jmeno si fakt nikdy nezvyknu) sla do skoly o rok driv, nez mela (uz v 5 letech). O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama