Monacký kníže navštíví Prahu

26. července 2017 v 19:13 | MD |  Monako-aktuality
Již jsou tomu více než dva roky, co jsme se s Martinou vydaly na Pražský Hrad a čekaly zde na monackého knížete. Kdo jste to tenkrát prošvihli nebo ho prostě chcete vidět znovu, budete mít v blízké době zase příležitost.


Každý rok (letos již po jednadvacáté) se totiž na podzim koná akce nazvaná Forum 2000. Jde o konferenci, která se pokaždé zaměřuje na nějaké jiné aktuální téma. Konferenci pořádá nadace naplňující odkaz našeho prvního polistopadového prezidenta Václava Havla. Témata konferencí se tak točí okolo pojmů jako demokracie a lidská práva. Ani letos tomu nebude jinak. Hlavní linkou 21. ročníku konference je "Jak posílit demokracii v nejisté době?"


Jak to ale celé souvisí s monackým knížetem? Každoročně jsou zvány světové osobnosti - počínaje třeba Dalajlámou světovými státníky, vědci a výzkumníky konče. Jedním z letošních hlavních hostů bude také právě Jeho jasná výsost, kníže monacký. Co bude náplní jeho přednášky, případně v jakém panelu bude diskutovat zatím není jasné. Každopádně nabízí se několik zajímavých tématických okruhů:

  1. Negativní trendy v demokracii
  2. Globalizace a znejistělé identity
  3. Média, informační trh a post-pravdivý svět
  4. Jak čelit autoritářství
  5. Obnova demokracie
  6. Náboženství, transcedence a demokracie
Konference bude probíhat ve dnech 8.-10. října v Praze. Více informací o programu bude postupně zveřejňováno na oficiálních stránkách. Registrovat se jako účastníci můžete již od příštího úterý 1. srpna. Osobně jsem byla na konferenci již jednou registrovaná, ale nakonec jsem se na ni nedostala. Každý rok se chystám, ale zatím mi to nevyšlo. Tak třeba letos se mi to povede...

A pokud monackého knížete prošvihnete, nezoufejte. Letos nás čeká ještě jedna královská návštěva. Zatím jde o tajnou informaci, takže neprozradím kdo a za jakým účelem se k nám ještě někdy v listopadu či v prosinci chystá. Nicméně mě fascinuje, že i když jsem nějakou dobu mimo dění v monarchiích (a to i pracovně), přesto se ke mě tyto informace dostávají přes mou práci. Tak mějte oči na stopkách...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Josef Josef | E-mail | 28. července 2017 v 11:20

Proč tajná ? Myslíš J.K.V. Hraběte a Hraběnku z Wessexu co prijedou do prazske DofE ocenit zlatou uroven.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama