A proč jste se začali zajímat o royals vy?

21. července 2017 v 19:07 | MD |  Téma měsíce
Po dlouhé době zdravím všechny fanoušky blogu o monarchiích a královských rodin jako takových. Ne, nehodlám teď ohlásit svůj triumfální návrat a vstát z mrtvých. Popravdě za posledních pár měsíců mi blog a královské rodiny vůbec nechybí. Dění nesleduju, nemám přehled, kde se co událo a nebýt jedné z vás, tak bych asi netušila vůbec nic.
Tenhle článek vznikl vlastně z momentálního popudu. Chtěla bych se vás zeptat na jednu otázku. A moc by mě zajímalo, jak to máte. Kdyby to šlo, ocenila bych upřímné a vážné odpovědi. Co mě zajímá? Je to prosté:

Proč jste se začali zajímat o královské rodiny?


Co vás k nim přivedlo? Co vás od počátku nejvíce fascinovalo a táhlo? Přemýšlela jsem nad tím, jak to začalo u mne. Ano mnohokrát omýlaný příběh o tom, jak jsem si přečetla jednu knihu a řekla si, ty jo to je zajímavé, my máme stále království, jak asi vypadají, co jsou lidé v nich panující zač? Jenže to není to, proč jsem se o to opravdu začala zajímat a psát blog. Bylo mi sedmnáct, jak asi každá dívka v tomto věku, která nemá kluka (ale asi i ta která má) jsem snila o svém pohádkovém princi, který jednou přijede na onom pomyslném bílém koni. Do té doby v mých snech onoho pomyslného prince zastával imaginární hokejista. S objevem skutečných aristokratů mého vysněného prince nahradil princ skutečný (byť stále vysoce imaginární).

Od začátku jsem se soustředila hlavně na mladé nezadané prince a aristokraty, kteří se mi líbili. Sledovala jsem lucemburskou královskou rodinu a syny monacké princezny Caroline. Můj prvotní zájem o královské rodiny tak byl hodně povrchní a i když se pak později rozvinul v něco víc, pořád tam byla tahle dějová linka. Možná utlačená a minimální, ale byla. I když mě tedy následně fascinoval celý královský svět, způsoby chování, zvyky a tak dále, počátek byl vlastně úplně jinde.

A co tedy přivedlo ke královským rodinám a potažmo k tomuto blogu vás? Kde to začalo? Zapátrejte v mysli a dejte vědět! Tedy pokud sem chodí ještě vůbec někdo kromě robotů, kteří píšou spamy... Pište do komentářů a sdílejte své příběhy. Jsem moc zvědavá, jak to máte a jak jste začali. A pokud přidáte, proč sledujete královské rodiny nyní, zda je to stejný důvod nebo jiný, určitě to nebude špatně :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Radka Radka | 22. července 2017 v 19:16 | Reagovat

Ahoj, můj zájem o royals začal u princezny Diany, když jsem četla článek o jejích aktivitách v oblasti charity a o náhlé smrti. Musím říct, že ji autor článku vykreslil jako anděla a že jsem nedokázala pochopit, proč se s ní princ Charles rozvedl, vystřízlivění přišlo po přečtení knihy o vztahu princezny Diany a její tchyně královny Alžběty II. Z toho se pak vyvinul zájem o britskou monarchii a následné poznávání dalších korunovaných hlav v Evropě. Chtěla bych Ti moc poděkovat za tvé výborné a čtivé články jak na tvém blogu, tak v elektronickém časopise Dotyk Styl Royal, který mi velmi chybí. Přeji Ti hlavně hodně štěstí a inspirace v další životní etapě. Radka

2 Martina Martina | Web | 23. července 2017 v 12:24 | Reagovat

No, já měla Williamův plakát z Bravíčka :-D resp. si pamatuju na několik článků o Kate z té doby. Mrzí mě, že už je nemám... Ale cíleně jsem Royals začala sledovat v roce 2009, kdy jsem na youtube náhodou narazila na video ze svatby Mary a Frederika. Doslova mě uchvátilo! Frederik brečel :-P  :-P Pak už jen vím, že jsem googlila, narazila na místní blog a už to jelo :-P  8-)

3 Dd Dd | 23. července 2017 v 20:44 | Reagovat

Já se sem dostala přes šperky. Zajímá mně historie, a po shlédnutí starého seriálu Náhrdelník mně začala docela zajímat historie šperků. A tak jsem se dostala sem, a začala se zajímat i o to ostatní, protože je to v podstatě pokračování té historie. :-D

4 LH LH | 24. července 2017 v 19:34 | Reagovat

No já jsem dřív znala tak jako všichni češi jenom britskou královskou rodinu. V roce 2010 česká televize přenášela svatbu princezny Viktorie což mě naprosto uchvátilo a já sem si princeznu hledala na youtube a potom jsem si ji začala googlit, co mám Viktorie na sobě a pod. a náhodou jsem narazila na tento blog a už to jelo a já se začala zajímat i o ostatní královské rodiny. :-)

5 Viktor1e Viktor1e | 25. července 2017 v 10:48 | Reagovat

U mě to začalo už je to hodně let,ale vše jen tak povrchně,protože žádné informace v té době nebyly jenom sem tam nějaký článek v tehdejším tisku,ale byly to spíš výjimky a tak jsem nevěděla jak to vlastně je doopravdy.Když jsem chodila na střední školu v Praze,tak jsme chodili vítat různé státní delegace na letiště a tak jsem mj.si podala ruku s iránskou císařovnou na kterou dodnes vzpomínám.Sledovala jsem její osud až po její současný život v exilu v Paříži a obdivuji ji jak se neustále drží v kondici.Napsala také krásnou knihu o svém životě a všem ji doporučuji.Je to krásné čtení.No a potom olympiáda v Mnichově a tam zase švédský král a hosteska a to byla krásná story a nakonec se šťastným koncem.Právě jsem viděla jejich poslední fotku celé,dnes už rozvětvené rodiny...a tak bych jim přála aby tak jak štastně vypadají byli i uvnitř.No a po odchodu do důchodu jsem
objedvila tento blog,protože jsem chtěla sledovat svatbu švédské princezny Viktorie a u nás v televizi samozřejmě nic a tak jsem hledala až jsem našla tento blog a od té doby jsem na něm závislá a jak už jsem se kdysi zde zmínila jsem na něm každý den a to i několikrát a je mi smutno,že se stagnuje a chybí mi ty různé postřehy,které třeba přehlédnu.Baví mě sledovat tento způsob života aristokracie.Jejich styl oblékání,krásné šperky ale i jejich zajímavé životní příběhy.Jsme svědky,že už neuzavírají sňatky mezi sebou,ale vybírají si partnery z civilního života.
Samozřejmě,že bych si přála aby se blog zase rozběhl... nechám se překvapit.
Krásné letní dny Vám všem. :-)  :-)  :-)

6 Dominika Dominika | 28. července 2017 v 9:16 | Reagovat

Mě youtube jednou náhodně nabídlo video o Mary. To jsem zkoukla, pak video o svatbě. Začala jsem googlit, bylo to zrovna v době kdy čekala dvojčata. Postupem času jsem zjistila, že existuje i někdo jiný než britská monarchie a hlavně tenhle blog. Chytlo mě to a zatím nepustilo :)

7 Káťa Káťa | 7. srpna 2017 v 10:18 | Reagovat

U mě to začalo sledováním dokumentů o Tudorovcích v angličtině, z nichž mě youtube hodilo na další dokumenty o britské královské rodině akorát té současné.
Chtěla jsem si pak vyhledat nějaké další zdroje a narazila jsem na několik stránek zabývající se royals, ale nejen těmi britskými ale i dalšími evropskými a v některých případech i dalšími ve světě.
Člověk tak získal časem všeobecný přehled a i když můj zájem o Brity opadl, například na Viktorii se ještě pořád ráda koukám. Nejzajímavější pro mě byli vždycky šperky, ale líbí se mi i sledovat, co který člen královských rodin podporuje nebo se naopak snaží vymýtit.

8 lilo lilo | E-mail | 7. srpna 2017 v 22:49 | Reagovat

Já jsem se v roce 2001 ocitla v Oslu v den, kdy se brali Haakon a Mette-Marit. Z Osla jsme sice nic neviděli a ani jsme pár dní předem ještě vůbec nevěděli, co se tam bude dít. Ale moc se mi líbilo, jak byli Norové nadšení a celý den slavili a měli radost ze svatby svého prince. Když jsem se pak vrátila domů, tak jsem se snažila hledat nějaké informace a fotky.
Myslím, že definitivně jsem tomuto tématu propadla, když se v roce 2004 brali hodně krátce po sobě Frederik a Mary a pak Felipe a Letizia.
Já osobně to beru spíše z trošičku povrchního hlediska, nezajímá mě ani tak historie rodů apod., ale spíš co měly moje oblíbené dámy na sobě a jaké jsou třeba nové zákulisní drby atd. :) Královské rodiny jsou pro mě prostě zajímavé osobnosti. Ale většinou ne ve smyslu celebrity, nýbrž lidé, kteří vědí, že jejich slova a činy mají nějaký smysl a účinek a snaží se toho smysluplně využít ve prospěch ostatních.

9 Ella Ella | 12. srpna 2017 v 19:19 | Reagovat

Doufám, že si to pamatuju dobře, ale myslím, že to bylo tehdy jak se narodily dánské dvojčata. Hledala jsem jména a strašně mě štvalo, že to nikde není, až tady jsem se dozvěděla, že jména se oznamují až při křtu, takže to byl rok 2011.Ale zase na druhou stranu si pamatuju svatbu Victorie a Daniela a ta byla o rok dřív... no je možné, že jsem tady četla články zpětně a tak se mi líbily, že jsem si vsugerovala, že jsem to viděla :D

10 Jarkaka Jarkaka | 16. srpna 2017 v 21:29 | Reagovat

V roce 2012 jsem odešla na mateřskou a těch 6 týdnů, než se miminko narodilo, jsem se dost nudila. Byli jsme nově nastěhovaní na okraji malého města, nikoho jsem tu neznala a tak jsem trávila dost času u PC. Na tenhle blog jsem narazila v souvislosti se šperky, ale dost mě zaujal, vždy mě zajímala historie, vytvářím si rodokmeny královských rodů, protože mě zajímá, jak je kdo s kým příbuzný a svou roli hraje i to, že moje babička byla ze šlechtického rodu.

11 Momova Momova | 16. srpna 2017 v 21:36 | Reagovat

Já jsem se s aristokraty setkala kdysi dávno v 90.letech v časopise Naše rodina. Jedna stránka byla vždy věnována šlechtě, jak světové tak české. Hodně mě tenkrát oslovil příběh Bettiny a Jiřího Lobkowiczových, kteří se vrátili do Čech a začali spravovat své panství. V paměti mi utkvěla i princezna Viktorie. Na základě těchto článků jsem se začala o toto téma zajímat víc - kromě monarchií mě fascinují i příběhy českých šlechticů. Fascinují mě, protože jsou jiní. Modrá krev se nezapře...

12 Sim. Sim. | 21. srpna 2017 v 10:29 | Reagovat

Bylo mi 10, když maminka s babičkou nadšeně četly stránku v Mladém světě o zasnoubení prince Charlese a lady Diany. Miluji historii a v ní málokdy se dočtu o ženách z lidu, ale o panovnících skoro vždy. Ráda cestuji a všude jsou stopy nějakého vládce, který je s někým spřizněn a baví mne rozplétat rodinná spojení a postupně se posouvat do současnosti. Závidím zemím, jejichž hlavou státu je ten, kdo se pro to narodil a celý svůj život pro toto postavení rostl. Je to nejstabilnější prvek státu a troufnu si řict i demokracie. Ostatní nechť je volené, ale všichni potřebujeme alespoň jeden stabilní bod. (Koho já budu jako prezidenta volit? Už ta představa mě děsí.). Nedívám se na televizi, ale sledovat royality je pro mne něco jako seriál. Ráda se dívám na členky rodin, jak se vyvíjí a sleduji jejich styl oblečení nebo se kochám jejich róbami a tiarami.

13 rea rea | E-mail | 24. srpna 2017 v 11:38 | Reagovat

Ahojte,ja som pred niekolkými rokmi videla obrázok kráslovskej rodiny a velmi sa mi zapáčila Madeleine s krásnymi modrými očami......a tak som po čase začala získavať informácie k královských dvoroch,potom som videla svadbu Viktorie a odvtedy som tomu prepadla..švédska královská rodina je moja najoblubenejšia,tiež rada sledujem štýl ich oblečení,nádherné tiary,majú krásne stolovanie,noblesu............Chýba nám tvoj blog a velmi,prosím ťa vráť sa so zaujímavými článkami,všetci budeme radi..

14 EvaR EvaR | 7. září 2017 v 13:02 | Reagovat

U me to zacalo smrti Diany, o kterou se moc zajimala moje sestra. Potom v nejakem casopisu, tusim Rytmus zivota, vychazela serie o kralovskych svatbach (jeste pred svatbami nasledniku trunu). A tak nejak to u me zacalo :)

15 EvaR EvaR | 7. září 2017 v 13:03 | Reagovat

[14]: jo a taky sestra a maminka maji asi milion knizek o Habsburcich (predevsim Sissi) a Lucemburcich, tak jsem svuj zajem po prelouskani techto knih rozsirila na soucasne monarchie :)

16 Soňa Soňa | 24. září 2017 v 20:02 | Reagovat

Ahoj, zdravím všechny...a jsem moc ráda, že jsem náhodou opět nalezla pokračování blogu, který mám moc ráda a opravdu jste mi chyběly...
První zmínka o princeznách se mi taky váže k Dianě. Zaujal mě kratičký článek o tom, jak v Británii chodí princezna v džínách.
Potom v roce 2006 v časopise Květy jsem objevila dlouhý článek o svatbě neurozené Mary z Austrálie se spoustou fotek. S odstupem jsem zjistila, jaké nesmyslné informace v něm jistá novinářka napsala. vykreslila Mary pomalu jako zlatokopku, která sbírá starožitnosti a nemovitosti a udělala si zálusk na zímeček Graasten. Taky si prý vydupala bydlení v hlavním městě a tak se kvůli ní opravuje jeden z paláců komplexu Amalienborg. Nemusím zde říkat, že Gráásten již měla královská rodina v držení a bydlení v Amalienborh´gu nebylo odvislé od Maryina rozmaru :-) . Neměla jsem tehdy internet a každý týden jezdila do knihovny a na stránkách Polfoto se těšila na nové fotky a pokračování příběhu. Jsem tedy s Mary skoro od začátku, stráneme spolu :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama