Červenec 2017

Monacký kníže navštíví Prahu

26. července 2017 v 19:13 | MD |  Monako-aktuality
Již jsou tomu více než dva roky, co jsme se s Martinou vydaly na Pražský Hrad a čekaly zde na monackého knížete. Kdo jste to tenkrát prošvihli nebo ho prostě chcete vidět znovu, budete mít v blízké době zase příležitost.


Každý rok (letos již po jednadvacáté) se totiž na podzim koná akce nazvaná Forum 2000. Jde o konferenci, která se pokaždé zaměřuje na nějaké jiné aktuální téma. Konferenci pořádá nadace naplňující odkaz našeho prvního polistopadového prezidenta Václava Havla. Témata konferencí se tak točí okolo pojmů jako demokracie a lidská práva. Ani letos tomu nebude jinak. Hlavní linkou 21. ročníku konference je "Jak posílit demokracii v nejisté době?"

A proč jste se začali zajímat o royals vy?

21. července 2017 v 19:07 | MD |  Téma měsíce
Po dlouhé době zdravím všechny fanoušky blogu o monarchiích a královských rodin jako takových. Ne, nehodlám teď ohlásit svůj triumfální návrat a vstát z mrtvých. Popravdě za posledních pár měsíců mi blog a královské rodiny vůbec nechybí. Dění nesleduju, nemám přehled, kde se co událo a nebýt jedné z vás, tak bych asi netušila vůbec nic.
Tenhle článek vznikl vlastně z momentálního popudu. Chtěla bych se vás zeptat na jednu otázku. A moc by mě zajímalo, jak to máte. Kdyby to šlo, ocenila bych upřímné a vážné odpovědi. Co mě zajímá? Je to prosté:

Proč jste se začali zajímat o královské rodiny?