Moje královská sbírka dnes

18. února 2017 v 19:46 | MD |  Moje královská sbírka
Je to šest let a nějaký ten měsíc, co jsem začala tvořit svou královskou sbírku. Ze začátku se zaměřovala hlavně na narozeninová přání, v posledních letech už jsem ustrnula pouze na vánočních přáních. Těch šest let a zhruba čtyři měsíce jsem psala do královských rodin - při příležitostech nejen narozenin a vánoc, ale také při narození dětí, tragických událostech, svatbách a jejich výročí.


Nedávno jsem dostala impuls udělat souhrn toho, co jsem za těch několik let nasbírala. A napadlo mne, že se s Vámi o svou skromnou statistiku podělím. K dnešnímu dni jsme dostala celkem 120 odpovědí. Alespoň tolik jsem byla schopna dohledat. Osobně si myslím, že je to minimálně o jednu víc, protože nemohu najít poděkování za přání ke svatbě od švédské princezny Madeleine a Christophera. Jsem si ale na 99% jistá, že jsem ho měla. Takže je to orientační číslice. Pokud ale budu počítat to, co jsem fyzicky dohledala (a tvářit se, že poděkování od Madeleine a Chrise neexistuje) jsem na tom následovně.

První královská odpověď mi přišla v říjnu 2010. Byla to reakce na přání k narozeninám pro dánského prince Christiana. Od té doby jsem dostala celkem 30 odpovědí na přání k narozeninám, 4 svatební odpovědi. 1 odpověď na kondolenci, 80 vánočních a novoročních odpovědí, 1 odpověď na blahopřání k narození dítěte, 2 odpovědi na zásnuby a 2 odpovědi na výročí svatby.

Odkud mi psaní přišla? Nejvíc, celkem 23 odpovědí, jsem získala ze Spojeného království Velké Británie a severního Irska. Odpověď přišla od prince Harryho (pětkrát), od prince Charlese a Camilly (devětkrát), od Williama a Catherine (šestkrát), od královny Alžběty a prince Philipa (dvakrát, tady jsem nebyla moc úspěšná) a od princezny Anne (jednou).

Druhá v pořadí s 22 odpověďmi se umístila Belgie. Kdo mi odepsal? Pětkrát Philippe s Mathilde, sedmkrát Albert s Paolou, třikrát Fabiola, třikrát Laurent a Claire, dvakrát Léa, dvakrát Astrid a Lorenz.

Na pomyslnou bronzovou příčku se se sedmnácti odpověďmi řadí Monacké knížectví. Tady je seznam rozdělený podle osob značně kratší. Desetkrát jsem získala odpověď Alberta s Charlene, šest dopisů mi přišlo od princezny Stéphanie a jedna odpověď došla od princezny Caroline. Caroline si obzvlášť cením, je to docela výjimka.

Za zmínku stojí ještě čtvrtá příčka - Španělské království s 12 odpověďmi. Šestkrát mi přišlo psaní od Felipa a Letizie, čtyřikrát od Juana Carlose a Sofie a jednou od Cristiny a Iňakiho a jednou od Eleny.

O malinko hůře se umístilo Lucembursko s deseti odpověďmi. Čtyřikrát odpověděli Guillaume a Stéphnie, dvakrát Jean,, dvakrát Henri s Marií Teresou a po jednou Félix a Louis s Tessy.

U dalších už jsou počty značně skromnější. Čtyřikrát Švédsko ( Madeleine a Chris 2x, Carl Philip a Sofia 2x), Nizozemsko (Beatrix, Anita, Aimée a Constantijn), Lichtenštejnsko (Sophie 2x, po jednom Nikolaus a Margareta, Hans Adam a Marie) a Norsko (Marthä Louise 2x, Harald a Sonja 2x) Tři odpovědi mi přišly z Dánska, kam jsem také moc nepsala. Odpověď přišla od Benedikte, Margrethe a Mary s Frederikem.

Zbytek už je v jednotkách. Dvě odpovědi od následníka pruského trůnu Georga Friedricha a Sofie, dvě odpovědi z Itálie (Emanuele Filiberto s Clotilde a Vittorio Emanuele s Marinou) a též z Řecka od Constantina s Anne-Marií.

Po jedné odpovědi mám ze Spojených arabských emirátů (Hajá), Rumunska (Margarita a Radu), Bulharska (Simeon a Margareta), Íránu (Farah) a Rakouska (Otto Habsburský). Zbytek tvoří šest odpovědí od německých šlechtických rodů zür Lippe a Württemberg).

To ale není vše, co tvoří mou královskou sbírku. Pilně jsem sháněla i z jiných zdrojů. Nebo možná spíše jiné zdroje sháněly pro mne. Jak se to vezme. Ve svém vlastnictví mám také šest královských hrnečků - 4 ze Spojeného království, po jednom z Nizozemska a Dánska. Mám také dvě připínací placky - jednu z Nizozemska a druhou z Jordánska. Doplnit to může celkem 48 pohledů. Nejvíc jich mám z Dánska, kde jsem sama byla a některé mi přivezla Martina - celkem 19. Myslím, že víc jich ani neexistuje :-) Následuje Spojené království, kde se na mé sbírce podílelo nejvíc lidí a já vůbec. Celkem 16 britských pohledů (dva z toho jsou stejné). Sama jsem si naopak zajistila Monako (jeden pohled ještě z dob, kdy jsem se královskými rodinami nezabývala) a Jordánsko (6 pohledů). Ostatním vděčím ještě za 5 pohledů z Lucemburska a jeden z Norska.

A abych završila součet, jsou tu také královské knihy, které jsem za posledních téměř deset let nashromáždila. Zdaleka jsem nekupovala všechny, spíše jsem si je půjčovala v knihovně. Přesto se toho dost sešlo. Celkem 27 knih zaměřených vyloženě na současné monarchie (a několik dalších kolem a kolem). Z těch 27 je 11 anglických a 16 českých, z nichž velkou část jsem získala spíše jako dar nebo k recenzi.

Myslím, že je to pěkná sbírka. Co Vy? Určitě mohla být větší, ale nikdy jsem nebyla v tomhle megaloman. Snažila jsem se to brát s rozvahou. Takže to není tolik, kolik by mohlo být, ale já jsem spokojená. Jen mne mrzí, že jsem při své nedávné cestě do Belgie nemohla nic přidat. Věřili byste, že tam nemají jediný královský suvenýr? Ani pohled? Zvláštní... Tak či tak, mám za ty léta, na co vzpomínat.

A jak jste na tom Vy?
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Pepa Pepa | E-mail | 18. února 2017 v 20:04

Přišlo Ti, nějaká odpověď osobně.

A jaké je šance dostat autogram J.K.V. Prince Harryho z Walesu nebo J.K.V. Vévody z Cambridge ?

Děkuji za odpověď :-)

2 Pepa Pepa | 18. února 2017 v 20:08

[1]: asi žádná, došlo by k porušení královského protokolu.
Ale pak nechápu, proč mi osobně odpověděla Camilla z Cornwallu a přišla mi podepsaná fotografie Sarah a dostanu diplom DofE od prince Philipa podepsaný

3 Martina Martina | Web | 19. února 2017 v 8:22

Je to hodně pěkná sbírka ;-) tak já jsem megaloman, ale řekla bych, že jsem na tom podobně :-D

[2]: Já mám taky pár dopisů, kde je originální vlastnoruční podpis - někdo posílá, někdo ne. Ale nikdo by se mi nepodepsal jen tak na ulici :-)

4 Dd Dd | 20. února 2017 v 19:49

Já nikam nikdy nepsala, zato jsem nečekaně potkala krále ze Švédska. Uplně náhodou v parku. Tak jsem ho hned vyfotila. :-D

5 Pepa Pepa | 21. února 2017 v 8:37

[4]:

to Tě nezastavila ochranka ?

6 Dd Dd | 21. února 2017 v 13:08

Ne - jenom nás pár návštěvníků rozhrnuli ke stranám. Já myslela že jsou to zahradníci a chtěj projet autem, ale najednou se vynořil král a šel jako první a za ním pár chlápků v oblekách. Prošel zahradou do zámku a bylo. Zpětně jsem dohledala, že tam byla nějaká konference ohledně životního prostředí a on tam byl jako hlavní host. :-D

7 Mirka Mirka | 22. února 2017 v 19:51

Ráda čtu tento blog a děkuji za zprávy z královského prostředí. Mám dotaz: Jak to funguje s těmi přáními. Stačí napsat např. gratulaci k Vánocům a uvést zpáteční adresu a oni pak přání opětují nebo děkují? Mám chuť to také zkusit. Moc děkuji někomu za odpověď.

8 Jana Jana | 23. února 2017 v 19:47

Po dlouhém rozhodování a prostudování blogu jsem si dodala odvahu a v listopadu poslala přání k narozeninám princi Charlesovi se žádostí o fotografii. Poděkování ve formě fotografie s poděkováním na druhé straně přišlo do měsíce.

9 monarchie monarchie | 23. února 2017 v 21:06

[7]:Víceméně je to tak. Liší se to samozřejmě - někdo neodpovídá, ale velká část ano. Ale stačí poslat přání a oni pošlou poděkování většinou. Někteří ho posílají rovnou i s fotografií (Británie).

10 Jana Jana | 24. února 2017 v 18:11

[9]: Jakou máte zkušenost s královnou Mathildou, posílá odpověď popřípadě fotografii ? Nebo je to tady beznadějné ? Děkuji Jana

12 Dd Dd | 1. března 2017 v 18:54

Zpráva trochu mimo téma ale Beatrice Borromeo má syna. :-D

13 Sonka Sonka | 3. března 2017 v 9:37

[12]: a dostal jmeno po dedeccích - Stefano Ercole Carlo. Cekala jsem neco kreativnejsiho.

14 Viktor1e Viktor1e | 3. března 2017 v 16:03

Souhlasím... stále dokola jedna a ta samá
jména a kdo se má potom v té historii vyznat!A co říkáte na pořad ČT Modrá krev ?Srdíčko mě poskočilo,když jsem zaznamela,že se bude vysílat tento pořad.Bála jsem se,že tam budou nějaké "slátaniny" jak to umí naše časopisy.Jak milé překvapení,že je to pořad na vysoké úrovni a řekla bych,že v poslední době dokonce to nejlepší co jsem v televizi viděla.Prostě krásné.Musela to být náročná práce,ale výsledek je velmi dobrý.Velký dík režisérce p.Činčerové a potom velkou poklonu panu hraběti Kinskému za provázení tímto seriálem.Měli by se k němu Ti naši slavní modeřátoři jít učit.Je jazykově vybaven,mluví jasně, stručně a přitom věcně.

16 Jana Jana | 13. března 2017 v 20:27

[15]: Děkuji ta fotka je krásná. Bohužel já jsem zatím odpověď na přání nedostala :-(
Tak snad ...
Jana

17 Pepa Pepa | 15. března 2017 v 16:23

[16]:
Jsme na tom stejně. :-D

18 EvaR EvaR | 23. března 2017 v 16:55

Carl Philip a Sofia cekaji v zari druhe dite!! :)

19 Deaneira Deaneira | 23. března 2017 v 17:22

[18]: je to super moc bych jim přála holčičku aby to bylo hezky spárovane

20 sonka sonka | 7. dubna 2017 v 16:21

V sobotu se bude zenit syn naseho knizete Karla Schwarzenberga princ Johannes. Ano, ctete spravne! S Dianou se nepozorovane rozvedl a jeho nastavjici je Francesca Riario-Sforza nar. 1974. Tak doufejme, ze tentokrat zplodi potomka.

21 Jana Jana | 7. dubna 2017 v 18:23

[17]: Tak já pořád nic ?
A co vy, máte odpověď z Belgické ?
Jana

22 Viktor1e Viktor1e | 7. dubna 2017 v 22:44

Kromě Karla Schvarzenberga není nikoho z jeho rodiny vidět.Teď, v Modré krvi jsem poprvé viděla jeho dceru,která mimochodem neumí snad ani slovo česky.Čekala jsem,že se tam objeví i syn knížete,ale nic..,a tak se bude muset snažit o pokračovatele rodu,protože nevěsta pokud dobře počítám má 43 roků a to už je dost možná i pozdě,ale moc bych jim přála aby se dočkali přírůstku do tak slavné rodiny. :-)

23 Sonka Sonka | 8. dubna 2017 v 14:17

S pomoci reprodukcnich klinik by to.mohli zvladnout. Ale nevim, zda verici aristokrare by toto podstoupili. Jinak Aki cesky mluvi dobre jen s roztomilým prizvukem. Taky jsem premyslela,proc Aki nebyl v Modre krvi, asi nechtel, aby se ho ptali na Dianu. Doufam, ze budou fotky zw svatby. Maji to na zamku Murau...myslim, ze je to sidlo rodiny jeho matky, ne?

24 Viktor1e Viktor1e | 8. dubna 2017 v 19:53

A Aki je kdo?Kníže má nejstaršího syna
Ondřeje a ten by se měl tedy dnes ženit.Dále dceru Karolinu a nejmladší je Karel,ale domnívám se,že tento syn se narodil z jiného vztahu své matky Terezie a že ho kníže pouze nějakou formou přijal,ale nevím to jistě.Na fotky nečekám,protože ani poprvé jsem žádné nezaznamela.Bohužel na můj vkus jsou hodně uzavření,ale je to škoda protože potom vznikají různé dohady.Zámek v Murau určitě nebyl v majetku matky a znovu se domnívám,že ho zdědil Karel Schwarzenberg po svém strýci... kdo to ví přesně ať napíše.

25 Sonka Sonka | 8. dubna 2017 v 22:13

Knize Karel Schwarzenberg ma s kneznou Theresii dve deti: dediční princ Johannes (v rodine prezdivany Aki), který se dnes ozenil s Donnou Franceskou a dceru Karolinu (provdana za oscarového scenaristu Petera Morgana). Theresie ma pak ještě s rakouskym továrníkem Prinzhornem syna Karla, který se ozenil s hrabenkou Annou von und zu Elz. Zajimave ale je ze stejne jako Peter Morgan i nova princezna ze Schwarzenbergu je scenaristka:) kdo vi, kdo je s Akim seznamil:)

26 sonka sonka | 10. dubna 2017 v 13:56

Jeste k tomu poceti potomka po 40. Janet Jackson to bez nahradni matky dokazala v 50!!!

27 Pepa Pepa | E-mail | 16. dubna 2017 v 23:33

Nevíte, proč ze Švédského království, nepošlou žádnou odpověď ??

Psal jsem tam 9x !!! dopisů a nic

28 Jana Jana | 17. dubna 2017 v 19:00

Pokud vím tak ze Švédska moc odpovědí nechodí, je to spíš výjimka. Chtěla bych letos zkusit Viktorii, když bude mít 40 narozeniny, ale moc nadějí si nedávám. Jinak úspěch mám jen v Britské královské rodině a v Monacu. Z Belgie a Lucemburska mi zatím nepřišla žádná odpověď.

29 Sonka Sonka | 17. dubna 2017 v 20:33

Nevíte,kde sehnat adresu italského Aimoneho a Olgy?

30 Jarkaka Jarkaka | 18. dubna 2017 v 9:43

[27]: Dostala jsem odpověď na přání Q Silvii k narozeninám (i když se zpožděním 4 měsíce) a na přání ke svatbě S+CP. Neodpověděli na přání k Vánocům a na gratulaci k narození prince Oscara a Alexandra (ale prý posílali odpověď na blahopřání ke křtu). Taky chci teď blahopřát Viktorii, tak uvidíme :-)

31 Martina Martina | Web | 18. dubna 2017 v 17:00

Já osobně na Victorii a její 40 narozeniny sázím hodně :) Jestli švédové někdy posílají, tak je to při významných událostech. Loni mi přišlo hezké poděkování na přání ke královým 70 narozeninám :-P  Věřím, že u Victorie to bude podobné.

32 Jana Jana | 18. dubna 2017 v 20:01

[29]:
Zkoušela jste tuhle adresu ?

Tenuta San Rocco
via di Meliciano 14
Castiglion Fibocchi (Arezzo) Italia – Cap 52029
víz:
http://www.realcasadisavoia.it/

33 sonka sonka | 19. dubna 2017 v 10:41

[32]:
Mockrat dekuji!

34 Jarkaka Jarkaka | 23. dubna 2017 v 21:51

Odpověděli vám při nějaké příležitosti Dánové?

35 Martina Martina | Web | 24. dubna 2017 v 12:25

[34]: Z Dánska odpovídá královský pár, korunní pár a Benedikte. Klasika vánoce, narozeniny, výročí svatby. Od Joachima a Marie mi nikdy nic nepřišlo :/

36 Jarkaka Jarkaka | 24. dubna 2017 v 21:46

[35]: Hmm, tak v tom případě si na mě zasedli, čtyři poslaná přání k různým příležitostem a nic... :-(

37 Žaneta Žaneta | 28. dubna 2017 v 20:08

[31]: A co princ Carl Philip myslíte, že je naděje na odpověď na přání k narozeninám ? A Madeleine ?

38 Martina Martina | Web | 28. dubna 2017 v 21:38

[37]: Těžko říct :) Asi před pěti lety mi Madeleine poslala krásnou fotku. Loni mi Carl Philip poslal "jen" dopis, ale někomu poslal nádhernou fotku. Mám pocit, že je to takový náhodný výběr :) každopádně za pokus to stojí.

39 Viktor1e Viktor1e | 1. května 2017 v 9:49

Tak jsem se těšila na fotky z oslavy krále
Williama a zatím téměř nic...pouze Španělský královský pár ...Felipe fešák a Letizie až nepřiměřeně nalíčená,chápu že asi ty šaty si to vyžadovaly,ale mě se na ní nelíbí nic... a ostatním párům se podařilo utéct a tak jsem přišla o potěšení.Máximě to moc slušelo i když jsem u ní zvyklá na větší odvaz,ale ona má krásný úsměv a tím vynahradí i případné nedostatky :-)

40 EvaR EvaR | 3. května 2017 v 10:49

Tak nová fotka Charlotte je krásná, a je jako by vypadla královně z oka 😊

41 Jana Jana | 3. května 2017 v 21:50

[40]: Souhlasím. Doufám, že budou jako odpověď na přání posílat tuto fotografii.
Nebo, že budou vůbec posílat odpověď. ;-)

42 Jana Jana | 8. června 2017 v 19:49

Odpověděli vám Wilhelm Alexandr a Maxima ? Oběma jsem psala k narozeninám a nic. Přitom zahraniční blogy už odpověď mají. Jakou máte zkušenost vy ? Děkuji Jána

43 Martina Martina | Web | 9. června 2017 v 12:45

Od WA odpoved mam. Maxime jsem nepsala ;-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama