Zemřela Margaret Rhodes

27. listopadu 2016 v 18:37 | MD |  VB-aktuality
V pátek 25. listopadu 2016 zemřela po krátce nemoci ve věku 91 let ctihodná Margaret Rhodes. Možná jste o ní neslyšeli, ale to by byla velká škoda. Kdo byla Margaret Rhodes? Především sestřenice z prvního kolene a blízká osoba britské královny Alžběty II.


K Alžbětě měla blízko už jako malé děvče. Obě dívky totiž dělilo jen deset měsíců. Margaret se narodila v červnu 1925 lady Mary Bowes-Lyon, sestře královny matky, a jejímu manželovi 16. lordu Elphinstonovi. Že obě mladé ženy - Margaret a Alžbětu - nepojí jen rodinné poutu a věk, se ukázalo také na svatě princezny Alžběty s řeckým a dánským princem Philipem. Margaret šla Alžbětě za družičku.

Sama Margaret se vdala tři roky poté, v roce 1950 se provdala za spisovatele Denyse Rhodese, s nímž měla čtyři děti. S Alžbětou si zůstala blízká i poté, co se Alžběta stala britskou královnou. V sedmdesátých letech se přestěhovala do Windsoru, kde se s královnou vždy setkávala na nedělní čaj po mši. Od roku 1991 pak vykonávala roli jakési dvorní dámy a společnice královny matky. Po jejím boku byla až do její smrti v roce 2002.

Margaret Rhodes často vystupovala v dokumentech o královské rodině a královně Alžbětě. Naposledy se zaskvěla v dokumentu Our Queen at Ninety. Svůj životní příběh vypověděla také v knize The Final Curtsey. Publikace vyšla v roce 2011.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sonka Sonka | 28. listopadu 2016 v 13:02

no prave v tom dokumentu vypadal jeste, ze by mohla energii rozdavat...
nechapu, ze to prislo tak nahle. :-(

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama