Abdalláh a Ránja v Austrálii

27. listopadu 2016 v 18:53 | MD |  Jordánsko-aktuality
Zahraniční cesty se většinou objevují v médiích hlavně pokud jde o evropskou aristokracii. Ani zde ovšem není startovací pozice stejná. Britům se tradičně dostává pozornosti největší. V posledních dnech ale proběhla úplně jiná neméně zajímavá zahraniční cesta. Jordánský král Abdalláh se spolu s královnou Ránjou vydal do Austrálie.


Na státní návštěvě strávili celkem čtyři dny. Navštívili několik míst včetně Sydney a hlavního města Austrálie, Canberry. Nechyběla ani návštěva Australian War Memorial Museum. Král Abdalláh se věnoval hlavně politickým jednáním. V Canbeře a v Sydney jednal s australským generálním guvernérem, premiérem a různými členy parlamentu. Stihl dát také interview Tonymu Jonesovi. Královna si mezitím naplánovala návštěvu dle svých zájmů a otázek, které ji zajímají, jako jsou mladí lidé a podnikání. Nechyběla ovšem samozřejmě ani při všech důležitých státnických příležitostech a setkáních.

Po návštěvě Austrálie nyní jordánský královský pár míří na Nový Zéland. Krále i zde čekají politická jednání. Cílem cesty do obou zemí je posílení ekonomických vazeb a obchod. Královský pár je doprovázen i dalšími členy královské rodiny. Jejich cestu můžete sledovat na sociálních sítích královského dvora či královny Ránji.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama