Královna Anne-Marie slaví 70. narozeniny

30. srpna 2016 v 17:56 | Ducii |  Kalendář
Můžeme ji označit různě - jako poslední řeckou královnu, jako dánskou princeznu, jako sestru dánské královny Margrethe II. Ať už si vybereme jakékoliv přízvisko, faktem je, že tato žena slaví dnes své 70. narozeniny. Narodila se v roce 1946 jako princezna Anne-Marie Dagmar Ingrid Dánská, nejmladší ze tří dcer krále Frederika IX. a královny Ingrid.


V roce 1963 se Anne-Marie zasnoubila se svým bratrancem ze třetího kolene, řeckým krále Konstantinem II. Tehdy už měl mladý řecký princ dlouho v úmyslu oženit se s dánskou princeznou, ale bránil její nízký věk. Ostatně i proto mezi zásnubami a svatbou uplynul ještě rok a půl, neboť se čekalo, než bude Anne-Marii osmnáct let. Svatba se konala v září 1964, tehdy už byl mladý ženich pár měsíců králem, takže se z Anne-Marie rovnou stala královna.

Mladý královský pár čekalo mnoho turbulencí. V roce 1967 museli po nepodařeném převratu krále proti vojenské juntě odejít do exilu. Tehdy už s sebou vezli dvě malé děti. Anne-Marie krátce po exilu několikrát potratila. Až v roce 1969 přišel na svět další potomek. Po přestěhování z Říma do Londýna se rodina rozrostla ještě o čtvrté a páté dítě. Dnes už má Anne-Marie kroěm pěti dětí i devět vnoučat a spolu s manželem žije po letech strávených v exilu opět v Řecku.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dd Dd | 31. srpna 2016 v 9:38 | Reagovat

Když se vdávala takhle mladičká - to ani nedokončovala vzdělání? Nebo je ještě z generace s domácími učiteli?

2 Sonka Sonka | 31. srpna 2016 v 10:15 | Reagovat

strasná škoda, že si Řecko odepřelo tak užasnou ženu jako svou královnu.

3 Viktor1e Viktor1e | 1. září 2016 v 23:17 | Reagovat

Tak to je krásně napsané.Přesně tak to cítím i já.Radost pohledět na ně oba.Byli stvořeni jeden pro druhého a stále je na  nich vidět,že se mají velmi rádi.
Anne-Marie na svůj věk rozhodně nevypadá a má hezký vkus co se týká oblékání.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama