Vévodkyně z Gloucesteru slaví 70. narozeniny

20. června 2016 v 14:10 | Martina |  Kalendář
Své kulaté narozeniny dnes slaví Birgitte, vévodkyně z Gloucesteru.

Birgitte, vévodkyně z Gloucesteru se narodila jako Birgitte Eva van Deurs Henriksen 20. června 1946 v dánském městě Odense. Po rozvodu rodičů se přestěhovala do Anglie, kde se seznámila s tehdejším princem Richardem z Gloucesteru, vnukem britského krále George V. a královny Mary. Královská svatba se konala 8. července 1972. Svatbou Birgitte získala titul Její královské výsosti princezny Richard z Gloucesteru.

Necelé dva měsíce po jejich svatbě zasáhla do života celé rodiny velká tragédie. Starší bratr prince Richarda, princ William zemřel při leteckém neštěstí. Dědičný titul vévody z Gloucesteru tak připadl v roce 1974 po smrti jejich otce právě Richardovi. Od té doby Birgitte náleží titul vévodkyně z Gloucesteru.

Spolu s Richardem mají tři děti: Alexandra, Davinu a Rose. Zatím se mohou radovat z šesti vnoučat. Vévoda a vévodkyně z Gloucesteru pracují na plný úvazek pro královskou rodinu. Reprezentují královnu na oficiálních akcích jak doma, tak v zahraničí. Vévodkyně z Gloucesteru je patronkou více než 60 organizací. Oficiální rezidencí vévody a vévodkyně z Gloucesteru je Kensingtonský palác.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama