Leden 2016

Volba nového papeže

31. ledna 2016 v 12:03 | Ducii |  Vatikán - zajímavosti
Nový papež je dnes již tradičně volen kardinály v Sixtinské kapli, čemuž se jinak říká také konkláve. Ještě ale než samotné konkláve začnu, musí předejít několik věcí. V první řadě je třeba ověřit, zda papež je skutečně mrtvý. To je úkol pro kardinála-komořího tzv. camerlenga, který třikrát za sebou zavolá papežovým křestním (civilním, nikoliv papežským) jménem. Pokud od papeže nedostane odpověď, převezme rybářský prsten a stane se takovým zastupujícím papeže do doby, než konkláve zvolí nového. Následuje období šestidenního smutku, kdy mohou truchlící lidé přicházet do Vatikánu. Toto období vrcholí pohřbem papeže, po němž následuje dalších devět dní truchlení.

Tajemství Vatikánu

30. ledna 2016 v 11:28 | Ducii |  Vatikán - knihy
Autor: Cyrus Shahrad
Nakladatelství: Brána 2009
Počet stran: 192
ISBN: 978-80-7243-421-3

Oficiální anotace: Další autorova kniha, v níž se tentokrát zabývá slovem i obrazem tajemstvími, která ukrývá papežský stát, je rozdělena do pěti kapitol - Historie Vatikánu, Domy svatosti, Život ve Vatikánu, Smrt ve Vatikánu a Utajený Vatikán. Dozvíme se o zajímavostech z historie katolické církve, o uměleckých pokladech ukrývaných ve vatikánských muzeích, o skandálech týkajících se tohoto bohatství, o každodenním fungování církevního státu a o příšerném konci některých papežů. Kniha odhaluje nejvnitřnější život hodnostářů a úředníků ukrytý za zdmi církevního státu.

Monarchie měsíce č. 15

30. ledna 2016 v 0:10 | Ducii |  Monarchie měsíce
Je to tu - již patnácté hlasování o monarchii měsíce. Mimo jsou už všechny evropské, ale i tak (nebo právě proto) je ve hře hodně zajímavých zemí. Třeba Jordánsko, Saúdská Arábie, Lesotho nebo cokoliv jiného. Myslím, že výběr je pořád veliký a velmi zajímavý. A opět bude vše jen na vás.
Belgii máme za sebou a zvládli jsme ji dokonce i v rámci jednoho měsíce, což je paráda. Nyní je na řadě Vatikán, na který se nakonec docela těším. O tom, co bude následovat, můžete hlasovat do 11. února do 18:00. Tak co vyberete?

Svatební tiára princezny Claire

29. ledna 2016 v 19:12 | Ducii |  Belgie - šperky a móda
Svatební tiára belgické princezny Claire vás možná příliš neuchvátí svým vzhledem - není nijak přeplácaná karáty. Nepatří mezi kousky, které se vepíšou do vaší paměti. Na druhou stranu se jedná o celkem líbivý skromný kousek s nejasným původem.

Laurent vrací peníze

28. ledna 2016 v 19:33 | Ducii |  Belgie - aktuality
Princ Laurent je dlouhodobě černou ovcí belgické královské rodiny. Za sebou už má několik skandálů kvůli svým výrokům a chování. Již dlouhá léta si stěžuje na to, že je na jeho bedra nakládáno příliš, přitom jeho královská výplata je opravdu královská. A právě královských výdajů se týká i jeho poslední skandál, o kterém mnozí z vás chtěli vědět více. Tudíž voila.

Královský týdeník 3/2016

24. ledna 2016 v 21:35 | Ducii |  Královský týdeník
Uplynulý týden přinesl několik zajímavých událostí a nových fotografií. Podívejte se ve zkratce, co se dělo.

Joachim s Marií navštívili Island

24. ledna 2016 v 17:48 | Martina |  Dánsko - aktuality
Princ Joachim a princezna Marie navštívili Island. Jednalo se o jejich první pracovní zahraniční cestu po několika letech. V rozhovoru pro časopis Billed Bladet Joachim řekl, že oficiálně jsou na Islandu poprvé, nicméně soukromě navštívili tuto krásnou zemi již třikrát předtím.

Duchovní klíč

23. ledna 2016 v 10:47 | Ducii |  Norsko - knihy
Podtitul: Naučte se odemknout svou spirituální sílu
Autorky: princezna Märtha Louise a Elisabeth Nordeng
Vydání: Knižní klub, 2015
Počet stran: 200
ISBN: 978-80-242-4668-0

Oficiální anotace: "Norská princezna Märtha Louise je vedle svých oficiálních povinností po celý život jasnovidkou. Vystudovala fyzioterapii, píše knihy a spolu s Elisabeth Nordengovou založila vzdělávací instituci zaměřenou na osobnostní rozvoj s důrazem na spirituální stránku.
V knize Duchovní klíč představují nový systém čaker a seznamují čtenáře s možnostmi vyladění energetického systému. Především pak uvádějí celou řadu meditací a technik, které každému pomohou rozvíjet duchovní nadání, a přesto zůstat pevně ukotvený "ve skutečném světě"."

Baby boom začíná

22. ledna 2016 v 19:21 | Ducii |  VB-aktuality
V první polovině letošního roku nás toho čeká opravdu hodně. Těhotné jsou dvě švédské princezny, dvě oranžsko-nasavské, rakouská arcivévodkyně, bhútánská královna a francouzská vévodkyně. A to jsem pravděpodobně na někoho možná ještě zapomněla, protože je toho opravdu hodně. Nejkrušnější asi bude únor a březen. Upřímně z posledních fotek princezny Victorie opravdu nevěřím, že porodí až v březnu. Kdepak, ta bude rodit tak v půlce února. Oproti bhútánské královně má břicho dvojnásobné :-) Přitom Džetsun by teoreticky měla mít termín dříve. Ale uvidíme, nechme se překvapit.

Dárky pro královskou rodinu

19. ledna 2016 v 20:38 | Ducii |  VB-aktuality
Vždy počátkem nového roku zveřejňují Buckinghamský palác a Clarence House přehledy veškerých darů pro královskou rodinu. Jedná se o dary, které můžou členové královské rodiny nosit a používat, ale nejsou v jejich osobním vlastnictví. Proto z nich také královská rodina neodvádí daně.