Lalla Latifa

3. prosince 2015 v 19:40 | Ducii |  Maroko - životopisy
Jedním z nejtajemnějších členů marocké královské rodiny je Lalla Latifa, králova matka nebo spíše "matka královských dětí", jak sama preferuje. Narodila se v Chnífru, městě na severu Maroka pravděpodobně v roce 1945 či 1946 do berberské rodiny. Přesné datum není známo, ostatně muslimové mají úplně jiný přístup k datům narození, obzvláště u děvčat, takže to není překvapivé.


Její skutečné rodné jméno není Latifa, ale Fatima Amahzoune. Proč jí tedy říkají jinak? Z prostého důvodu. Aby nedošlo k záměně mezi ní a jinou Lallou Fatimou, první manželkou krále Hassana II. a Latifinou sestřenicí. V roce 1961 se Latifa provdala za marockého krále Hassana II. Stala se jeho druhou manželkou a matkou všech jeho dětí: Marjam, Muhammada, Asmy, Hasny a Rašída.

Po smrti krále Hassana II. se stáhla do pozadí a znovu se provdala. Jejím druhým manželem se stal Muhammad Madíwurí, bývalý královský bodyguard a šéf palácové ochranky, který se staral o bezpečnost Hassana II. Latifa je velmi soukromou osobou. Dokonce natolik, že marocký tisk nemá šanci otisknout nikde žádnou její fotografii, jak se ukázalo v roce 2009, kdy se o publikaci pokusily jedny marocké noviny.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama