Říjen 2015

Královský magazín i na webu!

31. října 2015 v 11:17 | Ducii |  Aktuality - více zemí
Je to rok, co se na českém trhu vyplnilo prázdné místo a vznikl první čistě na aristokracii zaměřený měsíční Dotyk Styl Royal. Dosud jste ho mohli číst na svých tabletech a chytrých telefonech ve čtečce Dotyk Styl. V posledních týdnech ale došlo k několika změnám, které Vás předpokládám potěší.


Časopis se přesouvá do čtečky Dotyk, kde najdete momentálně všechny tituly, které nakladatelství Tablet Media vydává. K přesunu došlo už dříve, nyní ale bude časopis ke stažení již pouze zde, nikoliv ve čtečce Dotyk Styl, proto byste si všichni, kdo máte aplikaci Dotyk Styl nainstalovanou, měli nainstalovat čtečku Dotyku. To vám možná přinese trochu komplikací, ale souvisí s tím jedna důležitá pozitivní zpráva.

Přesun do čtečky Dotyku totiž znamená, že časopis je nyní volně ke čtení také na webu dotyk.cz. Takže všichni, kdo nemáte tablet ani chytrý telefon můžete zajásat a v archivu si vyhledat všechna předchozí čísla, ale i ty nejaktuálnější. Další číslo ostatně vyjde již brzy - v pondělí 2. listopadu.

Odkazy ke stažení čtečky Dotyk:

Těhotná arcivévodkyně

30. října 2015 v 17:57 | Ducii |  Habsburg - aktuality
Arcivévodkyně Kathleen a arcivévoda Imre oznámili, že očekávají druhého potomka. Miminko by se mělo narodit v průběhu února 2016. Bude se jednat o již druhého potomka páru, který se bral v roce 2012. Původem Američanka Kathleen porodila o rok později dceru Marii Stellu.
Novorozenec bude prapravnukem posledního rakousko-uherského císaře Karla I. a pravnukem bývalého lucemburského velkovévody Jeana. Dá se očekávat, že ještě na jaře proběhne také katolický křest. Oba budoucí rodiče dvou dětí jsou totiž velmi silně věřící.

Vozidlo hodné krále

30. října 2015 v 16:53 | Ducii |  Maroko - zajímavosti
Když se řekne královské vozidlo, možná se většině z vás vybaví kočár tažený koňmi. Zlaté překrásné kočáry dnes ale vystřídala vozidla jiná, která mají koně spíše pod kapotou. Řeč je o automobilech. Když se podíváte, čím králové jezdí, zjistíte, že se to hodně opakuje - Audi, Daimler, Rolls Royce, Mercedes-Benz, BMW. Přesto je ale téměř každá země něčím specifická.Sofia je těhotná

15. října 2015 v 15:25 | Ducii |  Švédsko-aktuality
Princ Carl Philip a princezna Sofia očekávají svého prvního potomka. Ano, přesně tato zpráva se před pár hodinami rozletěla do světa. Sofia je těhotná a termín má někdy v dubnu 2016! To je zhruba měsíc až dva po korunní princezně. Já osobně tipuju ty dva, protože si myslím, že Victoria porodí koncem února či začátkem března. Tak či tak - Švédsko čeká příští jaro dvojnásobná nadílka.

Křest prince Nicolase

11. října 2015 v 14:04 | Ducii |  Švédsko-aktuality
Požehnání

Letošní švédský křest byl sice ochuzen o doprovodný program, ale jelikož mu stejně většina z nás nerozumí, tak to nebylo na škodu vidět jen a pouze samotný akt křtu. Celé to začalo slavnostními salvami. Hosté už seděli v kapli vyjma krále s královnou, rodičů s princem a Leonor a také kmotrů. Poté, co dozněly salvy vypálené před zámkem Drottningholm, vstoupil do kaple královský pár - král Carl XVI. Gustaf a královna Silvia. Za nimi vstupovali představitelé církve, kteří měli dnešní obřad na starost. Celé to vedla žena.

Křest prince Nicolase: co vědět, než to začne

11. října 2015 v 11:40 | Ducii |  Švédsko-aktuality
Podzimní říjnová neděle... ideální čas pro strávení posledních chvil na zahrádce nebo někde v přírodě. A nebo taky pokřtít dítě. Pro poslední zmiňovanou možnost se rozhodla švédská princezna Madeleine se svým manželem, Christopherem O´Neillem. Za kmotry si vybrali prince Carla Philipa, Catherine von Horn, Gustafa Magnusona, hraběnku Nataschu Abensperg und Traun, Henryho d'Abo, Marca Wajselfisza. Jako místo konání kapli v paláci Drottningholm, kde bylo pokřtěno i jejich první dítě - princezna Leonor.

Monarchie "měsíce" v novém

7. října 2015 v 12:00 | Ducii |  Monarchie měsíce
S tím, jak se nám přiblížily monarchie, které nemám zas tak nakoukané, abych "z fleku" vysypala několik článků a zároveň s ohledem na to, že poslední dobou nějak nemám čas sypat ani články, které mi nezaberou moc času, jsem docela dlouho přemýšlela, co udělat s monarchií měsíce. Rušit se mi nechce, takže jsem zvažovala, jak ten koncept upravit. Udělat z toho monarchii čtvrtletí? To by byla nuda.. pro nás všechny... Rozhodla jsem se tedy, že počínaje Marokem začnu praktikovat nový koncept. Jaký?

Královská dvojčata

5. října 2015 v 16:49 | Ducii |  Maroko - aktuality
Maroko...Monako. Vlastně to zní dost podobně. A obě země se nyní můžou pyšnit královskými dvojčátky. Ta marocká ale zdaleka nejsou tak vysoko postavená v hierarchii následnictví. Narodila se 27. září v Paříži princezně Lalle Soukaině. Jedná se o první potomky devětadvacetileté princezny.

Ihned nebylo oznámeno ani pohlaví, ani jména novorozenců, která má princezna se svým manželem, Mohammedem El Mehdi Regragui. Brali se před rokem a půl, v květnu 2014. Podle tradice se narození potomka slaví sedmý den, kdy dochází k oznámení i výše zmíněného.