Červenec 2015

Lotosová tiára

28. července 2015 v 5:56 | Ducii |  VB - šperky a móda
Název lotosová tiára vám možná nic neřekne. To proto, že na tuto tiáru narazíte pod různými názvy. Všechny názvy ale mají jedno společné - odkazují na motivy použité na tiáře. Ať už tedy lotosová či papyrová (podle toho co vám motiv víc připomíná) stojí tato tiára za zmínku.

Brazilská akvamarínová sada

26. července 2015 v 14:29 | Ducii |  VB - šperky a móda
Rok 1953 vešel do dějin jako korunovační rok Alžběty II. Při té příležitosti královna dostala mnoho darů z celého světa. Jedním z nich byla i akvamarínová sada od brazilského prezidenta a lidu. Sada zahrnovala původně náhrdelník a náušnice.

Harry at 30 (2014)

24. července 2015 v 2:47 | Ducii |  VB - filmy a dokumenty
Princ Harry v loňském roce oslavil své třicáté narozeniny. Při té příležitosti televize ITV odvysílala dokument nazvaný celkem prostě Harry at 30 (Harry ve třiceti). Cílem dokumentu bylo ukázat prince ve všech jeho dosavadních rolích. Jako prince, přítele, velké dítě, malé dítě, rebela, vojáka...

Skutečný život Alžběty II.

23. července 2015 v 21:22 | Ducii |  VB - knihy
Autor: Vincent Meylan
Vydání: Levné knihy 2008
ISBN: 978-80-7309-626-7-
Počet stran: 326

Anotace ze zadní strany: Šestého února roku 1952 se šestadvacetiletá Alžběta II. stala královnou Anglie, Skotska a Severního Irska. Narodila se v zemi dodržující ještě viktoriánské mravy, zažila konec starého světa poznamenaný rozpadem koloniální říše v Indii a hrůzami druhé světové války, pak poznala bouřlivá šedesátá léta a bolest roků spjatých s princeznou Dianou. Za politické partnery měla osm premiérů se zcela rozdílnými politickými představami - od Winstona Churchilla po Tonyho Blaira - , ale vždy zůstala věrná dědictví předků a její nenapadnutelné chování se stalo respektovaným symbolem tisícileté tradice.
Kdo vlastně je tato zdánlivě tak silná žena? Jak žije? Koho miluje? Jaká je její skutečná politická moc, má ještě vliv na svou dobu? Je opravdu nejbohatší ženou světa?
Na všechny tyto otázky a spoustu dalších odpovídá Vincent Meylan v této podrobné biografii, která obdařuje vladařku i obyčejnou lidskou tváří.

Svatba Williama a Catherine: rekapitulace

22. července 2015 v 4:16 | Ducii |  VB - zajímavosti
Letos uplynuly již čtyři roky od svatby prince Williama a Catherine Middletonové. Dnes je tomu přesně dva roky, kdy se narodil princ George. Pojďme si při té příležitosti zrekapitolovat, co vše zde bylo o svatbě napsáno. Takový malý exkurz do historie...

Bylo 16. listopadu 2010, když Clarence House oznámil, že princ William se zasnoubil s Catherine Middleton. Moment, na který jsme všichni čekali roky. Sledovali jsme jejich vztah od začátku a čekali a čekali. Kate taky čekala, nakonec se dočkala.

Oznámení vyvolalo hotový kolotoč. Přípravy na svatbu začli téměř záhy. Řešilo se kde, kdy, kdo navrhne šaty, jaké se vyrobí suvenýry,... Brzy všichni nedočkavci dostali odpovědi. Alespoň na kěteré otázky. Jako datum byl stanoven 29. duben 2011. Pozornost se proto přesunula na další otazníky - jaké budou výdaje a kdo by mohl dorazit? Palác musel sypat novinky za novinkami, publikum bylo nenasytné. Jednou z nejvíce řešených otázek, byl vzhled nevěsty. Kdo navrhne šaty? Jak budou vypadat? A co tiára??

Celkem brzy oproti ostatním svatbám, byla zveřejněna jména svědků, družiček a pikolíků. A abychom se tolik netrápili nad tím, kdo dorazí, byly poodkryty alespoň nějaké klíče. Vzhled nevěsty byl stále ústředním tématem, jak dokazovala ve svém článku Soňa. Svatba se pomalu, ale jistě blížila. Ve známost vešla svatební hudba a kočár. Trh byl zásobován suvenýry. Mnohdy dost šílenými.

Média měla blížící se svatbu jako událost tisíciletí. I u nás se o tom hodně informovalo. Aby taky ne, ukázalo se, že svatba se bude přenášet živě i v ČR.

Zhruba měsíc před svatbou měl princ William svou rozlučku se svobodou. Utajenou, to se Harrymu povedlo. My jsme si zatím čekání zkracovali třeba spekulacemi o Katiných budoucích titulech. Nebo třeba sledováním pořadů v TV.

Dva týdny před svatbou byl zveřejněn oficiální program. Minutu za minutou. Sledovali jsme sociální sítě a odpočítávali dny do svatby: 9, 8, 7, 6, 5... V Londýně zatím vrcholily přípravy. Chystala se výzdoba, zkoušel se průvod. Svatba byla všude. Nešlo jí uniknout. Nešlo o ní nevědět.

No a pak už to přišlo: příchod hostů (a resumé vybraných modelů), obřad a bližší pohled na nevěstiny šaty. A jako třešničku na dortu jste si mohli přečíst vyprávění očité svědkyně Heidi, která se na svatbu vypravila do Londýna. Protože i tohle cestovky nabízely... Svatba byla opravdu všude :-)

Cambridge Lovers Knot tiára

20. července 2015 v 0:46 | Ducii |  VB - šperky a móda
Cambridge Lovers Knot.. když se zamyslíte nad tím názvem, tak z něj přímo "řve", co by se mělo s tiárou udělat. Dát ji Cambridgům, dát ji Kate. Byla by v tom mnohá symbolika, možná mnohá ne úplně šťastná srovnání, ale alespoň by tento krásný kousek spatřil světlo světa. Kdo ví... možná že William dostal zásnubní matčin prsten, Harry dostane svatební tiáru? Nebo si budeme muset počkat až na Charlotte? Ale pěkně popořádku...

Tiára Poltimore

19. července 2015 v 12:54 | Ducii |  VB - šperky a móda

Když už jsem ji nakousla v předchozím článku, tak proč se na ni rovnou nepodívat. Podle mne se jedná o jednu z nejkrásnějších tiár, které se vůbec kdy v rukou královských žen nacházely. Je proto ohromná škoda, že už ji nejspíše nikdy neuvidíme.

Perská tyrkysová tiára

18. července 2015 v 12:33 | Ducii |  VB - šperky a móda
Že ji neznáte? Není divu. Perskou tyrkysovou tiáru nebylo možné spatřit od smrti princezny Margaret v roce 2002. Přitom se jedná o velmi zajímavý kousek. Naštěstí s největší pravděpodobností nebyl prodán, ale v nejužší královské rodině asi také nezůstal. Vezměme to ale popořádku...

Styl vévodkyně z Cambridge

17. července 2015 v 1:54 | Ducii |  VB - šperky a móda
Catherine, vévodkyně z Cambridge, patří mezi nejsledovanější módní ikony. Mnoho žen by chtělo vypadat jako ona. Některé jdou tak daleko, že by chtěly mít stejné věci jako ona. Ať už se Kate objeví v čemkoliv, během pár chvil je vyprodáno, webové stránky nestíhají a kolabují. Ktin efekt je přesně to, co britská ekonomika po světové krizi potřebovala. Nyní dost podobně působí také malý George a již i princezna Charlotte.

Nevíte, co patří mezi Katiny oblíbené styly a návrháře? Pojďme si v krátkosti představit ty opravdu nejčastější volby. Jaká je vlastně Katin tolik opěvovaný styl?

Princezna Kate a její styl

16. července 2015 v 1:13 | Ducii |  VB - knihy
Podtitul: Přirozený půvab a elegance podle královského vzoru
Autorka: Caroline Jones
Vydání: Ikar, 2013
Počet stran: 176
ISBN: 978-80-249-2276-8

Oficiální anotace: Vévodkyně Kate se stala jednou z největších ikon módy. Průvodce jejím šatníkem, doplňky, účesy a make-upem ukazuje přirozený půvab a eleganci mladé ženy. Seznámíte se detailně se 40 outfity od sportovních oděvů po velké večerní, jak šel čas od studentských dob přes svatbu až po roli královské manželky. Kniha obsahuje praktické tipy pro každý rozpočet. Poradí, jak vybrat sako stejně dokonalé jako Kateino, nebo jak správně nosit tělové lodičky na podpatku. V knize najdete vše, co potřebujete, abyste držely krok s nejstylovější Britkou současnosti. (Zdroj: bux.cz)

Můj názor: Předně musím říct, že knížka mě na první pohled zaujala. Není to klasický životopis, takže když jsem ji viděla poprvé v obchodě, tak jsem si řekla: "no bezva, něco neotřelého". Pak jsem se ale podívala na cenu (okolo 450) a opět ji položila s tím, že tohle teda ne. V současné době se kniha prodává o 300 korun levněji třeba v Buxu nebo v Neoluxoru, takže kdo ji chcete do sbírky, máte jedinečnou možnost. Levnější už asi nebude.