Prosinec 2014

Šťastný nový rok 2015!

31. prosince 2014 v 22:06 | Ducii
Moji milí čtenáři,

končí rok 2014. Před pár dny jsme již vstoupili do osmého roku existence tohoto blogu. Do nového roku (toho s blogem i kalendářního) Vám přeji vše nej nej nej. Ať se Vám splní vše co chcete. Po královské stránce Vám rozhodně mohu slíbit, že se máte na co těšit. Druhého potomka čeká například princezna Madeleine, dánská princezna Nathalie, Tatiana Santodomingo či vévodkyně Kate. Ženit se bude švédský princ či syn monacké princezny Caroline. A když se zadaří, tak dojde konečně i ke svatbě albánského prince Leky, který je už asi 4 roky zasnoubený. Také nás čeká korunovace v Tonze a Alžběta se stane nejdéle panující britskou panovnicí. Dále nás čeká soud s princeznou Cristinou, křest všech těch novorozenců včetně monackých dvojčátek, nějaká ta výročí, nové oficiální portréty atd. A určitě nás čeká i mnoho toho, co zatím nemůžeme předvídat. Někdo možná zemře, někdo další přijde do jiného stavu, někdo se zasnoubí (Beatrice? Eugenie?), třeba dojde i na nějakou další nečekanou abdikaci. Kdo ví... Bude to jistě zajímavý rok, na který se společně můžeme těšit!

Mějte se královsky v tom novém roce!

Vánoce na zámku Fredensborg

31. prosince 2014 v 14:54 | Martina |  Dánsko - aktuality
Vánoce v dánské královské rodině se letos slavily ve velkém stylu. Královna Margrethe II poprvé od roku 2006 pozvala na zámek Fredensborg celou rodinu, což zahrnovalo i její sestry s rodinami. Oficiální seznam přítomných hostů není znám, ale stejně jako v roce 2006 vznikla unikátní vánoční fotografie, z níž je patrné, kdo se oslav účastnil. Celkem je na fotografii 38 členů dánské a řecké královské rodiny.

Madeleine je těhotná

19. prosince 2014 v 14:16 | Ducii |  Švédsko-aktuality
Zhruba před hodinou švédský královský dvůr oznámil, že princezna Madeleine čeká druhé dítě. Jestli správně počítám, tak je pravděpodobné, že bude rodit v době svatby staršího bratra, Carla Philipa. To bude rok! :-)

Obřad v Laekenu

12. prosince 2014 v 12:57 | Ducii |  Belgie - aktuality
Po velkém pohřbu se belgická královská rodina, lucemburská velkovévodská rodina a lichtenštejnská knížecí rodina přesunuly do kostela v Laekenu, kde se konalo více intimní, rodinné rozloučení s milovanou královnou Fabiolou. Chyběly děti a také Laurent a Claire. Spekuluje se, že dostali za úkol postarat se o zahraniční hosty a děti. Tento obřad byl jen pro dospělé příbuzné.


Pohřeb královny Fabioly

12. prosince 2014 v 12:20 | Ducii |  Belgie - aktuality
V Belgii hustě prší a zvedá se vítr. Deštníky bojují s větrem. Často neúspěšně. V tu samou chvíli se z královského paláce vydává smuteční procesí. Rakev královny Fabioly je doprovázena členy belgické královské rodiny. Chybí jen Louisa Maria, která studuje v Kanadě a má v soušasné době pravděpodobně zkouškové období. Procesí míří do katedrály sv. Michaela a Guduly, která je ozdobena bílými květinami. Barvou naděje.

Program pohřbu

12. prosince 2014 v 9:09 | Ducii |  Belgie - aktuality
Je na čase, aby radost z monackých dvojčat alespoň na den vystřídalo smutnění a uctění památky zesnulé belgické královny Fabioly. Její pohřeb začne zhruba za hodinu. V tomto článku pro Vás přináším důležité informace o programu pohřbu, kde můžete pohřeb online sledovat a taky nějaké aktualizace ohledně účastníků.

Další novinky z Monaka?

11. prosince 2014 v 15:11 | Ducii |  Monako-aktuality
Vlastně se to na některých serverech objevilo už před pár dny. Pořádně ale svým životem zpráva začíná žít teprve dnes: Pierre Casiraghi a Beatrice Borromeo se budou brát.

Informace se objevila v magazínu Hola! A má jít o spolehlivý zdroj z okolí páru. Podle něj by se svatba měla uskutečnit v dubnu, konkrétně 20. dubna 2015. Údajně se s oficiálním oznámením čekalo na narození dvojčat, aby se to nemísilo. Takže je otázka, zda za pár dní (někdy okolo konce roku) přijde z Monaka oznámení o svatbě.

Pierre měl údajně požádat Beatrice o ruku a navléknout jí růžový diamantový prsten.

Žádní Britové

11. prosince 2014 v 15:00 | Ducii |  Belgie - aktuality
Jednou jsem se snažila být nezaujatá a bránit Británii. Takže pro příště budu zaujatá a dštít síru a oheň. Jak se začal rozrůstat seznam účastníků pohřbu královny Fabioly, pořád chybělo jedno - jméno britského zástupce. Říkala jsem si - jasně Wills a Kate jsou v USA, tak teď informují o tomhle, pak budou informovat třeba o tomto.

Dvojčata jsou na světě

10. prosince 2014 v 20:08 | Ducii |  Monako-aktuality
Palác potvrdil! Kněžna Charlene dnes porodila dvojčata. A jaké to bylo napínavé odpoledne.

Zvěsti o tom, že Charlene je v porodnici se začaly vířit okolo druhé hodiny odpolední. Dlouhou dobu se spekulovalo - že dvojčata už jsou na světě, že Charlene rodila císařským řezem, že je to kluk a holka, že Albert dorazil do porodnice až po porodu. Ve světle oficiálních informací se nicméně ukazuje, že šlo o pouhé spekulace. Protože v době, kdy já jsem četla, že jde o chlapce a dívku, tak ještě dvojčátka nebyla na světě. A tedy - Albert dorazil do porodnice včas.

Charlene rodí?

10. prosince 2014 v 15:49 | Ducii |  Monako-aktuality
UPDATE!!!