Březen 2014

Bye bye Beatrix! (2013)

30. března 2014 v 16:19 | Ducii |  Nizozemsko - filmy a dokumenty
Tento dokument pochází z bohaté "královské dílny" německé ZDF. Já sice němčinu neovládám, ale většina z Vás s ní možná problém nemá a bylo by škoda Vás ochudit o německojazyčné dokumenty, protože je jich produkována celá řada a jsou velmi zajímavé.

Vztah Harryho a Cressidy: oficiální, ale zasnoubení v nedohlednu

30. března 2014 v 10:26 | Ducii |  VB-aktuality
O vztahu prince Henryho s Cressidou Bonas se už dlouho spekulovalo. Vlastně už ani ne tak spekulovalo, jako že to bylo jisté, teprve několik událostí v minulých týdnech ale uvedlo věci na pravou míru. Hovořím o tom, že se poprvé Harry s Cressidou objevili někde společně na veřejnosti. To je nezbytný první krok, ale kroků před nimi stojí stále mnoho, má-li dojít k šťastnému happy-endu. Připomeňme navíc, že od podobné události (veřejná společná akce) Williama a Kate uběhlo asi 5 let do jejich svatby. Zatím to navíc vypadá, že Cressida stojí před stejnou Sophiinou volbou jako kdysi Chelsey. Jinými slovy - rozhodně nečekejte v brzké době zasnoubení.

William a Kate

25. března 2014 v 20:44 | Ducii |  VB - knihy
Podtitul: Příběh královské lásky
Autor: James Clench
Nakladatelství: Mladá fronta 2011
Počet stran: 208

Oficiální anotace: Příběh oblíbeného britského páru - následníka trůnu prince Williama a Kate Middletonové - je velice často přirovnáván k romantické pohádce. Budoucí panovník se zamiloval do krásné dívky, která nepochází ze šlechtického rodu. Pohádkovost celého příběhu nemůže umocnit nic jiného než svatba. Médii i obyčejnými Brity dlouho očekávaná událost má již své datum, je jím 29. duben 2011. Kniha zachycuje v chronologickém sledu životy obou protagonistů - od seznámení až po zásnuby. Krok za krokem sledujeme především jejich milostný příběh a společně strávené okamžiky, avšak kromě toho i studijní úspěchy, pracovní zkušenosti a "běžné" problémy médii ostře sledovaného páru. Nedílnou součást knihy tvoří přibližně 150 barevných fotografií, které zachycují Williama a Kate na slavnostních událostech i v každodenních okamžicích.

Princ Laurent je v kómatu

25. března 2014 v 16:26 | Ducii |  Belgie - aktuality
Z Belgie v uplynulých hodinách přišla nečekaná zpráva. Titulky snad všech myslitelných belgických internetových zpravodajských stránek hlásají jedno: Princ Laurent byl uveden do umělého spánku. Co za tím vším stojí? Máme se bát o jeho život a že v Beneluxu bude další vdova s malými dětmi? Asi první otázky, které každého napadnou při pohledu na takové titulky. Jak je to tedy opravdu?

Královna Alžběta II.

25. března 2014 v 10:12 | Ducii |  VB - knihy
Podtitul: Pamětní album k diamantovému výročí vlády
Nakladatelství: Slovart, 2012
Počet stran: 144
Oficiální anotace: Před královnou Alžbětou II. jen jediný britský monarcha vládl šedesát let. Diamantové výročí její vlády v roce 2012 bude proto v každém slova smyslu historickou událostí. Oficiální pamětní album mapuje každý rok královnina života od dětství do současnosti a představuje jak nedocenitelného průvodce vlastním výročím, tak obrazový životopis ženy, kterou oslavuje. Zájmy a činnosti Její Výsosti ilustruje na 300 vyobrazení, mezi nimi diamantové šperky, královské odznaky a insignie, dary od rodiny, přátel a hlav států, osobní a oficiální dokumenty, výběr obrázků královniných nádherných šatů a další předměty z královských sbírek. Některé z těchto fotografií jsou zveřejněny poprvé v historii jako součást upomínky na událost, jaká ve světě britské monarchie takřka nemá obdoby.

Elisabetta Rosboch von Wolkenstein

21. března 2014 v 12:42 | Ducii |  Belgie - životopisy
Elisabetta Rosboch von Wolkenstein je asi nejaktuálnějším "přírůstkem" do světa královských rodin. Narodila se 9. září 1987 a velmi připomíná vzhledem matku svého nastávajícího či jeho sestru. Jeden by snad řekl, že jsou s Amedeovou nejstarší sestrou dvojčata. Zřejmě tedy platí, že muži si hledají ženu, která jim bude připomínat matku. V tomhle případě skoro na chlup přesně. Kdo je ale ona "Lili" ve skutečnosti?

Amedeova svatba

20. března 2014 v 15:10 | Ducii |  Belgie - aktuality
Před více než měsícem - 15. února 2014 - bylo oznámeno zasnoubení belgického prince Amedea, syna princezny Astrid a arcivévody Lorenze. Jeho vyvolenou se stala italská aristokratka Elisabetta Maria Rosboch von Wolkenstein. Nyní již známe i datum a místo sňatku.

Velký bratr Tě vidí

12. března 2014 v 9:46 | Ducii |  Jordánsko - zajímavosti
Od mého návratu z Jordánska uplynuly již skoro tři měsíce. Slíbila jsem Vám napsat nějaké články a postřehy. Své sliby plním a ráda bych se podělila asi o svůj největší dojem: totiž o to, jak je v zemi rozšířen kult krále. Otázka je, zda je to něco budováno shora režimem, nebo je to upřímná láska obyvatelstva ke králi potažmo mužským členům dynastie nebo je to jakási prazvláštní kombinace obojího.