Srpen 2013

Zpět do práce

31. srpna 2013 v 13:20 | Ducii |  VB-aktuality
Zhruba v polovině srpna hlásila média, že vévodkyně Catherine se ke svým královským povinnostem vrátí ihned po šestinedělí tedy konkrétně 12. září. Kate ale vše vytřela zrak a objevila se již včera na první oficiální akci. První neoficiální snímek od porodu byl ovšem pořízen již dříve. Catherine se 27. srpna vydala na nákup do supermarketu a paparazzi byli samozřejmě u toho. Kate na nákupech není nic neobvyklého, obzvláště ne v Anglesey, kde spolu s manželem momentálně žijí, byť již brzo Williamovi končí služba a pro pár se chystá byt v Kensingtonském paláci.

Bernhard má rakovinu

31. srpna 2013 v 13:00 | Ducii |  Nizozemsko-aktuality
Jako by se nizozemské královské rodině lepila poslední dobou smůla na paty. V uplynulých dnech bylo oznámeno, že princ Bernhard, syn princezny Margriet a Pietera van Vollenhovena, trpí rakovinou lymfatického systému. Princovi byl nalezen tzv. non-Hodgkinův lymfom, což je onemocnění způsobující rakovinu krve. Různé lymfomy spadající pod toto označení se liší v nebezpečnosti a agresivnosti. Princ momentálně podstupuje různá vyšetření. Čtrvteční oznámení na stránkách královské rodiny také upřesňuje, že princ již několik let trpí Crohnovou nemocí, což je chronické zánětlivé onemocnění trávicího ústrojí.

Svatba v Monaku již zítra

30. srpna 2013 v 14:27 | Ducii |  Monako-aktuality
Již během zítřka si řeknou ano Andrea Casiraghi a Tatiana Santodomingo. Obřad bude soukromý a proslýchá se, že by měl proběhnout v knížecím paláci. Pozváno je prý okolo 400 hostů. Detailů a informací okolo svatby není mnoho. Jisté je, že to bude začátek svateb mladé generace v monacké knížecí rodině. Následovat by měla Charlotte Casiraghi, která již je v pokročilém stádiu těhotenství a jejíž přítel byl prý v rodině dobře přijat. Není pochyb, že oba dorazí na zítřejší svatbu. Dorazí i mladší bratr Andrey, Pierre se svou dlouholetou přítelkyní Beatrice Borromeo. K vidění rozhodně bude i zbytek knížecí rodiny.

Habsburská tiára

30. srpna 2013 v 14:01 | Ducii |  Lichtenštejnsko - šperky a móda
Habsburská "paprsková" tiára je v angličtině nazývaná jako Habsburg Fringe Tiara. Inspirována je ruským designem, který se stal předlohou pro velkou škálu šperků, které nalezneme po celém světě. Tato tiára, která je dnes ve vlastnictví Lichtenštejnů, je klasickou ukázkou onoho ruského vlivu. Je složená s diamantů, zlata a stříbra. Vysoké špice se střídají s užšími a menšími a vše sedí na diamantovém podstavci. Tomuto typu tiár se díky jejich vzhledu také někdy říká sluneční tiáry.

Jordánský královský pár ve Vatikánu

30. srpna 2013 v 12:47 | Ducii |  Jordánsko-aktuality
Zatímco jordánská armáda se spolu se svými americkými kolegy připravuje na odsouzeníhodnou intervenci v Sýrii na syrsko-jordánských hranicích, vydal se jordánský král na cestu do Evropy. Konkrétně do Vatikánu, kde byla naplánována krátká návštěva u papeže.

Je to holčička

27. srpna 2013 v 12:30 | Ducii |  VB-aktuality
Tak trochu mimo média proběhlo těhotenství i porod lady Windsorové, manželky lorda Fredericka Windsora, syna prince a princezny z Kentu. Sophie otěhotněla krátce po Catherine a tak není divu, že jí nebylo věnováno tolik pozornosti. Prakticky vlastně žádná.

Svatba? Ale čí?

27. srpna 2013 v 10:04 | Ducii |  VB-aktuality
Není tomu tak dávno, co Sarah, vévodkyně z Yorku, nedostala díky svým výstřelkům pozvání na svatbu svého synovce, prince Williama s Catherine Middleton. Časy se ovšem mění a letošní pozvání od královny na Balmoral na začátku srpna rozvířilo mnohé spekulace.

Nová nabídka knih

25. srpna 2013 v 13:57 | Ducii
Ze staré nabídky se toho mnoho prodalo a jelikož mi paní, která knihy nabízí, poslala opět pěknou dávku vyřazených knih v nabídce, tak jsem pro Vás vytvořila zdrusu novou nabídku. Pro tentokrát přibyly i nějaké české knihy. Pokud máte o nějakou knihu zájem, kontaktujte majitelku na emailu: NaprstkovaJ@seznam.cz. Na komentáře zde pod článkem či emaily na blogovou adresu nebude brát zřetel. V nabídce je pouze to, co je zveřejněno zde, takže nepište, že sháníte něco jiného apod.

Vor Frue Kirke

24. srpna 2013 v 10:23 | Ducii |  Dánsko - zajímavosti
Jak možná víte, na začátku července jsem si udělala výlet do dánské Kodaně. A nebyla bych to já, abych se krom shánění pohledů s královskou rodinou nepustila do navštěvování míst s královskou rodinou spjatých. Jedním z oněch míst byl kostel, jehož název v dánštině zní Vor Frue Kirke. V angličtině byste se setkali s názvem Church of Our Lady a věřím, že nyní již Vám název určitě začíná být povědomý.

The Royal Court of Thailand (1998)

23. srpna 2013 v 16:29 | Ducii |  Thajsko - filmy a dokumenty
BBC má v zásobě mnoho dokumentů a to nejen o britské královské rodině. Na Youtube se mi podařilo najít snímek věnovaný thajské královské rodině. Věřím, že i pro Vás je toliko neznámá jako pro mne, takže se dozvíte spoustu novinek a zajímavostí. A pro ty, kteří neumí anglicky a nebo nemají chuť a čas dokument sledovat předkládám jako vždy malý souhrn informací z dokumentu.