Švédská královská svatba

29. dubna 2013 v 17:26 | Ducii |  Švédsko-aktuality
Všichni již jistě hoříme nedočkavostí ohledně zítřejší nizozemské intronizace, kterou pro Vás budu celý den mapovat. Než ale plně převlékneme do oranžových barev, mám tu pro vás pár žlutomodrých informací ze Švédska.


Zhruba za měsíc si švédská princezna Madeleine vezme za muže svého snoubence Christophera O´Neilla. Zatím to vypadá, že tentokrát svatba opravdu bude, a proto se podívejme na některé informace, které se jí týkají. Důležitým faktem pro všechny "fanoušky" královských rodin je bezpochyby přímý přenos. Stálo to hodně úsilí, ale na konec to naše oblíbená STV bude přenášet, tak jako vždy. Na co se ale nemůžeme těšit jsou různá předstvatební interview apod. Stejně tak jako nebylo žádné televizní interview při zásnubách, nebude ani během svatby.

Samotné svatební slavnosti začnou již v pátek 7. června. Královský pár bude hostit soukromou večeři pro pozvané hosty. Hlavním dnem ovšem bude sobota. A to konkrétně sobotní odpoledne. Přesně v 16.00 švédského času by měl začít svatební obřad, který proběhne v královské kapli královského paláce. Po skončení obřadu bude vypáleno 21 salv, mezi nimiž budou pětivteřinové prostoje. Následovat bude královské procesí, v němž novomanželé pojedou z královského paláce směrem Riddarholmen. Odtud se novomanželé a svatebčané přesunou lodí do Drottningholmského paláce, kde se bude konat další slavností večeře. Po celou trasu procesí a při příjezdu do Drottningholmského paláce bude možné sledovat vojenskou přehlídku.

Toliko malé namlsání na události blížící se a nyní již k událostem bezprostředně za dveřmi... Vlastně ještě malá drobnost pro dámy: švédská královská svatba má náš oblíbený dress code, jehož podtitul hlásá: budou tiáry!
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 M270388 M270388 | 29. dubna 2013 v 18:03 | Reagovat

"Zatím to vypadá,m že tentokrát svatba opravdu bude" si mě pobavila :-D Je dobře, že se máme neustále na co těšit. Po Madeleine, mimčo, pak Felix atd. Jaj :-P

2 Soňa Soňa | 29. dubna 2013 v 20:16 | Reagovat

No, jasně...tiáry :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama