Ať žije král Willem-Alexander aneb intronizace nového krále

30. dubna 2013 v 15:20 | Ducii |  Nizozemsko-abdikace a korunovace
Okolo jedné hodiny se začala před kostelem, kde měla proběhnout intronizace (inhuldiging) tvořit pořádná fronta. Davy hostů proudily do kostela a to v něm už mnozí byli. Každý kdo vešel procházel okolo nizozemských korunních klenotů, které po celou dobu obřadu byly vystavené v kostele. Přehlédnout nešlo ani dva trůny - na nich státní znak - lev. Jeden trůn pro krále jeden pro královnu.


Musím říci, že někteří hosté si museli připadat na této události dost divně. Například Geert Wilders. Jistě jste to jméno už slyšeli - pokud ne v souvislosti s jeho pravicově-populistickou antiimigrační politikou, tak jistě v souvislosti s jeho kritikou monarchie a pravomocí královny Beatrix. Vážně takový antimonarchista jako Wilders si musí přijít na intronizaci bezpochyby zvláštně. Možná i proto si ho kamery všímaly více než jiných nizozemských politiků.
Jak se blížil začátek akce, do kostela mířili další známé tváře: Kofi Annan s manželkou dorazili okolo čtvrt na 2 následováni dalšími světovými politiky - Barosso, van Rompuy apod. Zhruba pět minuch po nich již začaly dorážet i první královské tváře - především ty mimo evropské. Zahlédnout jsme mohli například zástupce Spojených arabských emirátů. Kostel se pomalu ale jistě plnil hosty.
V půl se objevila šejka Múza - okouzlující jako vždycky. Za ní už mířili další royals: Camilla s Charlesem, zástupci Thajska - korunní princ se sestrou,. Charles si musel přijít tak trochu jako v deja vu, neboť on už byl i na intronizaci královny Beatrix. A po nich další miniautobusy s královskými osobnostmi. Jak nám pan Forejt vysvětlil - na akce jako korunovace se nezvou korunované hlavy, ale dědicové trůnu. Ty korunované hlavy čekají na návštěvu nového panovníka.
A můžeme pokračovat v příchodu hostů - emír z Kataru, Guillaume se Stéphanie všichni doprovázeni někým z nizozemské armády. Za nimi už přijížděli další např. zástupci Jordánska, Phillipe s Mathilde, Haakon s Mette-Marit, Felipe s Letizií, Victoria s Danielem, brunejský korunní princ s manželkou a konečně i Naruhito a Masako! Podle pana Forejta Masako dorazila hlavně proto, že v Nizozemsku žijí její rodiče, takže s nimi bude moci pobýt nějakou dobu. Za nimi následovala vždy okouzlující Lalla Salma, monacký kníže. Monacký kníže je mimochodem jedinou korunovanou hlavou, která dnes dorazila.
Dámy na sobě měly dlouhé večerní šaty, klobouky a pánové frak. Před třičtvrtě na dvě bylo zasedání Generálních stavů, kterým intronizace de facto je, tak napůl zahájeno čtením dopisu o tom, že dochází ke změně na trůnu a že Beatrix by měla na ceremonii také dorazit. Po tomto dorazil do kostela státní tajemník. Do kostela zamířily také tři zástupy - v prvním nizozemští a zahraniční politici, v druhém královská rodina (v čele dcery královského páru, za nimi princezna Beatrix s Mabel a za nimi zbytek rodiny). Není složité uhodnout, koho jsme měli čekat v průvodu třetím.
Shromáždilo se celkem na 2000 hostů slavnostního společného zasedání obou komor Generálních stavů. A již přicházel onen třetí průvod obsahující heroldy, dvořany a sedmého nizozemského krále: Willemem-Alexanderem s jeho ženou královnou Máximou.
Willem-Alexander oděn v korunovačním plášti. Máxima v okouzlujících tmavě modrých šatech. Vše ohromně majestátní a dojemné. Povšimněme si, že dcery královského páru, princezna Beatrix a královna jsou všechny v barvách oranžsko-nasavského rodu. Jinou barvu snad ani nemohly zvolit. Perfektní!
Těsně po druhé hodině tento poslední průvod přichází do kostela. Ceremonie skutečně začíná. Pyšná princezna Beatrix se usmívá, když její syn oděn do korunovačního pláště vchází. Po příchodu krále a královny zní státní hymna. Velkolepé! Máxima se snaží potlačovat dojetí, moc jí to nejde.
Deset minut po druhé hodině král zahajuje svůj projev ke Generálním stavům. Zmiňuje Amsterdam jako hlavní město. To není věcná chyba, neboť Amsterdam je v dnešní den skutečně hlavním městem, je to totiž hlavní město celého Nizozemského království, ne už jeho části Nizozemska (tomu je hlavním městem Haag). A král dnes mluví k celému království, nikoliv pouze k jeho evropské části. To je také důvod, proč se dnes vše koná v Amsterdamu a nikoliv v Haagu. Po krátké řeči k parlamentu se Willem-Alexander obrací na svou matku. Oceňuje její kvality - v soukromém i veřejném životě. Označuje ji za dobrou královnou, což vzbudí všeobecný potlesk. Zamýšlí se nad svou budoucí rolí v královské funkci.
Následně pronáší slib a potvrzení krále zástupci Generálních stavů, které ještě předtím děkují královně za jejích 33 let panování. Jeden po jednom jsou čteni nizozemští poslanci a senátoři, aby vyjádřili svůj slib. Po té, co všichni svými slovy stvrdili nového krále, byl formálně Willem-Alexander prohlášen krále a třikrát zaznělo Hurá! Tím byla ceremonie ukončena. Ven vychází heroldové, aby dle tradice oznámili lidu, že mají nového krále.

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 M270388 M270388 | 30. dubna 2013 v 15:24 | Reagovat

Bylo to krásné a Maxima byla dokonalá! Předčila všechny moje představy :-P

2 Rosta Rosta | 30. dubna 2013 v 16:10 | Reagovat

Prosim vi nekdo, kdo byla ta okouzlujici dama vedle prince Naruhita? Byla takoveho perskeho vzhledu. skoro jak z pohadky Tisic a jedna noc.

3 Ducii Ducii | Web | 30. dubna 2013 v 16:12 | Reagovat

[2]: Mám pocit, že vedle něj byla šejka Múza z Kataru (anglický přepis jejího jména je Mozah), ale podívám se na fotky, zda to byla opravdu ona.

4 Rosta Rosta | 30. dubna 2013 v 16:16 | Reagovat

Ahaa! Moc dekuju! Mohl jsem si hlavu ulomit a stejne jsem na to nemohl prijit. Ale ted kdyz to rikas, tak to dava smysl...ona je na blizkym vychode jednou z nejvice se angazujicich kralovskych manzelek. Kazdopadne je velice krasna! Vsichni jsme tady v kancelari nad ni zasli! :-)

5 Martina Martina | 30. dubna 2013 v 17:14 | Reagovat

Maxima: super, super (můj mozek trošku „hlodá“ ta krajka)...safírová tiara jí moc slušela. Maximin pláštík mi připomíná šaty Gwyneth Paltrow od Toma Forda, které na sobě měla na Oscarech minulý rok. Victoria – nádherný klobouk od Philipa Treacyho!!! Slušelo jí to. Letizia – opět krajka, tentokrát šedá. Klobouk mohl být trošku větší, ale jinak jí to slušelo. Mette-Marit – šaty a vlasová aplikace jsou podle mě od Valentina. MM opět předvedla svoji kreativitu při výběru její „pokrývky“ hlavy. Nebylo to nejhorší (šatky trošku přidávaly kilíčka). Mathilda – celorůžový outfit jí moc slušel, myslím si, že žaty jsou od Natana a klobouk od Fabienna Delvigneho. Stéphanie – no, nevím…ale snaha určitě byla :). Mary – hezký účes, i vlasová ozdoba jí celkem slušela…šaty zatím nekomentuju. Sophie – nejsem si jistá tou zelenou. Proti zelené nemám nic, jen na Sophii to není šálek mojí kávy. 8-)

6 Martina Martina | 30. dubna 2013 v 17:58 | Reagovat

Aimée na sobě měla šaty, které kdysi nosila Maxima (2007) v Norsku. Myslím že i ty klobouky, které na sobě Aimée a Mabel měly byly od Max. :-)

7 EvaR EvaR | 30. dubna 2013 v 19:40 | Reagovat

čím to, že MM to prostě vůbec netrefila? Ani na večeři, ani na intronizaci...
Jinak Letizia se mi podruh moc líbila, slušelo jí to. Mathilde, Victoria a Stephanie vypadají moc dobře, Mary tak trochu s těmi šaty vyčnívá, ale v dobrém :)
Ale ta z Lichtenštejnskka, nevzpomenu si na jméno, v té zeléné vypadá (podle mě) divně

8 sona sona | 30. dubna 2013 v 20:55 | Reagovat

Me se zatajil dech pri pohledu na maximu.ta modra, strih, tiara, uces,vse dokonale. Byla skutecne kralovsky majestatni a okouzlujici. Mary me tedy zklamala, ale zas nemohla strhnout pozornost na ukor nove kralovne. Mette-marit, vypada posledni dobou jako selka. Zklamala i masako, cekala jsem vic. Nezda se vam, ze viktoria neco taji strihem satu. Jinak mary byla krasna predchozi vecer,tipuji elie saab. Taky letizia byla elegantni a vyrazna spise na veceri prvni den. Mimochodem, krasne se ted lici. Ducii, povis neco o tiare s diamanty a safiry, kterou mela maxima pri slavnosti.
Omlouvam se velice za pravopis,ale pisu na tabletu a jsem tak nesikovna, ze nevim, jak na znamenka.

9 Ducii Ducii | Web | 30. dubna 2013 v 21:22 | Reagovat

[8]: O tiáře něco napíšu až najdu nějaké pěkné informace.

10 Deaneira Deaneira | 30. dubna 2013 v 21:45 | Reagovat
11 Sisi Sisi | 1. května 2013 v 13:28 | Reagovat

A co spekulace Mette-Marit těhotná? Ještě tak stará není, ale přijde mi že ve všech šatech má trochu břicho. Maxima ohromná tak má vypadat královna a modrá ji moc sluší, byla to změna po tom co tedka nosila samé hnědé a béžové oblečení. Musím pochválit ještě Viktorii a Matyldu, moc jim to slušelo.

12 Viktor1e Viktor1e | 1. května 2013 v 16:53 | Reagovat

MM má teď vposlední době takové divné modely,které ji ta kila skutečně přidávají.Nemá štíhlý pas a tak by si to měla pohlídat.Ale i její švagrová Martha má poněkud zvláštní vkus... kdo co ví o jejím manžílkovi Ari Berimu ?nikde nejsou vidět.... Vedle Naruhita skutečně seděla překrásná Mozah...musím ale připomenout,že Camile to také moc slušelo...je o generaci starší a má vždy šmrnc... bylo to krásné podívání...

13 Janina Janina | 1. května 2013 v 17:14 | Reagovat

Soňo to nebyl E.S. ale domácí produkce B.Hallstein. Jinak jsem si to užila, něco ze záznamu něco jsem už stihla přímo. Mary se mi líbila v předvečer tak jak píše Soňa, ale v kostele už ne a na lodi taky ne.
"Druhá ze tří" šejka Mozah mi v obličeji připomíná Jocelyn Wildestein (doporučuji vygůglovat).
Stephanie byla zklamáním oba dva dny a kostelní klobouk si asi vypůjčila od bývalé nizozemské královny.
Mette-Marit v předvečer a v kostele byla jak v noční košili a v pytli. Ale na lodi to byla ta správná hvězda - naprosto úžasná, vlasy, šaty, doplňky.
Letizia byla okouzlující v obou dnech, úžasné šaty, skvělé účesy, květinová tiara a konečně i prsten na ruce. pouze se obávám aby neskončila jako "druhá ze tří", už má náběh.
A nová královna Máxima - she is best!!!:-)

14 Janina Janina | 1. května 2013 v 17:18 | Reagovat

A taky jsem si všimla že obě muslimské dámy seděli přesně naproti (měl je po své levé ruce) protiislamisty Wilderse.
Zřejmě řízení osudu. A Letizia vedle fanatického protipotratového bojovníka Aloise. Jo, náhoda je někdy prevít:-)

15 Barča Barča | 1. května 2013 v 19:10 | Reagovat

Mě se nejvíc líbila Letizia a Mathilda.Těm se modely povedly oba dva dny. A na lodi Mette MArit zářila.Ale nikde jsem nenašla fotky z lodi prince Charlese a Stephanie. Nemate někdo odkaz?

16 Sonka Sonka | 1. května 2013 v 19:15 | Reagovat

ja jsem nenasla zadny fotky z lodi.

17 Ducii Ducii | Web | 1. května 2013 v 19:18 | Reagovat

[16]: Zde jsou nějaké: http://www.ppe-agency.com/show.php?zoektype=2&search=30-04-2013%20Sail

[15]: Stephanie na sobě měla takové zelené šaty, ale nemohu najít nějaký lepší obrázek než toto:http://lux-arazzi.blogspot.cz/2013/05/more-from-and-about-netherlands.html Doufám, že je to z té plavby, přes ty písmena to jde blbě vidět.

18 Barča Barča | 1. května 2013 v 19:28 | Reagovat

Děkuji za odkaz. A byli na té lodi i Charles?

19 Sonka Sonka | 1. května 2013 v 19:50 | Reagovat

Sophie a Mette Marit na sobe oproti intronizaci zamakali..musim obe pochvalit!

20 sonka sonka | 1. května 2013 v 19:52 | Reagovat

jezis...zamakaly :-D

21 sona sona | 1. května 2013 v 21:43 | Reagovat

[13]:jo, jo, uz jsem si to taky precetla. Vypadaly ale stylem jako e.s. diky. Vsude v tisku pisou, ze mary smetla pri veceri pred korunovaci vdechny damy ohledne elegance. Me se moc libily i ty rude na lodi uz jak je mela na svatebni recepci v luxemb.
Nevite nahodou nekdo, zda hvezdicky, ktere mela maxima na lodi, nejsou zdedene nekym v rode po sisi, nebo jsou jen podobne. Mimochodem, bleskova zmena stylu natrikrat v jednom dni.

22 Sofie Sofie | 1. května 2013 v 22:25 | Reagovat

když potom přísahali králi, tak někdo u toho zvedal ruku a někdo ne...Je v tom nějaký rozdíl? Nebo se jim ta ruka jenom nechtěla zvedat?

23 Ducii Ducii | Web | 1. května 2013 v 22:29 | Reagovat

[22]: podle komentátorů bylo možné přísahat dvěma způsoby - jeden byl něco jako "k tomu mi dopomáhej Bůh" a u něj se zvedala ta ruka, komu byla tato náboženská verze proti srsti, tak ten říkal něco jiného (mají ze zákona na výběr buď tu náboženskou či sekulární verzi) a při tom se ruka nezvedala - jednalo se tedy o dva typy přísahy, oba možné a záleželo čistě na zákonodárci, který z nich si vybere.

24 Martina Martina | 1. května 2013 v 23:12 | Reagovat

Dnes jsem četla článek, kde psali že malá Amalasi už ví, že se jednoho dnes tane i ona panovnicí celého Nizozemska. Prý se už aktivně o svoji budoucí roli zajímá a ptala se Willema-Alexandera jak dlouho to bude dělat. :-) I během víkendu bylo vidět, že Amalia bere svoji novou roli skutečně vážně. Velice mě pobavilo, jak koučovala své dvě mladší sestry :-) .

25 M270388 M270388 | 1. května 2013 v 23:41 | Reagovat

[21]: Na večeři byla Mary úžasná. Na lodi krásná a na obřadu zvláštní:) Moc se mi líbil její obličej a vlasy. Největším překvápkem pro mě byla Mathilde. Líbila se mi ve všech třech případech a to moc často nebývá:)

26 Martina Martina | 1. května 2013 v 23:51 | Reagovat

Přemýšlela jsem nad zručností šperkařů nizozemské královské rodiny. Mabel měla v pondělí na sobě svoji svatební tiaru, což je druhá verze safírové Melleriovy tiary. Druhý den na sobě měla originální verzi Maxima. Asi pracovali přes noc ... O_O :-)  :-D

27 Sisi Sisi | 2. května 2013 v 15:33 | Reagovat

S těmi hvězdičkami je to jen čistá podoba a okoukaný nápad. Protože po rodě by to asi těžko někdo zdědil, tak by se to mohlo teoericky objevit v Belgii a to ještě hodně přes koleno. Originální Sisi hvězdičky jsou pořád ve Vídni v jejím muzeu v Hofburgu. Je úplně geniální jak se tiary dokáží měnit a mít více variant. Mě se na lodi líbily moc šaty Mabel, jindy má takový zvláštní vkus, ale tyhle se jí vážně povedly.

28 Sisi Sisi | 2. května 2013 v 15:36 | Reagovat

A škoda, že některá královská rodina nepořádá výstavu s tiárami a všemi šperky, chápu že by to bylo strašné zabezpečit, ale kdyby taková výstava byla, tak neváhám a jedu. :-D

29 domca domca | 4. května 2013 v 10:33 | Reagovat

Ducii dneska rano jsem se nudila a prochazela po dlouhy dobe super.cz a na tohle narazila http://www.super.cz/170342-tleskame-k-uspechu-ceskou-modni-navrharku-si-oblibila-lucemburska-princezna.html Pobavilo mě to, Tessy si koupila jeden kloubouk a hned píšou, že obléká princezny. Samozřejmě inteligence českých médií je bez debat opravdu příšerná, ted i IDNES začalo kopčit články z Daily Mailu. Ale na obhajobu návrhářky minulý rok fotila její klobouky Lucka Vondráčková a ty byli oproti těmhle mnohem hezčí. Hned jsem v nich viděla Kate nebo Mary. Už jsem našla odkaz =) ten kremovej kloubouk =)Jo škoda že nežijem v anglii =) tady by na nas koukali hodne divně =)http://www.super.cz/celebrity/lucie-vondrackova/11045-emotivni-zpoved-lucky-vondrackove-proc-ji-rodice-nikdy-nenavstivili-v-kanade.html http://www.super.cz/celebrity/lucie-vondrackova/11194-lucka-vondrackova-snad-nikdy-nevypadala-lepe-diky-materstvi-je-z-ni-krasou-omamujici-kocka.html Takže jí držím palce at její klouky vidáme na našich oblíbených princeznách =)

30 Sofie Sofie | 16. května 2013 v 22:54 | Reagovat

všimli jste si prince Daniela na MS v hokeji :-)

31 Ducii Ducii | Web | 16. května 2013 v 22:59 | Reagovat

[30]: Ano, ano, ano:-) Mám radost ze švédského postupu, už jsem myslela, že tohle mistrovství bude z hlediska mých preferencí naprosté fiasko, když vypadli naši i Rusové. Švédi mi to zachránili:-)

32 Soňa Soňa | 17. května 2013 v 11:34 | Reagovat

[27]: Tak já myslím, že Sisi hvězdičky už v Hofburgu nejsou. Některé rozdala příbuzenstvu a ty se dědí z generace na generaci a pokud vím, traduje se, že část v sáčku poslala na dno mořské, jednak milovala moře a taky aby zůstaly jen její. Ale ještě jedno tajemství kolem hvězdiček je. Jak jsem psala knihu o Sisi, zmínila se...ta žena o hvězdách, které jsou ukryté ve vile v Lainzu na tajném místě...tak už jen je vyzvihnout. Sisi tak prý chtěla podat důkaz o nesmrtelné duši s tím, že si jednou sama vynese na světlo. Je to romantické, málokdo tomu zatím věří, ale to asi není úplně důležité, ne?

33 Martina Martina | 17. května 2013 v 22:28 | Reagovat

K těm hvězdičkám. Ona měla dvě sady (jednu s perlou uprostřed a druhou bez perel, „jen“ s diamanty). Perlových hvězd je 27 a diamantových 10. Na Wikipediích jsem se dočetla o nějakém Kanaďanovi jménem Gerald Blanchard, ten velice rafinovaně v roce 1998 ukradl z paláce Schönbrunn sadu perlových hvězd s diamanty (nahradil ji sadou hvězd z prodejny suvenýrů!). Byl později zatčen a odsouzen, ale neprozradil jméno svého komplice. Hvězdičky se vrátili do Rakouska až v roce 2009. Na Hofburgu mají prý vystavené originály. Ještě jsem četla, že než Sisi dostala perlovou sadu hvězdiček, které byly v nastavení tiary údajně byly poškozeny. Císařovna Karolína Augusta (teta Františka Josefa a Sisi) si je prý prohlížela, naklonila se nad ně, její krajkové šaty se o ně zachytily a chudinky hvězdy se rozsypaly po zemi. Tiara se prý urychleně opravila a nevěsta Sisi o tom, co se stalo, neměla ani tušení. Lidé ovšem říkali, že je to špatné znamení pro manželství mladého císaře a bavorské vévodkyně.
http://www.hofburg-wien.at/en/nc/services/news/news-detail-start/artikel/sternenschmuck-der-kaiserin-elisabeth.html

34 Sonka Sonka | 18. května 2013 v 19:23 | Reagovat

Slysela jsem o zasnoubeni egyptského korunniho prince s  afgánskou princeznou. Budes mit Ducii nejaky další informace a fotky?:)Pry ona princezna je nadherna.

35 Ducii Ducii | Web | 18. května 2013 v 19:37 | Reagovat
36 Soňa Soňa | 18. května 2013 v 20:52 | Reagovat

[33]: To jsou zajimavé legendy kolem hvězd.Myslím, že dnes už jen těžko zjistíme co kdo poupravil. Jisté ovšem je, že jako první měla Sisi diamantové hvězdy. Vymyslela je jeí kadeřnice Fanny Feifalik-dnes by se asi honosila titulem vizážistka. Existují k nahlédnutí v Hofburgu nákresy i s daty. Co se týče upadnutí koruny na zem, stalo se tak před svatbou, už jsem četla, se sesmekla samotné Sisi...prý se říkalo, že jí nedrží koruna dobře na hlavě a proto nebude dobrou císařovnou a také smůla v manželství. V té době ale snad ještě neměla perlovou sadu.
Mám jednu kopii diamanové, dostala jsem ji, vyšla asi na 300Kč a je jako brož.
Tajemství koem Sisi mám moc ráda.

37 Sisi Sisi | 19. května 2013 v 18:25 | Reagovat

Já bych řekla, že spousta věcí kolem Sisi jsou výmysly,aby se víc ospravedlnila ta její divně romantická povaha. Stačilo co dokázala udělat s postavou arcivévodkyně Žofie. Nebýt jejího zabití a Marischkových filmů, tak slavná by nebyla, že z toho těží nejen celá Vídeň je druhá věc.

38 Soňa Soňa | 21. května 2013 v 9:13 | Reagovat

[37]:Tak to ne, Marischka jí sice oprášil slávu v padesátých letech, ale jak správně píše již Hammanová, Sisi se stala legendou už jako žijící. Jednak kvůli vzhledu, nebylo zas tak obvyklé, že ženy nad třicet nevypadaly jako matrony. O mnohém svědčí i soukromá korespondence osob, kteří navštívily dvůr. Zabití, to bylo spíše očekávané vyústění podivínského života. Vždyť všude chodila a cestovala bez policejního doprovodu. Ono se toho spíš hodně ještě neví, než že by to byly výmysly. Literatura značně vyostřila její vztah ke tchýni. Na druhou stranu je to tak běžné, že se nevěsta s tchýní zrovna nemusí, že ani korunované hlavy nejsou výjimkou. To, že o ní Sofie hezky psala v deníku...aby ne, když věděla, že její deníky budou historickým dokumentem.

39 Soňa Soňa | 21. května 2013 v 9:14 | Reagovat

samozřejmě KTERÉ...ne kteří navštívily dvůr.

40 Sisi Sisi | 22. května 2013 v 21:12 | Reagovat

Svou největší slávu si prožila v 60. a 70. letech pak už se snažila udržet za každou cenu hubená a byla jen stínem své   krásy. Od její smrti do natočení filmů uplynulo půl století, ve kterém se dost událo: první světová válka a protihabsburský zákon, i v Rakousku se na Habsburky nehledělo moc v pozitivním světle. Pak najedou po hrůzách druhé světové válce přišly tři filmy, které představovaly idylickou dobu císařství asi něco jako tady první republika. A popularita Sisi začala stoupat i díky její představitelce Romy Schneider. Nenávist mezi snachou a tchyní pochází od Cortiho, který v její biografii čerpal od Marie Valerie a ta říkala co jí řekla Alžběta, protože sama Valerie si Žofii nepamatovala. Na toto téma je dobrá kniha G.Praschl-Bichlerové Naše milá Sisi, nejen v deníku o ní psala hezky.

41 Soňa Soňa | 22. května 2013 v 21:53 | Reagovat

[40]:Tak to má být. Každý máme na určité věci odlišný pohled, čímž jim dodáváme na barvitosti. Jak to bylo doopravdy se můžou všichni spisovatelé a psychologové jen domnívat. Dokonce i příbuzní...vždyť vždy jde vše nafouknout, pozměnit. Já se na to dívám jinak snad i proto, že jsem byla přítomna okamžiku, kdy si nyní žijící osoba v léčebné regresní terapii vzpomněla na předešlý život, kde se viděla jako Sisi. Nezávisle na tomto se několik osob z její současné blízkosti podrobilo stejnému sezení a popisovali shodně události, o kterých neměly ani páru, že  je stejně před tím popisovali jiní. Vše do sebe zapadalo jako puzzle, navíc se tyto výpovědi v některých souvislostech "kryly" s historicky doloženými podklady. U toho jsem byla,nemohu to popřít, avšak ani doložit, neboť věci mezi nebem a zemí se stále jaksi špatně dokládají :-) O všem jsem napsal ve své první knize. Troufám si tvrdit, že jsem příběh Elisabeth poznala hodně do hloubky v upřímném bádání po chybách jednoho života. Teď už je ovšem na každém, zda to přijme, nebo to bude chápat jako výmysl. O to mi nikdy nešlo.

42 Soňa Soňa | 22. května 2013 v 21:55 | Reagovat

Pardon---popisovaly. ne popisovali.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama