Březen 2013

Monacký dědic trůnu

22. března 2013 v 17:52 | Ducii |  Monako-aktuality
Nelekejte se, že Vám snad něco uniklo... Neuniklo a právě proto, že neuniklo Vám mohu oznámit, že dnes bylo monackou princeznou Caroline oznámeno, že se stala babičkou. Snoubenka jejího syna, který je druhý v pořadí v monacké následnické linii, porodila zdravého chlapečka, který je po své babičce a po svém otci třetí v monackém následnictví.

Pohřeb princezny Lilian

16. března 2013 v 14:41 | Ducii |  Švédsko-aktuality
Lilianin životní příběh po léta oslovoval mnohé z nás. Její boj za lásku, která mnoho let nemohla být zoficiálněna, život v "hříchu", který z toho plynul, a nekonečná vůle dvou zamilovaných lidí prosadit si svou... Není divu, že Victoria, současná korunní princezna, svou příbuznou tolik obdivovala, ani to, že si k ní našla cestu současná švédská královna. I obě tyto ženy musely bojovat a překonat překážky. S Lilian je obě pojilo silné pouto citu, lásky a přátelství. Když bylo oznámeno Lilianino onemocnění a její neúčast na svatbě Victorie v roce 2010, bylo vidět, že Victorii to velmi rmoutí.

Lilian – Tajná láska švédského prince

11. března 2013 v 15:20 | Martina |  Švédsko-životopisy

Lillian May Davies se narodila 30. srpna 1915 ve městě Swansea v Jižním Walesu. Jejími rodiči byli William John a Gladys Mary Davies, kteří se vzali v roce 1915. Její otec byl skladník a matka asistentka v obchodě. Celá rodina žila ve Swansey v Zahradní ulici v malém řadovém domku až do roku 1920. Poté se Lillianiny rodiče rozhodli, že budou žít odděleně. Jejich formální rozvod však proběhl až v roce 1939. Lillian po jejich rozchodu žila s matkou a nevlastním otcem.

První velký zlom v životě Lillian nastal v momentě, kdy jí zahlédl modelingový agent, který ji přesvědčil, aby s ním odešla do velkého světa, do Londýna. Z Lillian, která si kvůli své kariéře upravila křestní jméno na Lilian, se záhy stala vyhledávaná topmodelka, která se může pochlubit i focením pro prestižní časopis Vogue.