Listopad 2012

Novinky ve stavu prince Frisa

23. listopadu 2012 v 16:51 | Ducii |  Nizozemsko-aktuality
Uplynulo již zhruba třičtvrtě roku od tragické nehody nizozemského prince Frisa, kterého zavalila při pohybu v nebezpečném terénu lavina. Od té doby se princ nachází ve stavu umělého spánku. Nedávno proniklo na veřejnost, že se princ údajně jednou probudil a zase spadl do kómatu, začátkem tohoto týdne tedy nizozemská vládní informační agentura vydala se svolením královské rodiny oficiální komuniké k princově stavu.

Christopher O´Neill

23. listopadu 2012 v 16:20 | Ducii |  Švédsko-životopisy
Na královské scéně se s definitivní platností objevila nová osobnost - nenápadný americký finančník Christopher O' Neill, budoucí manžel švédské princezny Madeleine. Pro mnohé tedy vyvstává otázka - kdo je Christopher O' Neill?

Roční bilance a výhled na Vánoce

19. listopadu 2012 v 12:58 | Ducii |  Moje královská sbírka
Už velice dlouho jsem Vás neinformovala o (ne)rozrůstání se mé královské sbírky. Ono vpravdě nebylo o čem. Většina toho, co bych chtěla poslat se datuje vždy do první poloviny roku a to jsem psala bakalářku a učila se na státnice. Budiž mi alespoň útěchou titul a červený diplom, když už ne plná schránka. Prostě nebyl čas psát a když už jsem něco napsala, tak jsem se nedočkala odpovědi.
Bilancí jsem skončila u loňských Vánoc. Poté ještě přišly asi dvě vánoční odpovědi - z Bulharska a Belgie. Již předtím jsem vynechala odpověď na loňské přání princi Guillaumovi k jeho 30. narozeninám, protože k těm vánočním se to prostě nehodilo.

jordánský král Husejn

11. listopadu 2012 v 21:52 | Ducii |  Jordánsko-životopisy
Husejn se narodil 14. listopadu roku 1935 princi Talalovi a jeho ženě Šarifě Zejn. Byl jejich nejstarším potomkem z celkem čtyř dětí.

Tragédie a rovnou dvojnásobná ovlivnila velice Husejnův život a jeho brzký nástup na trůn v pouhých sedmnácti letech, kdy byl vlastně ještě nezletilý. Obě dvě tragédie ale byly jiného ražení. Do osudu mladého prince zasáhla kulka vystřelená v mešitě Al-Aqsa v Jeruzalémě (té doby součásti Jordánska). Vrahova rána mířila přesně a zabila jordánského krále Abdalláha, Husejnova děda. Husejn se s Abdalláhem v mnohém shodoval. Především ve svém paternalistickém pohledu na palestinskou otázku. Na jedné straně sice totiž podporoval palestinská práva na sebeurčení a zem, na druhé ale věřil, že hášimovské království je pro ně tím nejlepším řešením, tou pravou domovinou a mezi svou vírou a podporou palestinských práv neviděl žádný rozpor. Obzvláště patrné je to v případě vzniku OOP, kterou neviděl jako hnutí, která dokáže zabezpečit tato práva. Ten, kdo by to dokázal nejlépe, totiž byl dle sebe on sám.

Spekulované potvrzeno

9. listopadu 2012 v 14:30 | Ducii |  Monako-aktuality
Není tomu tak dávno, co bylo oznámeno jedno královské zasnoubení, kteří mnozí z nás snad už možná vypustili z paměti, neboť to nebylo nijak formální a slavnostní, jak jsme zvyklí. Jednalo se o syna monacké princezny Caroline, Andreu a jeho dlouholetou přítelkyni Tatianu Santo Domingo.