Květen 2012

Švédský křest

22. května 2012 v 21:53 | Soňa |  Švédsko-aktuality
Již od pondělí se v blízkosti královského zámku usídlila švédská televize Svt.sa ,aby připravila podium, na němž se budou během přímého přenosu střídat hosté. Celým náročným programem provázela zkušená a ve Švédsku nesmírně populární novinářka Ebba von Sydow. Počasí se povedlo a zatím co se v Slottsskyrkan scházeli první hosté a pomalu začali zaplňovat prázdné lavice nádherně vyzdobené zámecké kaple, u stolku na podiu, jemuž vévodila skutečně impozantní kytice v růžových a fialových odstínech a několik tradičních zákusků princeznina dortu, vítala a zpovídala Ebba první hosty. Během celého dne se tu střídali odborníci na etiketu, historikové a modní návrháři.

Zákulisí křtin v Dánsku

20. května 2012 v 23:55 | Soňa |  Dánsko - aktuality
Zámek Schackenborg, sídlo prince Joachima a princezny Marie, dnes opět zažil svých pár hodin slávy. Jelikož šlo čistě o soukromou akci, uspořádali celou slavnost princ s princeznou sami. A bylo se co ohánět. Už při vánočních svátcích se ovšem Marie jako paní domu osvědčila, když k vánočnímu stolu přijala pozvání tchýně s tchánem, královna Margrethe a princ Henrik. Marie toho tehdy měla nad hlavu, aby vše dopadlo jak má a tak snad už nyní jistější rukou zorganizovala oslavu křtin své první dcerky, princezny Atheny. Možná je tu vhodné zmínit i pár slov o samotném domu.

Athena Marguerite Francoise Marie

20. května 2012 v 17:51 | Ducii |  Dánsko - aktuality
Odpoledne 20. května 2012 značilo nejen český zápas o bronz na hokejovém mistrovství ve Finsku, ale také královský křest v nepříliš vzdáleném Dánsku. Nedalo se čekat, že čtvrtý potomek a první dcera prince Joachima bude mít při svém křtu takovou plejádu korunovaných hlav, jako o dva dny předtím měla na slavnostním obědě britská královna slavící narozeniny a hlavně šedesát let na trůnu. I přesto ale zvědavost nás "royal watchers" ohledně hostů, oděvů dam a hlavně jména malé dánské princezny byla na místě.

Datum svatby stanoveno

3. května 2012 v 19:04 | Ducii |  svatba Guillaume a Stéphanie
Uběhl týden, co přišla šťasná zpráva z Lucemburska, že se tamní dědičný velkovévoda bude ženit. Jeho vyvolenou se stala Stéphanie de Lannoy, belgická komtesa z jednoho z nejstarších belgických šlechtických rodů, který má také svou lucemburskou odnož Lannoy-Clervaux. Pravda nad šťastnou novinkou zaplakalo nejedno ženské srdce - pohledný lucemburský princ byl totiž posledním nezadaným dědicem trůnu v Evropě. Nyní si budeme muset na další vlnu královských svateb takových 20 let počkat, až do věku na vdávání a v případě dánského Christiana na ženění doroste další generace monarchů. A bůhví, co se do té doby ještě stane...