Duben 2012

Stéphanie de Lannoy

28. dubna 2012 v 11:27 | Ducii |  Lucembursko-životopisy
Komtesa Stéphanie de Lannoy se narodila 18. února 1984 v Ronse ve východních Flandrách. Otcem Stéphanie je hrabě Philippe de Lannoy, jež je synem princezny Beatrice de Ligne, a Alix della Faille de Leverghem. Philippe a Alix, které od sebe dělí dvacet let, se vzali v roce 1965 a o rok později se jim narodil první potomek. Stéphanie je nejmladší dcerou páru, má sedm starších sourozenců, od níž jí dělí velký věkový rozdíl. Narodila se osm let po druhé nejmladší dceři v době, kdy její matce již bylo přes čtyřicet let. Stéphanie vyrůstala na rodinném sídle - na zámku Anvaing. Toto místo se zapsalo do belgické historie - právě zde na králův rozkaz byla podepsána kapitulace belgických vojsk v roce 1940.

Seznamte se: Tohle je budoucí velkovévodkyně

28. dubna 2012 v 10:39 | Ducii |  svatba Guillaume a Stéphanie
Seznamte se: Tohle je budoucí lucemburská velkovévodkyně - zhruba v těchto pár slovech by se daly shrnout včerejší události v Lucembursku. Poté, co ve čtvrtek velkovévodský pár oznámil, že jejich nejstarší syn, dědic trůnu, princ Guillaume se zasnoubil, nastala v pátek ona velká chvíle: představení jeho vyvolené státníkům a tisku (a skrz něj samozřejmě lidu).

Lucembursko chystá svatbu!

26. dubna 2012 v 9:59 | Ducii |  Lucembursko-aktuality
Tak to je neuvěřitelné. Před několika týdny mi jeden zasvěcený člověk říkal, že v Lucembursku se chystá něco velikého- První, co mne napadlo, byla svatba - to je jasné, ale rozhodně jsem tipovala svatbu někoho jiného, takže mi před chvílí můj facebook trochu vyrazil dech. Tipovala jsem totiž, že se bude ženit Félix se svou dlouholetou přítelkyní, čemuž nasvědčovaly i nedávno zveřejněné fotografie, mluvící o tom, že pár svůj vztah rozhodně neskrývá. Narozdíl od dědičného velkovévody Guillaume, jehož přítelkyni jsme neznali a nevěděli, zda je to opravdu ona belgická aristokratka Stéphanie de Lannoy. Teď už to víme.

Švédský křest - (skoro) vše, co jste chtěli vědět

25. dubna 2012 v 22:26 | Ducii |  Švédsko-aktuality
Do křtu švédské princezny Estelle zbývá necelý měsíc a proto je celkem legitimní otázkou ptát se, jak to bude probíhat, jaké jsou tradice a zvyky a vůbec, co nás čeká za zajímavou podívanou.