Únor 2012

Vánoční bilance

26. února 2012 v 15:56 | Ducii |  Moje královská sbírka
Seznam, komu chci psát k Vánocům jsem sestavila už někdy v říjnu. Poté, co jsem to všechno sepsala, jsem se zděsila. Nechtěla jsem to dělat v tak velkém jako v roce 2010, ale nějak se to zvrtlo... Pár lidí jsem sice vyloučila, ale přidala jsem jiné a ono se to zase pěkně nasčítalo. Bylo jasné, že musím udělat nějakou selekci a tak jsem začal psát od těch, kterým jsem chtěla napsat úplně nejvíce. Časová selekce je ta nejlepší - obzvlášť v mém případě..:)

Tragické zprávy pro nizozemskou královskou rodinu

24. února 2012 v 12:50 | Ducii |  Nizozemsko-aktuality
Dnes ráno královský dvůr oznámil, že v poledne se bude konat tisková konference ohledně stavu Frisa a prognóz. Jestli někdo doufal v příznivé informace, jeho optimismus byl nejspíše definitivně pohřben.

Jméno pro novorozenou princeznu: Estelle Silvia Ewa Mary

24. února 2012 v 11:57 | Ducii |  Švédsko-aktuality
Švédské tradice jsou prima. Není třeba jako v Dánsku čekat na křest, kde se dozvíme jméno královského potomka a vůbec - všechno se s Victorií seběhlo tak rychle. Na druhou stranu si to člověk nedokáže ani pořádně užít. Princezna poprvé volala do nemocnice ve středu večer, v půl jedné ráno pak byla už na místě, aby během chvilky porodila budoucí švédskou královnu. Tím, ale veškerá překvapení nekončí. Princezna za dalších pár hodin opustila nemocnici a v černé limuzíně zamířila s Danielem a malou princezničkou do svého domova - paláce Haga. Předpokládám, že má určitě k dispozici nějakého lékaře nebo zdravotní sestru, ale i tak ji obdivuji a mnohem spíše ji obdivují všechny matky, které vědí, jaké to je po porodu.

Victoria dnes porodila

23. února 2012 v 8:52 | Ducii |  Švédsko-aktuality
Je to tak. Včera jsem se tu zamýšlela nad tím, kdy bude Victoria rodit. Nadhodila jsem, že to může být záležitost hodin, původně jsem chtěla napsat, kdo ví, třeba to bude zítra, ale to mi přišlo až příliš troufalé. Nebylo by. Victoria dnes skutečně přivedla na svět svého prvního potomka. Kdo věřil ve zvrat v letošním holčičkovském trendu, toho musím zklamat. Je to dcera.

Rok princezen?

22. února 2012 v 20:33 | Ducii |  Další aristokraté
Ještě než se nám začala rodit královská dítka letošního roku, tak jsem nazvala rok 2012 rokem miminek. Zvažuji, zda by nebylo trefnější nazvat ho rokem princezen. Uvidíme, co se narodí Victorii a Danielovi. Momentálně je to tento porod, který je první na seznamu. Victoria by podle mých osobních odhadů měla rodit příští týden - aspoň tedy má termín příští týden, což nevylučuje, že šťastné zprávy nepřijdou dříve nebo později. Jako tomu bylo v případě narození nejnovějšího královského potomka...

AKTUALIZOVÁNO: Nizozemský princ je kritickém stavu

17. února 2012 v 17:10 | Ducii |  Nizozemsko-aktuality
Zhruba před hodinou obletěla svět zpráva o tom, že druhorozený syn nizozemské královny Beatrix Johan Friso je v kritickém stavu poté, co ho zasypala lavina v Rakouských Alpách, kde byl na dovolené. Pod sněhem strávil okolo čtvrt hodiny a když ho vytáhli musel být resuscitován. Momentálně leží v nemocnici v Innsbrucku na jednotce intenzivní péče, jeho stav je stabilizovaný nicméně kritický.

Princ lyžoval v doprovodu dalších tří blíže neurčených lidí, ale lavina zavalila jenom jeho. Není vyloučeno, že se pohyboval mimo sjezdovky v místech, kde neměl, co dělat. Nizozemská královská rodina je z události v šoku. Královna podle informací při neštěstí přítomna nebyla.

Výročí svatby nizozemského korunního páru

2. února 2012 v 20:19 | Ducii |  Nizozemsko-aktuality
Psal se 2. únor 2002. Oči celého Nizozemí se soustředily do hlavního města země - Amsterdamu. A to i přesto, že královská rodina sídlí v Haagu. Právě v hlavním městě si korunní princ bral svou vyvolenou - sympatickou a temperamentní Argentinku Máximu Zorreguietu. Máxima si před svatbou prošla malým mediálním peklem, mohla to brát jako takový křest ohněm. Ukázku toho nejhoršího, co ji po zbytek života bude provázet. Ukázalo se totiž, že Máximiným otcem je Jorge Zorreguieta, který byl ministrem v jedné z nedemokratických vlád, které se v Argentině během 20. století vystřídaly. A oheň byl na střeše. Nizozemci ale vypadají jako tolerantní lidé - aspoň v Máximině případě. Nejen, že přijali to, jaký má budoucí královna původ (ostatně rodiče si nikdo nevybíráme), ale smířili se také s tím, že je katolička.

Švédské tradice při narození dědice trůnu

2. února 2012 v 19:46 | Ducii |  Švédsko - zajímavosti
Od doby, kdy se ve Švédsku narodil poslední následník trůnu, uběhla již pěkná řádka let. Není divu, že si mnozí možná v souvislosti s blížícím se porodem švédské korunní princezny Victorie, říkali, co vlastně bude následovat - jak se to dozvíme, budou salvy a co ještě? Tyto otázky visely ve vzduchu a to si zřejmě uvědomil také královský dvůr, který se rozhodl dnes vnést do všeho světlo. Victoria má termín počátkem března a tak se pomalu, ale jistě tyto informace stávají stále víc relevantní.

Narozeniny se blíží

2. února 2012 v 19:05 | Soňa |  Dánsko - aktuality
Ačkoliv v dánském tisku proběhly zprávy, že oslava čtyřicátých narozenin bude čistě soukromá, nebudou zájemci o královskou rodinu ochuzeni o informace. Už nyní se probírají hosté a v těchto dnech dorazila do Kodaně princeznina nejbližší přítelkyně z Austrálie, televizní moderátorka Amber Petty a sdělila novinářům, že má Kodaň opravdu ráda, ale nepamatuje si, že by jí tu byla někdy taková zima. No,ano, v Austráliii je nyní krásně.