Červen 2011

Kde sledovat monackou svatbu?

25. června 2011 v 8:57 | Ducii |  Monako-aktuality
Kde sledovat monackou knížecí svatbu? Otázka, kterou si již mnoho měsíců klade mnoho z nás královských pozorovatelů. Postupně se objevovaly zprávy o tom, jaká televize zakoupila či nezakoupila vysílací práva. Obzvláště v posledních dnech se situace celkem ujasnila.

Diana: Princezna lidských srdcí

24. června 2011 v 16:33 | Ducii |  VB - knihy


Autor: Peter Donnelly
Nakladatelství: Rebo Productions 1997

Můj názor: Musím říci, že mne stále udivuje kolik knih o Dianě bylo přeloženo do češtiny. Tomu snad nikdy nebude konec. Většina z nich ale za moc nestojí, tuhle bychom asi mohly řadit mezi ně. Informací tam mnoho nenajdete, na druhou stranu kniha není koncipována tak, aby to hlavní byly informace. Hlavní je obrazová příloha, které je v celé knize požehnaně, co strana to několik fotek nebo jedna obrovská přes celou stranu.

Svatební šaty princezny Caroline

23. června 2011 v 17:02 | Ducii |  Monako - šperky a móda
Další velká svatba se blíží a byla by škoda nezaměřit se před tím opět aspoň na nějaké svatební šaty. Jelikož o šatech Grace jsem již kdysi psala, dokonce to možná byl snad i první článek o svatebních šatech, padl výběr tentokrát na její nejstarší dceru - princeznu Caroline. To abych zůstali v Monaku. Caroline a její svatby jsou opravdu vděčným tématem - vdávala se hned třikrát.

Změna následnictví

23. června 2011 v 9:53 | Ducii |  Lucembursko-aktuality
Mnoho evropských monarchií přešlo v posledních letech na genderově neutrální následnictví - kdy dědicem trůnu je prvorozený potomek, nehledí se na to, zda je to dívka nebo chlapec. K těmto zemím se nyní zařadilo již i Lucembursko, které změnilo svůj následnický zákon. Velkovévoda změnil interní předpisy Domu Luxembourg-Nassau sice již 16. září 2010, zpráva o tom ovšem byla ale zveřejněna dvorem až tento týden.

Setkání

22. června 2011 v 18:14 Potkali jste šlechtice?
Po dlouhé době mi zase přišel příspěvek do rubriky Potkali jste šlechtice?. Tímto bych velice chtěla poděkovat panu Rodanovi a apelovat na Vás, kdo máte podobné zážitky, abyste se podělili i s námi ostatními. Nyní již vzpomínka na setkání s belgickým královským párem:

Co na sebe prozradili Albert a Charlene?

22. června 2011 v 15:35 | Ducii |  Monako-aktuality
Monacká knížecí svatba bude opravdu ve velkém. Albert s Charlene nemají problém s dváním rozhovorů a jsou velice otevřeni okolí a proto za poslední týdny vyšla opravdová kupa rozhovorů. Vyberme z nich tedy to nejzajímavější. Překlad je velmi volný jako vždy. Vraťme se nejprve zhruba o měsíc zpět - to vyšlo interview na stránkách bild.de.

Vaše svatební šaty budou od Giorgio Armaniho - už jsou hotové?
Ano, vše je perfektní a jsou nádherné, ale nemohu Vám toho říci mnoho (usmívá se).

Final Countdown

22. června 2011 v 8:04 | Ducii |  Monako-aktuality
Do monacké knížecí svatby, největší letošní události zbývá doslova pár dní. Během poslední doby začínají být rysy svatby stále zřetelnější a Monako už je nyní v plném proudu příprav na svatbu - všude visí monacké a jihoafrické vlajky dprovázené vlajkou oznamující, co že se to vlastně děje, kdyby to náhodou nějaký ten turista nevěděl. Obchody praskají ve švech tou velkou dávkou suvenýrů... Den, co den, se na oficiální facebookové stránce svatby objevují nové informace, den co den vychází v nějakém časopise (povětšinou francouských) interview s párem nebo jen s budoucí monackou kněžnou... Zbývá 10 dní do církevního sňatku...

Princezna Nathalie se vdala

19. června 2011 v 19:24 | Ducii |  Dánsko - aktuality
Neteř dánské královny, princezna Nathalie Sayn-Wittgenstein-Berleburg si včera 18. června 2011 řekla ano s Alexanderem Johannsmannem. Civilní sňatek se již konal minulý rok, brzy po něm přišel na svět první potomek páru a nyní přišel na řadu také obřad církevní.

Žena, kterou miloval (1988)

18. června 2011 v 22:14 | Ducii |  VB - filmy a dokumenty
Britský film z roku 1988 Žena, kterou miloval pojednává o jednom z nejznámějších milostných příběhů historie. O lásce mocnější než mohl král přijmout od lidu. "Rozvedená Američanka se zamiluje do následníka anglického trůnu. Ten city opětuje, ale jeho láska k ní mu brání v převzetí vlády. Vzdá se princ lásky, nebo nároku na trůn?"1)

Grace Kelly, princesse de Monaco

17. června 2011 v 16:36 | Ducii |  Monako - filmy a dokumenty
Mám velkou radost, že jsem našla tento dokument z dílny Tele Monte-Carlo. Grace Kelly, princesse de Monaco nabízí exkluzivní záběry Grace a její rodiny, tak jak jste je ještě nikdy neviděli. Záběry pochází z osobních archivů a teprve v tomto dokumentu byly poskytnuty veřejnosti. Proto i pokud nerozumíte francouzsky, doporučuji shlédnout a pokud rozumíte nepříliš dobře, myslím, že tohle je dokument ideální pro zlepšení, protože se v něm mluví velice pomalu a na francouzštinu jde až kupodivu dobře rozumět.