Květen 2011

(Ne)přibylo do sbírky za poslední tři měsíce

28. května 2011 v 18:35 | Ducii |  Moje královská sbírka
Musím uznat, že ten čas letí, kdo by to byl řekl, že o svých přírůstcích do sbírky jsem Vás neinformovala již tři měsíce - ty tři měsíce, co jsem měla školu, to asi o něčem vypovídá a současná občasná aktivita vypovídá snad ještě více o tom, že je zkouškové období a já mám osm zkoušek na krku, takže mějte se mnou do konce června trochu strpení... Bohužel nedostatek času se nevtiskává jen tady do blogu, ale také do počtu odeslaných a tím pádem také přijatých dopisů. Spoustě těch, kterým jsem chtěla psát, jsem nenapsala, protože prostě nebyl čas a vybírala jsem opravdu jen některé. Psát jsem začla více až v poslední době, protože se nakupili narozeniny těch, kterým jsem opravdu psát chtěla, jenže od těch ještě nepřišly odpovědi.
Začnu tím, co jsem měla udělat již dávno. Když jsem zveřejnila poslední článek s únorovou poštou, nedodala jsem tam obrázky a jelikož se pak pod článkem rozvinula diskuze úplně někam jinam, tak jsem si říkala, že asi o ty obrázky možná ani nestojíte. Já vím - pár z Vás mě upomínalo a proto dnes - opožděně, ale přeci - tady je máte:

Oslavy Máximiných 40. narozenin

28. května 2011 v 15:09 | Ducii |  Nizozemsko-aktuality
Není žádným tajemstvím, že nizozemská korunní princezna Máxima před pár dny oslavila své 40. narozeniny. Po soukromé oslavě s pár nejbližším, ale takováto velká událost vyžaduje také oslavu větší. A právě tahle velkolepá část proběhla včera večer. V Amsterodamu byl uspořádán na počest princezniných narozenin koncert. Krom rodinných příslušníků (přítomen byl i Máximin otec), přátel, členů nizozemské a dalších královských rodin, dorazilo dalších 700 hostů, kteří byli vybráni z lidí, které Máxima za posledních deset let, které již strávila ve své domovině potkala. 700 zdaleka ale nebylo finální číslo, na koncert bylo možné zakoupit vstupenky. Těch bylo v prodeji zhruba 1200.

Máxima, portret van een prinses

27. května 2011 v 19:15 | Ducii |  Nizozemsko - filmy a dokumenty
Rok sledovaly televizní štáby princeznu Máximu, aby natočili dokument o ní. Máxima slaví své čtyřicátiny. Jak na začátku videa vtipně podotýká: "Asi rok mne budou sledovat televizní štáby kvůli dokumentu k mým 40. narozeninám, obávám se, že se to už blíží...". Dokument je v nizozemštině, ale je u toho sem tam i anglická konverzace, nicméně minimálně záběry stojí za to.

Další královská svatba v roce 2011

26. května 2011 v 19:01 | Ducii |  Bhútán-aktuality
Rok 2011 v královských kruzích bychom mohli bez okolků označit za svatební. Po Williamovi a Catherine, Albertovi a Charlene, Zaře a Michaelovi, Georgu Friedrichovi a Sophie a dalších méně významných aristokratech oznámil před týdnem zasnoubení další pár. Ženit se bude také bhútánský král.

Zprávy od T. z Dánska

19. května 2011 v 20:34 | Soňa |  Dánsko - aktuality
Tak, abych to uvedla na pravou míru. T. je zaměstnankyně úřadu při královském dvoře. Zpočátku jsem o ní jen slyšela od kamarádky, která tam byla krátce zaměstnaná. T. se s ní spřátelila natolik, že si zamilovala Čechy a učí se česky již druhým rokem. Kamarádka se vrátila z Dánska, ale vazba na královský dvůr zůstala přes T.. Díky tomu, že studuje český jazyk, může mi zprávy a horké novinky nyní posílat také ona. Je to sice překlad dosti úporný, asi jako když si necháte přeložit článek překladačem přes internet, ale to důležité vyrozumím, dohledám a upřesním v několika dalších emailových výměnách. A tak díky tomu vím spoustu drobností, díky kterým si můžeme poskládat život korunního páru a zjistíme, že se v mnohém od toho našeho moc neliší. A to hlavně díky Mary, které vyčítají, že žije snobským životem.

"Pippamánie"

18. května 2011 v 17:03 | Ducii |  Téma měsíce
Myslím, že nikdo z nás, kdo máme email na seznamu či máme aspoň seznam jako domovskou stránku, jsme neunikl velice intenzivní masáži skandálními titulky o Pippě. Ti, kteří jsou na facebookové stránce tohoto blogu, si mohli povšimnout, že jsem se tam již nad "pippamánií" (jak jsem si to pracovně označila)krátce pohoršovala. Říkám si ale, že je dobré shrnout to do článku a dát Vám všem možnost vyjádřit svůj názor na věc.

Jaký že to má Kate vlastně titul?

16. května 2011 v 20:33 | Ducii |  VB - zajímavosti
Snad každý si po britské královské svatbě tu otázku položil. Jaký má Kate titul, jak ji oslovovat v médiích? Je to nebo není princezna? Mnoho médií používá bez problémů princezna Catherine, jiná se striktně drží vévodkyně z Cambridge. Co je teda správně?


Monacká knížecí svatba se blíží

16. května 2011 v 20:00 | Ducii |  Monako-aktuality
Po menší odmlce (to víte hokej, blíží se zkouškové…) jsem opět tu s čerstvými zprávami. Do monacké knížecí svatby zbývá již méně než 50 dní a během posledních dní došlo ke zveřejnění několika nových a velice zajímavých informací. A jelikož jste se již někteří tázali po informacích, tady je máte:


A Royal Family - 4.díl

4. května 2011 v 22:30 | Ducii |  filmy a dokumenty o více monarchiích
V uplynulých dnech přinesla australská televize již čtvrtý dokumentu A Royal family. Tentokrát se díl zaměřil na druhou nejstarší dceru Christiana IX. Dagmar, která se provdala za ruského cara Alexandra III. Dagmar velice ráda četla a mluvila několika jazyky.

Heidi: Královská svatba mýma očima

4. května 2011 v 13:44 | Heidi |  Potkali jste šlechtice?


Zdravím všechny příznivce monarchií!!!
Ducii mi nabídla možnost podělit se s Vámi o zážitky, které jsem si prožila obklopená davem šílících Britů, na královské svatbě prince Williama a Kate.
Poznávací zájezd do Londýna spojený se sledováním královské svatby jsem dostala od rodičů jako dárek k 18. narozeninám. Samozřejmě jsem byla unešená, protože miluji Londýn a vše co se týká monarchií.
Celý Londýn byl nádherně vyzdoben, přímo se topil v záplavě britských vlajek. V téměř každé výloze byl vyvěšen transparent s gratulací novomanželům. Hospůdky zvaly k posezení a společnému sledování svatby. Nebylo novin, které by na titulní straně neměly Williama a Kate.