Královna a já

2. července 2009 v 9:32 | Ducii |  VB - knihy
Autorka: Sue Townsend
nakladatelství: Knižní klub 1992

Anotace: Britská spisovatelka Sue Townsendová proslula především díky románu Dospívání Adriana Molea. Ve své nové knize Královna a já autorka nabízí fantastickou vizi toho, co by se stalo, kdyby v Anglii v dubnu 1992 zvítězila ve volbách levicová republikánská strana. Monarchii vystřídá republika, královská rodina se zabydluje v chudinské čtvrti a začíná od nuly: učí se, jak otevírat konzervy, kde si mohou koupit toaletní papír, jak vyjít s penězi i se sousedy.
Kniha je plná situační i jazykové komiky, plynoucí z propastných rozdílů mezi vznešenou a pokleslou angličtinou. Odvěké lidské hodnoty však zvítězí a čest i důstojnost královské rodiny zůstanou nedotčeny.

Můj názor: Knížka se mi rozhodně líbila. Je plná komických až tragikomických situací. Podmínky, ve kterých musí královská rodina žít, mi trochu připomínají život posledního ruského cara (po abdikaci samozřejmě). Tlustá sousedka Beverly je podle mého názoru mírnou narážkou na Camillu. Konec je podle mě dvojí: tragický i happy end..záleží na Vás, který konec zvolíte. Každopádně oba konce jsou velmi nečekané. Rozhodně se těším na další knihu od této autorky: Královna Camilla.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kleopatra Kleopatra | Web | 2. července 2009 v 20:13 | Reagovat

To vypadá dobře... ???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama