Květen 2009

Křest malého prince

30. května 2009 v 18:26 | Ducii |  Dánsko - aktuality
Bylo oznámeno, že křest syna prince Joachima a princezny Marie se bude konat v kostele Møgeltønder (to samé místo, kde si princ Marii vzal) 26. července od 17:30.
Celou událost hodlám sledovat a zdokumentovat.

Daniel Westling podstoupil transplantaci

28. května 2009 v 7:59 | Ducii |  Švédsko-aktuality
Včera podsoupil snoubenec korunní princezny Victorie tansplantaci ledviny. Ledvinu mu daroval otec, nemoc naštěstí není dědičná. Oběma, Danielovi a jeho otci se daří dobře.
Korunní princezna Victoria je momentálně s dánským korunnním princem Frederick a norským korunním princem Haakonem v Grónsku. Několik fotek z Grónska naleznete zde

Zdroj: Royalty in the news

Pětileté výročí svatby - Frederick a Mary

14. května 2009 v 13:23 | Ducii |  Dánsko - aktuality
Dnes je to přesně pet let, co si dánský korunní princ Frederik a Mary Donaldson řekli ano. Za těch pět let se Mary celkem dobře adaptovala na svou novou roli a také porodila Frederikovi dvě krásné děti.

Den královny

10. května 2009 v 13:12 | Ducii |  Nizozemí - zajímavosti
Včera jsem během učení (maturita klepe na dveře) sledovala Koření a velmi mě zaujala jedna reportáž. Bohužel se mi ji zatím na Internetu nepodařil najít, takže jen stručně popíšu jak takový Den královny v Nizozemí probíhá:
Den královny se slaví 30. dubna. Myslím, že nikomu neuniklo letošní drama s útokem na královskou rodinu;) V tento den mohou všichni na ulice prodávat, co chtějí. Každý má právo na třímetrový prostor. Ten, koho nezajímá nakupování ani prodávání, může na ulicích tančit na všechny možné rytmy. Velkou pozornost přitahují také lodě, které se plaví po řece.
Nesmí samozřejmě chybět oranžová barva - symbol Nizozemí, přestože na vlajce tato barva není.

Nikomu samozřejmě nevadí, že královna má narozeniny v lednu (to by byla na oslavy trochu zima):)

Zdroj: reportáž v Koření

Vévoda Björn Bernadotte af Wisborg se oženil

8. května 2009 v 12:14 | Ducii |  Švédsko-aktuality
Vévoda Björn Bernadotte af Wisborg se oženil se svou dlouholetou přítelkyní, Švýcarkou Sandrou Angerer. Církevní sňatek proběhl včera na jeho rodiném panství na ostrově Mainau, který se nachází uprostřed jezera Constance v Německu. Svatby se zúčastnila i korunní princezna Victoria, pokrevní příbuzná ženicha a přítelkyně obou svatebčanů.
Vévoda požádal Sandru o ruku asi před rokem a civilní svatba se konala už 25. dubna.
Nová vévodkyně na sobě měla klasickou róbu od švýcarské návrhářky Evy Michaely Fröhli. Měla puget růží a lilií. Na nevěstu čekalo 5 družiček - roztomilých malých holčiček v pastelových barvách s květinovými věnečky na hlavách.
Po svatbě se konal ples.

Příchod do kostela zde
Odchod z kostela zde
Rodinné fotky zde
Další fotky zde, zde, zde, zde a zde

Zdroj: the royal forums

Malý dánský princ byl představen světu

8. května 2009 v 8:12 | Ducii |  Dánsko - aktuality
Včera v jednu hodinu odpoledne opustila princezna Marie nemocnici. Malý princ byl tak poprvé představen veřejnosti.
Nějaké fotky naleznete zde

Princ týrá člověka - video, které obletělo svět

5. května 2009 v 17:20 | Ducii |  SAE - aktuality
Už před týdnem jste mohli o této hrůzné události zaslechnout v televizi. Mě tato informace minula a dostala jsem se k ní až včera.
Princ je údajně už vyšetřován, otázkou je jak to dopadne, když ho má soudit vlastní rodina...Já osobně tipuji, že bude spíš pochválen než potrestán.
Video nedoporučuji slabším povahám a dětem...

(24.8.2010 video bylo odstraněno z youtube)

Je to kluk!

4. května 2009 v 16:38 | Ducii |  Dánsko - aktuality
Všichni s napětím očekávali, kdy to přijde a je to tu. Princezna Marie, manželka prince Joachima dnes 4:57 místního času porodila zdravého chlapečka. Chlapeček váží 3,032 kg a měří 49 cm. Jméno a datum křtu zatím nejsou známy.
Nezbývá než pogratulovat:)

Zdroj: Oficiální stránky dánského království

Královna Beatrix navštívila zraněné

3. května 2009 v 9:29 | Ducii |  Nizozemsko-aktuality
Několik členů nizozemské královské rodiny včera navštívilo oběti tragické nehody během oslav Dne královny, která si vyžádala 7 obětí včetně útočníka.
Královna navštívila Isala kliniku v Zwolle, kde mluvila se zraněnými a jejich rodinami 4 hodiny. Princ Oranžský a jeho manželka Maxima, kteří vše očividně šokovaní viděli z otevřeného autobusu, navštívili pacienty v Tilburgu, Utrechtu a Amersfoortu. Královnina mladší sestra, princezna Margriet, a její manžel Pieter van Vollenhoven navštívili nemocnici v Arnhemu.
8 zraněných je stále v nemocnici, 2 jsou v kritickém stavu. 2 byli propuštěni domů.
Je to neuvěřitelné, že ve státě, kde se královna těší velké oblibě se něco takového mohlo stát.

Zdroj: Royalty in the news

Do kolony královny Beatrix narazilo auto

1. května 2009 v 9:59 | Ducii |  Nizozemsko-aktuality
Tahle zpráva výjmečně obletěla i česká média. Novinky.cz hlásají, že řidič do údajně narazil do královniny kolony schválně. Byl to prý pokus o atentát na královskou rodinu. Stalo se to včera během oslav dne královny.
Nikdo z královské rodiny nebyl zraněn. 4 lidé zemřeli a další leží v nemocnici. Královna na to reagovala zrušením dalších oslav a vyjádřila soustrast rodinám zemřelých.

Zdroj: novinky.cz