Duben 2009

Charles s Camillou navštívily papeže

29. dubna 2009 v 11:28 | Ducii |  VB-aktuality
Princ Charles a vévodkyně z Cornwallu se v pondělí 27.4 setkali s papežem Benediktem XVI. Princ a vévodkyně měli 15ti minutovou audienci u papeže ve Vatikáně. Poté prince čekala schůzka se státním tajemníkem a Camilla si zatím prohlédla vatikánské památky. Co je zajímavé...Camilla byla přítomna běhme celé schůzky, obvykle ženy státníků bývají přijaty až na konci. Bavili se o životním prostředí, globálním oteplování...
Jako při každé tátní návštěvě došlo k výměně darů. Princ dal papeži sadu keramických talířů a podepsanou fotografii (jeho a Camilly). Papež dal prince 500 let starý obraz Savtopetrské katedrály.

Zdroj: Royalty in the news

Pravda nebo lež?

23. dubna 2009 v 16:14 | Ducii |  Lucembursko-aktuality
Dnes jsem se dostala k zajímavým informacím, shodou náhod se obě týkají lucemburských princů. Kladu si otázku je to pravda nebo nějaký novinářský výmysl?

Informace číslo 1: Princ Guillaume je zasnoubený s nějakou španělskou šlechtičnou z rodu Habsburků... Já ani nevím, jestli mám něčemu takovému věřit..i když je to asi pravděpodobnější než informace č.2:) Každopádně oficiálně ještě nic nebylo vyřčeno...

Informace číslo 2: Přítelkyně prince Félixe je těhotná. Tak to už je na mě trochu moc. Souhlasím s názory, že tohle už se jednou v této rodině stalo (Louis a Tessy) a že princové si teď dávají "bacha". Přijde mi to jako velký nesmysl. Navíc je to poprvé, co se někde zmiňuje nějaká Félixova přítelkyně...

Osobně. Informaci číslo jedna jsem ještě schopna uvěřit, přece jen by to nebylo nic nenormálního. Ským chodí apod nikdo také neví, takže to zas tak velká blbost být nemusí. Navíc Guillaumova matka je ze Španělska a on už je také ve věku, kdy by se měl poohlížet po nevěstě. Ale informace číslo dva? Tomu se mi nechce vůbec věřit....Co myslíte vy?

Haga Palace: sídlo pro švédský korunní pár

23. dubna 2009 v 15:43 | Ducii |  Švédsko-aktuality
Královský dvůr dnes oznámil, že korunní princezna Victoria a její snoubenec Daniel Westling budou v budoucnosti žít v Hágském paláci.
Švédská vláda, která měla práva tento palác využívat, se rozhodla navrátit ho králi Carlu XVI Gustafovi pro vlastní účely. Král nabídl palác k využití dceři, která štedrou nabídku přijala. Nebylo zatím stanoveno datum, kdy se pár do paláce přestěhuje.

Zdroj: The royal forums

Korunní princezna Victoria se zúčastnila Evropského parlamentu mládeže

23. dubna 2009 v 15:34 | Ducii |  Švédsko-aktuality
Během toho, co její rodiče připravovali státní návštěvu Nizozemí, korunní princezna dorazila 20.4. na zahájení 60. zasedání EYP (Evropského parlamentu mládeže).
Událost se konala ve Stockholmu. Princezna vypadala jako vždy elegantně. Měla černé šaty a mírně navlněné vlasy.

Zdroj: The royal forums

Infantka Cristina s rodinou se stěhuje do Washingtonu

23. dubna 2009 v 15:27 | Ducii |  Španělsko-aktuality
Královský palác včera oznámil, že infantka Cristina, její manžel Iñaki Urdangarín a jejich čtyři děti se budou na konci léta stěhovat do Washingtonu D.C.. Důvodem je, že Iñaki Urdangarín dostal pracovní nabídku od Telefonicy International a přijal ji.
Hola Magazine zveřejnil několik nepotvrzených informací, že rodina by v Americe měla zůstat dva roky a měli by žít v okolí Georgetown. Dále magazín uvedl, že infantiny synové by měli navštěvovat stejnou školu jako dcery prezidenta Obamy.
Momentálně infantka i s rodinou žije v Barceloně, kde Cristina pracuje jako vedoucí sociální sféry v La Caixa.

Zdroj: The royal forums

Jordánský král se během své návštěvy USA setkal s Obamou

22. dubna 2009 v 13:24 | Ducii |  Jordánsko-aktuality
Král Abdullah a prezident Obama měli schůzku včera v Bílém domě. Oba státníci se bavili o situaci na Středním východě a řešení Izraelsko-Palestinského konfliktu. Shodli se, že je třeba nadále spolupracovat na vysoké úrovni.
Bylo to první setkání prezidenta Obami s arabským státníkem.
Král Abdulláh je momentálně s královnou Raniou na pracovní návštěvě USA. Více informací najdete zde.

Zdroj: Royalty in the news

Vévodkyně (The Duchess)

14. dubna 2009 v 17:54 | Ducii |  VB - filmy a dokumenty
Možná nebudete úplně souhlasit se zažazením tohoto filmu do rubriky knihy a filmy, která se soustředí hlavně na literaturu a filmy o současné šlechtě. Já osobně si myslím, že tento film sem patří.
Film pojednává a osudech Dianiny prapratety vévodkyně Georginy z Devonshiru (rozené Specerové)m která měla štěstí ve hře a politice, ale její osobní život byl katastrofální. Jako podtitulek dilmu je uvedeno něco ve smyslu - nápadný osud s Dianou. A tak jsem se na film vydala do kina a sanžila se najít ty podobnosti... A výsledek?

Film se mi velmi líbil, je to přesně můj šálek čaje...historie a romantika v jednom:) ale kde jsou proboha ty podobnosti? Nakonec jsem došla k závěru, že autoři zřejmě vychází z hypotézy, že Charles je despota, za vše může a Diana chudinka, která se za něj musela provdat... Rozhodně tento podtitulek nemohl mít nic společného s propagací, jelikož nás v kině bylo deset...

1) Georginin manžel, vévoda z Devonshiru, svou ženu podvádí, kde se dá. Pokud vezmeme v úvahu Dianin příběh. Charles miloval Camillu, ale s žádnou jinou se netahal...Pravda vévoda ve filmu nakonec také přilne jen k jedné ženě - k Georgiině dobré kamarádce...

2) Georgina se zamiluje do svého dávného přítele Greye. Vévoda jejich vztah odmítá a Georgina a Gray jdou nakonec oba jinou cestou. Jak to bylo u Diany? No ano Diana měla také milence a né jednoho a nakonec mu dala přednost.

3) Vévoda svou ženu nemiluje. A Charles? Podle mého názoru měl Dianu rád, jenže Diana projevila jaká opravdu je.... Tohle hledisko se dá ovšem velmi těžko posoudit...

4) Georgina nemůže porodit chlapce... Tak tady se osudy rozhodně neshodují...

5) Georgina je velmi oblíbená. Všichni (až na manžela) ji milují a obdivují. Je modní a do jisté míry i politickou ikonou. Tak tohle si myslím sedí i na lady Di.

6) Obě pocházeli z rodu Spencerů a vdali se výše.

Když to shrnu. Jistá podoba tu možná je, ale rozhodně si nemyslím, že ne tak velká na první pohled. Každopádně film rozhodně doporučuji. Myslím, že se velmi povedl...Rozhodně jsem celý film oceňovala kostýmy. Vévodkyniny šaty byly vždy ušité z naprvní pohled ne zrovna pohledné látky, ale střih dokázal divy.
A jaký je Váš názor na tento film?

Princezna Catharina-Amalia nastoupí do školy o rok dříve

10. dubna 2009 v 12:15 | Ducii |  Nizozemsko-aktuality
Princezna Catharina-Amalia, nejstarší dcera prince Oranžského a princezny Maximy opustí o rok dříve školku. Po letních prázdninách by měla nastoupit do první třídy. Momentálně je v druhé třídě ve školce. V Nizozemí je to normální proces u pokročilejších dětí. Každé dítě má individuální potřeby a tak k tomu také přistupují.
V červnu bude muset princezna absolvovat nějaké testy a poté bude rozhodnuto o přestupu s definitivní platností.

Zdroj: The royal forums

Forbes zveřejnil žebříček "nejžhavějších" členů královských rodin

9. dubna 2009 v 7:59 | Ducii |  Zajímavosti
Tentokrát přináším pouze top 10. Pro rok 2009 mají jasnou převahu členové britské královské rodiny - klasika. Co jiného bychom také chtěli čekat, je to každý rok pořád dokola. Tři první místa se oproti loňsku vůbec nezměnila. Princezna Beatrice byla loni čtvrtá a tentokrát se nám posunula na pátou příčku. Na čvrtou příčku z šesté poskočil šejk Hamdan.

Jordánský král přijede na Slovensko

4. dubna 2009 v 16:59 | Ducii |  Jordánsko-aktuality
Jordánský král Abdullah II navštíví v úterý Slovensko. Přijal tak pozvání slovenského prezidenta Gašparoviče jak uvedla slovenská prezidentská kancelář v pátek. Během návštěvy se král setká s prezidentem Gašparovičem, premiérem Ficem a poslancem Pavolem Paskem.
BUde to první králova návštěva Slovenska.

Zdroj: The royal forums