Únor 2009

Korunní princ Haakon je dnes v Liberci

24. února 2009 v 17:55 | Ducii |  Norsko-aktuality
Tato zpráva mě dnes velmi "naštvala", protože bydlím nedaleko Liberce a kdybych to věděla, určitě bych se tam místo školy vydala.......
A proč tu je? No samozřejmě, že to souvisí s šampionátem v lyžování. Dnes mohl oslavit dvě medaile (zlatou a stříbrnou) ve sprintu. Květiny a samozřejmě blahopřání věnoval Olovi Vigen Hattestad, se kterým ho ještě čeká dnes večer večeře.

Zdroj informace: novinky.cz

Fotky z tiskové konference o zásnubách

24. února 2009 v 17:31 | Ducii |  Švédsko-aktuality
Před chvílí skončila tisková konference pořádaná pro média ohledně zásnub švédské korunní princezny Victorie.
Konference probíhala online na internetu (samozřejmě švédsky, takže jsem prdlajs rozumněla) a tak jsem udělala aspoň pár fotek obrazovky a přidávám tak zatím fotky:)Oficiální zasnoubení korunní princezny Victorie

24. února 2009 v 16:58 | Ducii |  Švédsko-aktuality
Tak už je to tady....
Dnes ve dvě odpoledne bylo oficiálně oznámeno zasnoubení korunní princezny Victorie (31 let) a jejího přítele Daniela Westlinga (35 let). Tisková konference pro média by měla probíhat právě v tuto chvíli kolem 17.00. Pár je spolu už od roku 2002. Potkali se v roce 2001 v Danielově fitness centru.
Po svatbě, která se bude konat někdy v roce 2010 se Daniel stane Princem Danielem, vévodou z Västergötland. Roku 2010 to bude zároveň 200 let, co jsou Bernadottové na Švédském trůně, takže bude opravdu, co slavit.
Nezbývá něž páru pogratulovat a držet palce, ať jim to vydrží.

Video o zasnoubení:

Přímý přenos tiskové konference: zde, ale je to samozřejmě ve švédštině.

Zdroje informací: The royal forums, Oficiální stránky švédského král. dvora

Virtuální prohlídka Elysejského paláce

21. února 2009 v 10:48 | Ducii
Dnes mi e-mailem přišel tenhle zajímavý odkaz. Určitě doporučuji prohlédnout, je to nádherné... Akorát mi docela v té kanceláři prezidenta vadí ta televize....podle mě to tam velmi narušuje celý vzhled pokoje (pro nefrancouzštináře je to v téhle místnosti: Bureau de M. le Président de la République)

Královna Fabiola byla propuštěna z nemocnice

21. února 2009 v 10:25 | Ducii |  Belgie - aktuality
Královna Fabiola opustila nemocnici Svatého Jana v Bruselu a vrátila se domů na zámek Stuyvenberg. Bylo to oznámeno na stránkách Belgické královské rodiny.
Osmdesátiletá královna byla v nemocnici hospitalizována kvůli zápalu plic. po tři týdny zůstávala v intenzivní péči lékařů a minulý týden jí bylo dovoleno intenzivní péči opustit.
Z důvodu stejné nemoci zrušil veškeré schůzky apod i lucemburský velkovévoda Henri I.

Zdroj informací: The royal forums

Lord Frederick Windsor se na Valentýna zasnoubil

16. února 2009 v 16:44 | Ducii |  VB-aktuality
Zasnoubení bylo oznámeno včera Kesingtonským palácem. Lord Frederick Windsor, syn královnina bratrance prince Michaela z Kentu, se zasnoubil se svou dlouholetou přítelkyní, herečkou Sophie Winkleman. Datum svatby zatím nebylo určeno.
Lord Frederick je 31. následník britského trůnu a má pověst rebela. Byl v mnoha novinách díky jeho skandálech s kokainem a časté účasti na různých party. Pracuje jako finanční analytik. Jeho otec ztratil nárok na trůn, protože si vzal katoličku. Frederickova snoubenka je sice židovka, ale jeho šance na trůn by to nemělo ovlivnit.

Zdroj informací: The royal forums

Chelsy chystá dovolenou s lovcem krokodýlů

12. února 2009 v 15:26 | Ducii |  VB-aktuality
Bývalá přítelkyně price Harryho plánuje dovolenou se sympatickým jihoafrickým lovcem krokodýlů Bradleym Kirklandem, kerému jinak říkají Jabu. Píše o tom britský deník Daily Mail, který zveřejnil i fotky, kde 22tiletý student pózuje do půl těla nahý s krokodýlem okolo krku.

Monarchie v Česku? Ano nebo ne?

11. února 2009 v 13:37 | Ducii |  Téma měsíce

- Chtěli byste, aby se ČR stala monarchií?-

Hlasujte prosím v anketě, popřípadě pište do komentářů, co si o tom myslíte. Jaké by to mělo výhody, jaké nevýhody atd...

+ Pište prosím své názory na tento blog a návrhy na úpravu apod zde

Svatba prince Davida Bagrationi-Muchraneli a princezny Anny Bagrationi-Gruzínské

9. února 2009 v 15:37 | Ducii |  Další aristokraté
Včera se konala v gruzínském hlavním městě Tbilisi svatba gruzínské princezny a gruzínského prince. Oba jsou potomci dvou větví rodiny, která dlouho mezi sebou soupeřila o trůn, který je už od začátku 19. století volný.
Podle nedávných průzkumů si návrat monarchie v Gruzii přeje až 40% lidí.

Zdroj: ???

Princezna a námořník (2001)

9. února 2009 v 13:59 | Ducii |  Bahrajn - filmy a dokumenty

O filmu: Americký námořník Jason Johnson je převelen do Bahrainu. Jednoho dne u něj zazvoní telefon a ze sluchátka se ozve neznámá dívka a protože tu Jason nikoho nezná, dá se s dívkou do řeči. Je milá, duchaplná a zjevně si také chtěla povídat. Nezůstane u jednoho telefonu a Jason je na neznámou dívku stále více zvědavý. Netuší, že za hlasem v telefonu se skrývá bahrainská princezna Meriam Al-Khalifa, která se bez ohledu na svůj vznešený původ musí podřizovat stejným zvyklostem jako ostatní muslimské ženy. Odříznuta od světa venku přísnými pravidly, krátila si čas vytáčením náhodných telefonních čísel s cílem popovídat si s každým, kdo zvedne sluchátko a bude na ni mít chvilku čas. Spřízněné duše, které si báječně rozumějí navzdory odlišnosti kultur se do sebe nakonec zamilují, zejména, když po telefonických setkáních následuje setkání osobní a ukáže se, že Meriam je okouzlující kráska a Jason je sympatický mladík.