Říjen 2008

Nová rubrika - Potkali jste šlechtice

29. října 2008 v 13:49 | Ducii |  Potkali jste šlechtice?
Setkala jsem se s podobnou rubrikou na jednom fóru, kde diskutuji spolu s dalšími lidmi o královských rodech apod. Rozhodla jsem se založit tuto rubriku, přijde mi velmi zajímavá a proč se o své zážitky nepodělit s ostatními. Pokud jste potkali např. britskou královnu nebo někoho takového napište mi na email a já Váš příběh uveřejním. Pište na email: royality@email.cz a pokud máte nějaké zajímavé fotky z toho setkání tak je můžete také přidat. Těším se na Vaše příběhy:)

Alžběta II. na Slovensku

29. října 2008 v 13:04 | Ducii |  VB-aktuality
Britská královna Alžběta II. a její manžel vévoda z Edingburgu zavítali ve čtvrtek poprvé na Slovensko. V ečtvrtek královna navštívila Bratislavu a v pátek Vysoké Tatry a Poprad. Slavnostní přivítání se neobešlo bez rozpaků, jelikož královna odmítla tradiční chleba se solí. Zřejmě tuto tradici nezná a nikdo z jejích rádců také ne.
Po slavnostím přivítání před prezidentským palácem proběhlo krátké jednání s prezidentem Gašparovičem. Následně se královna poršla po Bratislavě. Procházku jí zpestřilo vystoupení folklórních souborů.