Červen 2008

Světové monarchie

27. června 2008 v 11:59 | Ducii |  Zajímavosti
K monarchistické formě vlády se v současnosti hlásí 45 zemí ze 192 členských zemí OSN. Zatím poslední monarchií, která přešla na republikánskou formu vlády se loni stala tichomořská Samoa, když zemřel její poslední nevolený panovník Malietoa Tanumafili II.

Členové královských rodin - kouří všichni téměř bez vyjímky

19. června 2008 v 17:54 | Ducii |  Zajímavosti
Každý by si řekl, že členové královských rodin by měli jít ostatním příkladem. Bohužel co se kouření týče, tak nejdou rozhodně moc dobrým případem. Co jsem se snažila zjistit, tak kouří asi valná většina.
Z těch nejznámějších kuřáků jmenujme např. prince Henryho, princeznu Mette-Marit, princeznu Hayu, královnu Margarethe II., princeznu Stephanii a celé trio Casiraghi, prince Williama, prince Felixe, prince Guillauma, prince Ernsta Augusta, princeznu Madeleine, lady Gabriella Windsor, princeznu Maxima, krále Juan Carlos, princeznu Margareth, Camillu Parker a spoustu dalších...
Naštěstí jsou tu i světlé vyjímky. Dánský princ Frederick byl kuřák, ale to se nelíbilo jeho nastávající Mary a tak přestal kouřit. Co dokáže láska...
Mezi největší a nejznámější odpůrce kouření patří britská královna Alžběta II.

Zdroje iformací: The Royal Forums

princezna Eugenie flámovala zcela nahá

17. června 2008 v 12:05 | Ducii |  VB-aktuality
Britská královská rodina čelí dalšímu skandálu. Tentokrát ho způsobila osmnáctiletá princezna Eugenie, dcera prince Andrewa a vévodkyně z Yorku. Mladá princezna byla přistižena při pařbě se spolužačkami, při které byly všechny nahé. Skandál se odehrál v parku v hrabství Wiltshire, kde princezna studuje na Marlborough College.
Nezbývá než trochu škodolibě dodat, že Eugenie bude zřejmě po mamince:-)

Zdroj: novinky.cz

Alexandre Coste

14. června 2008 v 15:56 | Ducii |  Monako-životopisy
Alexandre Eric Stéphane Coste se narodil 24.8. 2003 v Paříži. Alexandre se narodil jako Alexandre Éric Stéphane Tossoukpé, své a jeho jméno na Coste změnila Nicole v roce 2004. Je to mladší z dvou nemanželských potomků monackého knížete Alberta II. Jeho matkou je Nicole Coste pocházející z Toga. Krom Jazmin z otcovi strany má dva nevlastní sourozence ze strany matčiny.

Jazmin Grace Grimaldi

14. června 2008 v 15:51 | Ducii |  Monako-životopisy
Jazmin Grace Grimaldi se narodila 4. března 1992 v Palm Springs v Kalifornii v USA. Je starší ze dvou známých nelegitimních dětí monackého knížete Alberta II. Její matkou je Tamara Rotolo. Tamara aAlbert se potkali na Cote d'Azur. Tamar v té době byla vdaná, ale již nežila s manželem, s nímž procházela obdobím odluky.

Měli byste se zbavit královské rodiny, vyzvala Británii OSN

14. června 2008 v 14:38 | Ducii |  VB-aktuality
Rada pro lidská práva při OSN, která má dvacet devět členů, vyzvala Spojené království, aby zvážilo, zda ponechat formálně vládnou královskou rodinu. OSN navrhuje vypsání referenda, v němž by lidé hlasovali, zda raději nechtějí republiku se psanou ústavou.
Královská rodina ročně stojí britského daňového poplatníka méně než libru. Organizace, které zastupují daňové poplatníky, návrh nenadchl. Na světě jsou důležitější problémy jako hlad, popravy. A zrovna Kuba a Saúdská Arábia, členové Rady pro lidská práva, lidská práva ve své zemi zrovna moc nedodržují.

Zdroj: novinky.cz

vévodkyně Maria Anna

14. června 2008 v 14:32 | Ducii |  Další aristokraté
Maria Anna Henriette Gabrielle Julis, bavorská vévodkyně, se narodila 7. května 1975 v německém Mnichově vévodovi Maxovi Emanuelovi a Elisabeth, vévodkyni Douglas, Má čtyři sestry: Sophii, Marii, Helene a Elizabeth.

princezna Nathalie

14. června 2008 v 14:10 | Ducii |  Dánsko - životopisy
Nathalie Xenia Margareta Benedikte, princezna zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg se narodila 2. května 1975 v dánském hlavním městě princi Richardovi a dánské princezně Benedikte. Nathalie má staršího bratra Gustava a starší sestru Alexandru.

princezna Stephanie

14. června 2008 v 14:05 | Ducii |  Další aristokraté
Stephanie Sibylla, pricezna sasko-koburská a gothajská, se narodila 31. ledna 1972 v Hamburgu princi Andreasovi a Carin Dabelstein. Má dva mladší bratry: prince Huberta a Alexandera.
Stephanie žije a pracuje v Coburgu.

Foto

Zdroje informací: Netty Royal
Více s emi zatím nepodařilo zjistit.
Poslední aktualizace provedena 03.08.2010

princezna Alice

13. června 2008 v 16:01 | Ducii |  Další aristokraté
Alice Isabelle Marie, bavorská princezna, se narodila 25. června 1981 v německém městě Landsberg am Lech princi Luitpoldovi a Beatrix Wiegand. Má tři mladší bratry: prince Ludwiga, prince Heinricha a prince Karla a starší sestru Auguste.
Alice je vdaná za prince Lukase Auerspergského, se kterým se seznámila během studií na edingburské univerzitě. Svatba se konala 29. srpna 2009 v Andechs na jihu Německa.

Foto - oficiální svatební (Alice, Lukas a družičky)

Zdroje informací: Netty Royal, Wikipedia, Noblesse et Royautes, Royal Musing.
Poslední aktualizace provedena 03.08.2010